Tableti

Koji tablet da uzmem?

tajo1960 sri 13.11.2019 21:32
unky kaže...

Hvala na preporuci!

Ma kolega, nije greda preporučiti, ali zbilja nisi naveo nikakve "posebne" uvjete.

Pročitaj kako su ljudi zadovoljni Samsung T590A 10.5 tabletom, pa vidi da li je isplativo uložiti još malo love i počastiti se navedenim (uređaj je sjajan, potpisujem i sam).

CrnaBitanga pet 15.11.2019 12:00
tajo1960 kaže...
unky kaže...

Hvala na preporuci!

Ma kolega, nije greda preporučiti, ali zbilja nisi naveo nikakve "posebne" uvjete.

Pročitaj kako su ljudi zadovoljni Samsung T590A 10.5 tabletom, pa vidi da li je isplativo uložiti još malo love i počastiti se navedenim (uređaj je sjajan, potpisujem i sam).

Bok!

imaš li 2 ili 3 GB verziju?

tajo1960 pet 15.11.2019 12:05
CrnaBitanga kaže...
tajo1960 kaže...
unky kaže...

Hvala na preporuci!

Bok!

3

CrnaBitanga pet 15.11.2019 21:06
tajo1960 kaže...
CrnaBitanga kaže...
tajo1960 kaže...

Pročitaj kako su ljudi zadovoljni Samsung T590A 10.5 tabletom,

Bok!

3

Sad je oko 1800 kn, pričekat ću malo da krenu popusti. Kako si zadovoljan fluidnošću, da li si možda probao kakav alternativni launcher?

tajo1960 pet 15.11.2019 21:48
CrnaBitanga kaže...
tajo1960 kaže...

Pročitaj kako su ljudi zadovoljni Samsung T590A 10.5 tabletom,

Bok!

3

Sad je oko 1800 kn, pričekat ću malo da krenu popusti. Kako si zadovoljan fluidnošću, da li si možda probao kakav alternativni launcher?

Tablet je fluidan u svim uvjetima wi-fi-ja u kojem ga koristim doma. Da nešto bude jasno - to mi NIJE primarni izlazak na internet, tako da nje bio izlagan nekim ekstremima downolada ili slično, multitaskingu, itd.; dakle - neko normalno korištenje u kućnim uvjetima. Nemam zamjerke, nikakve, 3 GB RAMa rade odlično svoj posao, ekran je izvrstan, baterija i više nego dobra... da sada, nakon 1/2 godine opet kupujem tablet - opet bih gledao ovaj model.

Imao sam prije neko Lenovo sa 512 MB RAMa... uh, to je bio najteži period u mom životu :-(  poslije ovo... preporod :-)  

hrka11 uto 19.11.2019 09:23
unky kaže...

SAMSUNG Galaxy Tab A 10.1 T510 sta je sa ovim tabletom?

Znaci surfanje po njuskalu youtube i brawl stars za to bi se odprilike koristio?

1000kn je maks koliko imam

hvala

Mene takodjer zanima nesto do 1200kn,za dijete 10g,youtube vjerovatno najvise?

Gdje si ovaj nasao do 1000kn?

ficosime uto 26.11.2019 11:44

Nisam siguran je li ovo baš tema za to, no ne škodi pitat

Trebam neki grafički tablet (za crtanje), do par stotina kuna. Ništa profesionalno, tu i tamo za iscrtati neke stvari u kartografskim programima.

Unimatrix 007 uto 26.11.2019 13:09
ficosime kaže...

Nisam siguran je li ovo baš tema za to, no ne škodi pitat

Trebam neki grafički tablet (za crtanje), do par stotina kuna. Ništa profesionalno, tu i tamo za iscrtati neke stvari u kartografskim programima.

Generalno gledano, čim netko traži grafički tablet kao ti, svi ga upućuju na Wacom-e kao najbolji izbor, pa eto, pronađi koji ti odgovara po cijeni i mogućnostima. https://www.nabava.net/graficki-tableti?q=wacom

marink0 sri 4.12.2019 12:34

Bok,

Trazim android tablet za crtanje + surfanje i filmovi. SIM kartica obavezna.

10 incha minimalno

3GB+ memorija

32GB+ storage (planiram karticu kupiti pa mi nije bitno da ima puno mjesta)

Do 2000 kn.

