robogo pon 24.4.2017 14:19

Od danas, 24.04.2017. Tele2 nudi neograničen internet u svojim govornim tarifama kao i za mobilni internet - uz fair usage politiku korištenja. 

 

Govorne tarife: 

Flat paket kreiran je u obliku obveznog podatkovnog paketa Bezbroj GB za 84 kn mjesečno (dostupan uz Raspali i Ekipnu tarifu). 

 

Koncept: korisnik dobiva 5 GB svaki dan po punoj brzini. Ako potroši svih 5 GB prije kraja dana, dovoljno da pošalje SMS u sustav ili putem redirect portala aktivira dodatnih 2 GB besplatno. Navedeni paket od 2 GB moguće je aktivirati beskonačan broj puta sve do ponoći kada korisnik dobiva novih 5 GB za sljedeći dan. 

 

Također, dostupan je jednokratni paket s potpuno neograničenim prometom, a koji traje 24 sata za 19 kn (ako se ne varam).

 

Tarife za mobilni internet:

Flat paket dostupan je u obliku tarife Bezbroj GB za 169 kn mjesečno. 

 

Koncept: korisnik ima 1 TB prometa po punoj brzini unutar mjesec dana. Ako prije kraja mjeseca potroši svih 1 TB, može i dalje surfati neograničeno, ali od 18 do 23 sata brzina pada na 1 Mbit/s, a nakon 23h do sljedećeg dana do 18h opet ima neograničeno po punoj brzini. 

 

 

Vrlo zanimljiva i primamljiva ponuda. 

 

Plus, svi koji aktiviraju neki od ovih novih produkata više ne plaća naknadu za pristup mreži. 

 

R36 pon 24.4.2017 14:40

Ako vidim da imam na iskonu brzinu od 23mbit/s neograničeno za 169kn., a ovdje dobijem do 150mbps neograničeno...razmišljam da ukinem iskon i uzmem Tele 2.

 

Normalno prvo moram napavit test brzine interneta Tele 2 u kuči...

Marko :D pon 24.4.2017 14:43

Prije su imali besplatnu probu pokućnog interneta u roku od 30 dana, ali ne znam imaju li je još uvijek. Najbolje bi bilo da kontaktiraš službu za korisnike na Facebook-u ili na telefon 095/1000-444 ili posjeti neko njihovo prodajno mjesto.

 

EDIT: Probni rok je sada 5 dana, ono je izgleda bila neka akcija.

ihush pon 24.4.2017 14:49

-zapravo 'ništa novo'.. tj i prije su postojale 'neograničene'.. ali su bile npr 64Kb.. nedovoljno za normalno surfanje. U ovom slučaju to je upotrebljivo, 1Mb (ali ne za gledanje YT i sl.).

R36 pon 24.4.2017 14:50
Marko :D kaže...

Prije su imali besplatnu probu pokućnog interneta u roku od 30 dana, ali ne znam imaju li je još uvijek. Najbolje bi bilo da kontaktiraš službu za korisnike na Facebook-u ili na telefon 095/1000-444 ili posjeti neko njihovo prodajno mjesto.

 Ima mi frend Tele 2 karticu...pa ću preko njega testirat.

 

Također ću pitat i za ovo što si rekao...30 dana testa da ne bi bilo.

Marko :D pon 24.4.2017 14:52
ihush kaže...

-zapravo 'ništa novo'.. tj i prije su postojale 'neograničene'.. ali su bile npr 64Kb.. nedovoljno za normalno surfanje. U ovom slučaju to je uwpotrebljivo, 1Mb (ali ne za gledanje YT i sl.).

Da, ali uvijek je ograničenje bilo 5 ili 10 GB po maksimalnoj brzini nakon čega bi se brzina spustila i ostala takva do kraja mjeseca. Ovdje je ograničenje 1 TB i nakon prelaska limita, brzina se spušta na 1 Mb/s samo od 18 do 23h, a poslije ponovno možeš surfati maksimalnom brzinom.

R36 pon 24.4.2017 14:52
ihush kaže...

-zapravo 'ništa novo'.. tj i prije su postojale 'neograničene'.. ali su bile npr 64Kb.. nedovoljno za normalno surfanje. U ovom slučaju to je upotrebljivo, 1Mb (ali ne za gledanje YT i sl.).

 Koliko vidim sad je do 150 mbps...

Marko :D pon 24.4.2017 15:26
blackeagle29 kaže...
R36, samo da te upozorim, ne znam jel ti frend na bonove ili pretplatu, ali bonasima je 4g ogranicen na 10mbit/s download, dok je na pretplati neogranicen(max 150) :)

Bonašima je 4G ograničen na 21 Mb/s osim ako nisu aktivirali 4G opciju, tada im je brzina limitirana na 75 Mb/s.

Mitch pon 24.4.2017 15:37

Vip ima od sad 4G na bonove i nema ograničenje na brzinu.

 

Samo moraš pazit da u APNu nemaš upisan proxy.

 

Rokam 75 mbit bez problema.

 

 

Tako da pretpostavljam da će svi maknut restrikcije

Vkm996 pon 24.4.2017 15:46

Imam Galaxy J5 i u postavkama ne mogu naštimat da se spaja SAMO na 4G. Na karti sam debelo pokriven 4G signalom.

Gore mi stoji "H" (HSPA pretpostavljam?) i kad god mjerim zakuca mi 9.5 down i 5 upload.

