Tableti

Prestigio 5197d ultra

chrizst sri 26.12.2012 12:42

da li postoji neki custom rom za imenovani tablet i da li se moze koristiti custom rom od drugog proizvodjaca ali da je hardware isti?

ubija me tablet samo laga i smrzaju se aplikacije youtube se ucitaje cca 5min katastrofa premda po specifikacijama bi mora radi relativno normalno

kishobran sri 2.1.2013 13:31

MOzda se moze stavit CM android pa imaš opciju sam mjenjat brzinu, vidi neki support forum od Presitigia

 

Update  ste  pokrenuli?

www.prestigio.com/info/product/downloads?NODE_ID=120123130540324284&ITEM=120628063827079922

 

zdravac_jedan sri 2.1.2013 23:14

Imam i ja isti tablet, isto browser spor. Stavio sam Mozillu, definitivno je brza u interaktivnom radu ali ne i u ucitavanju stranica. uvijek se nesto ceka, podsjeca me na moj prvi modem 14400....
Probao sam neke tweakove, ali to nije pomoglo, barem koliko vidim...
ono sto mogu primjetiti je da jedino sto pomaze je oveclock sa setcpu, ali ne ide vise od 1152 mhz... ali , primjeti se.
steta za naoko dobar tablet, ekran je super, izgeld, baterija i kvaliteta izrade su dobri...
ovako ga ne bi nikome preporucio, ja sam trazio 10-inchni tablet prihvatljive cijene i ovaj je tako dosao u izbor.
uglavnom, nije sve lose, filmovi idu stvarno glatko, memorije i storagea ima dosta, samo da je bolji cpu....

marik7 ned 31.3.2013 15:42

Okej dečki, dajte mi recite ovo- imam taj tablet i sve radi okej, aplikacije i ta to, ali šta je sa trajanjem baterije? Meni kad surfam po netu s wi-fi ona se brzo trši - ok 30% energije potroši za oko sat i pol surfanja, a kad gledam video (npr. tv epizodu od 45', sa isklj wifijem i svim ostalim app) - potroši skoro isto toliko. To znači da mogu surfat oko 3 sata ili pogledat 2 sata i nešto filma prije nego baterija se potroši što nije nikako u skladu s reklamom o ultra dugom trajanju baterije ( do 7 sati gledanja videa) koja stoji na njihovim strancama.  Mislim odnijet uređaj u servis radi baterije. Što vi mislite da je uzrok - ja sam totalno nov glede androida.

marik7 sri 3.4.2013 14:45

Sinoć sam to uradio, ali ako ne spustim na nulu brightness o video playeru (BS Player), onda mi se brzo troši. Spušato sam i na manje od pola, na nekih 20% ali nije bilo velike razlike. Samo na najnižem osvjetljenju se dobije više uštede. Mada moram priznat da je i tak slika bila okej.

 

Inače, surfanje može 5 sati, pa mi je to okej. Još ću vidjet sa čitanjem e-knjiga i nekim mangama.