Inace Samsung Galaxy S4 i S6 mi se svidjaju, ali su mi prekupi.

Pa gledam Galaxy Tab A. Znam da je losiji od gore navedena dva, ali za pocetk bi mi biti dobar.

iPadovi su super, ali puno prekupi.. pogotovo jer se olovka kupuje posebno...

No problem mi je sta ne mogu naci tab A sa olovkom u ponudi u nasim ducanima / njuskalu?

Jesu li ti modeli nekak drugacije oznaceni?

primjer:

https://www.ekupi.hr/Samsung-Galaxy-Tab-A-T595-black-105LTE-32GB-tablet-1348579.aspx

Da li on ima olovku ili ne? Taj je sada 2500, al ak bude neki popust uzeo bih ga.. (ak ima olovku)

Da li mi je budjet premali za ovo sta ocekujem?

Tino_TA sri 11.12.2019 19:11

Za apple ti ne mogu ništa reći, već samo kao korisnik Samsunga S5e T720N.

Model S6 sa cijenom 5500 kn je debelo precijenjen u odnosu na klasu niže S5e. Razlika je samo što u S6 imaš olovku. I to je to, ostalo su marketinške gluposti.

S5e (6gb, 128gb) - na njemačkom ebay-u iznosi 420€ (3,125 kn) sa poštarinom.

1samek uto 24.12.2019 13:30

Jel ima netko sa Galaxy Tab S4? Trebao bih iskustva iz prve ruke, trajanje baterije, gaming, Netflix itd.
S5e je podosta slabiji u smislu procesora no solidan za svakodne upotrebu, Tab S6 debelo preskup pa mi je stariji model S4 došao kao prvi odabir.
Uglavnom, ako netko ima iskustva molim da podijeli :-)

DangerouS pon 13.1.2020 22:11
1samek kaže...
Jel ima netko sa Galaxy Tab S4? Trebao bih iskustva iz prve ruke, trajanje baterije, gaming, Netflix itd.
S5e je podosta slabiji u smislu procesora no solidan za svakodne upotrebu, Tab S6 debelo preskup pa mi je stariji model S4 došao kao prvi odabir.
Uglavnom, ako netko ima iskustva molim da podijeli :-)

Iskreno, ne vidim neke prednosti S4 osim očigledne a to je S Pen. Doduše, ne vidim neku funkciju same olovke ako ti neće služiti za posao i rad u proračunskim tablicama ili Wordu i slično...

Svakako tu je i Snapdragon 835 koji će poslužiti u gamingu više nego 670 na S5e, ali opet je to subjektivno da li ćeš igrati igre koje će iscrpiti snagu 835.

Sve ostalo je identično praktički, S5e je ipak malo kompaktniji i tanji. Ne znam iskreno ja bih S5e jer ne vidim osobno za sebe prednosti u usporedbi sa S4 osim tog procesora. S5e mozes naletiti cca 2700-2800 na akciji dok S4 nisam vidio ispod 3500. 

TKScump pet 17.1.2020 16:45

Preporuka za tablet za neku softcore kućnu upotrebu, surfanje, bilješke/dnevni raspored, youtube, clash of clans/clash royale i tjt.. Nemora bit neki najjeftini škart al da nije ekstremno skup

Hvala

Dan1234567890 sri 22.1.2020 11:39
Azmo kaže...

Ja imam obratno pitanje. Kako da se riješim starog pokvarenog tableta? Gdje da ga "ekološki" bacim?

sve trgovine koje prodaju elektroničku robu, prihvaćaju elektronički otpad. Npr. ja svoje takve stvari (tablete, stare mobitele i sl.) nosim u "elipso" dućan, koji mi je najbliži...

RuskeGTT čet 23.1.2020 19:12

preporuka android tableta za osobu 60+ sa uvjetima:

- najmanje 10"
- do 1500kn +/-
- da nije neka cang slang marka i da se moze kupiti uzivo, u nasim renomiranim ducanima (SD, elipso, links...), dakle ne online

- sto veca baterija, posto se koristi cca 10h SoT na dan

- koristi se 90% youtube i ostalo google. igre nikako
- nebitno 2 ili 3 gb rama, a prostor jos manje bitan"(jer svaka instalacija programa KRCA memoriju" (ta izreka vrijedi i dan danas, kao i pred 20-25g kad cu PC-jevi imali mozda 1gb prostora, ako ne i manje)

hvala