Bonaš sam, i ne mogu se nikako približit tih 21mbps.

Vkm996 pon 24.4.2017 15:53
plavi08 kaže...

Dali ti se ikad spaja na 4G? Da nemaš staru karticu 

Kartica je iz 5.mj 2015.

Upravo sam poslao "tele2" na 13777 i dobio upgrade postavki.

Sad uredno ide 21mbps i upload 2-5 :)

 

Međutim, gore i dalje piše H ili H+, nikad' nisam vidio 4G ili LTE.

 

Zanima me koju brzinu uploada očekivati na toj novoj tarifi?

Marko :D pon 24.4.2017 16:00

Izgleda da imaš staru karticu koja ne podržava 4G, ali javi se službi za korisnike za svaki slučaj kako bi provjerili. Kada su pokrenuli 4G mrežu, korisnici koji su htjeli koristiti 4G trebali su otići do Tele2 i tražiti besplatnu zamjenu stare kartice za novu.

 

Ne znam jesu li mijenjali brzine za bonaše, ali 4G brzina na pretplati je do 150 Mb/s.

Spike1983 pon 24.4.2017 16:04
Mitch kaže...

Vip ima od sad 4G na bonove i nema ograničenje na brzinu.

 

Samo moraš pazit da u APNu nemaš upisan proxy.

 

Rokam 75 mbit bez problema.

 

 

Tako da pretpostavljam da će svi maknut restrikcije

 da, ja aktivirao 4G na Vipu (ajfon 7), i u stanu (novi zg) cca 100mbit/s... nisam nes previse testirao po vani al svaki spped test koji sam do sad lupio je bio preko 75mbits, tak da bravo za Vip 

 a doma od tcoma fixna 4mbit/s  

Jole-Ri pon 24.4.2017 16:14

Bio sam korisnik Tele2 mreže 7 godina i od nedavno (cca 30 dana) sam u Bonbonu, najviše zbog signala i 6Gb interneta. Sad vidim da je poboljšan signal u tele2 i iskreno me iznenadila nova ponuda za pokućni internet. Pitao sam ih za testiranje usluge najviše zbog toga što u samoj svojoj kući imam loš signal vjv zbog "debelih" starih zidova. I zbog toga sa ih pitao za testiranje i rekli su da je moguće, ali samo 5 dana. Tako da idem uskoro po to da vidim hoće li funkcionirati, ako bude sve ok idem ća iz Iskona :)

blackeagle29 pon 24.4.2017 16:53

Marko da, na slagalici je do 21, isto tak brzina ovisi o dodatnom paketu neta, ali na smart tarifi mi je bilo 10mbit, presao na pretplatu i maknulo se ogranicenje.. Vjerojatno je i na ostalim tarifama na kojima nije oznacena brzina max 10mbit..

3n3m1 pon 24.4.2017 17:47

Napokon su i mobilni operateri uvidili da u Flat internet tarifama ima hljeba se suprostaviti nad fiksnim klošarima pogotovo tcom,bravo Tele 2 i još bolje za korisnike jer je ova solucija korištenja interneta daleko fleksibilnija,pristupačnija i nudi sigurno manji trošak za korisnika.lp

mar123 pon 24.4.2017 18:12
ihush kaže...

(ma ne gledam brojke..) onako odokativno, samo su brojke-cifre nove. Recimo upotrebljive za nezahtijevno surfanje npr gsm-navigacija ili pročitati mail.. i to je OK (nije beznačajno).

 nisu samo brojke nove. prije nije postojao flat i to je to, postojo je ovakav da ti nakon 2 gb padne brzina na skoro nista sto je neupotrebljivo. sad je to stavljeno na 1 tb(koji sigurno nije za nezahtjevne jer ja neznam koji kucni korisnik uspije to potrosit, ja em gledam hd streamove, em sam stalno na ytu, em skidam filmove i serije i ni blizu terabajta), nakon kojeg ti se brzina smanji samo na 5 sati dnevno a inace je opet ful brzo, ovo je vrhunska ponuda.

 

sad mene zanima dal t-com planira ista slicno, jer ja od njih imam ono govno nalik toj pokucnoj tarifi(imam onaj prijenosni ruter) i samo 100 gb imam po brzini od 7 megabita i nakon tog pada na 1 megabit. em mi je to premala brzina em mi je to uzasno malo prometa, a sranje placam 200 kn. sad ce te pitat zasto to imam? pa zato sto je tele 2 tad imo pokucni s 50 gb a fiksni net nemoze doc u ovaj stan jer je susjed zauzeo sva mjesta na stupu.

Jole-Ri pon 24.4.2017 18:19
tLeon kaže...

Ne znam kako je Tele2 sa signalom, znam da je prije bio los na moru. Bilo bi zgodno ako bi netko napisao tko je na Tele2.

 E sad neznam pod šta tebi spada na moru, jel na otoku ili uz more. Uglavnom, ja sam uz more blizu Rijeke i imam vrhunsku signal vani, ali moj jedini razlog prelaska na bonbon je više neta za manju cijenu. 
A to što ja imam problema sa signalom u KUĆI to nije do tele2. Imam zidove metar debele i slab mi je signal samo u sobi gdje spavam...

 

Uglavnom, imaš na Tele2 webu gdje možeš provjeriti dostupnsot signala tj. 4G itd...

 

Link: https://www.tele2.hr/o-tele2/tele2-mreza/ac173/