Tableti

Koji tablet da uzmem?

Genije pet 3.6.2011 15:24

Razmišljao sam neko vrijeme da li da uzmem tablet ili ne, je li to isaplativo i itd.... Pa evo pitanja razmišljao sam o nekom od samsunaga možda ipad 2 ili nešto drugo. I ne znam da li da pričekam još neko vrijeme li da odmah kupim neki tablet.

steeleye ned 5.6.2011 16:07

I ja sam malo istraživao i došao do ovoga: Point of View Tegra tablet 10" oko 2300 kuna.

 

http://www.protis.hr/products/details/pointofview-tegra-tablet-10--cpu-dual-core-cortex-a9--1-ghz-nvidia-tegra-250-512-mb-ddr2-512-m/43652

 

jedan od korisnika na forumu.hr:

 

Evo da vam pomognem oko izbora kupio sam point of view mobii 10 tegru i prezadovoljan sam tabletom ,probao neke tegra igre rade ko na pc u ,radi čak i quake 2 i 3 na tom tabletu prosurfajte na youtubeu ,ima custom romova na modacu a može i od advent vege rom koji je isti uređaj samo za britansko tržište i pod drugim brandom
,sve u svemu tablet nudi veči ekran od ipada i jeftiniji je ,ima tegru 250 dual core
wirelles radi bolje nego na pc u i laptopu veči je domet
bluetooth integriran radi savršeno
g senzor
utor za sim karticu moguče je ugradit 3g karticu
ili koristit usb dongle za to
,moguče je snimit ubuntu gore za win 7 još neznam al mislim da če se i to moči
naravno portable verzija
aplikacije skidam s app planetom ,radi google earth ,i sve ostale blagodati ,igre i aplikacije skinete s torenta i ubacite preko wi fi explorera bežično s vašeg pc a na tablet
imate aplikaciju tegra zone koju pokrenete i spojite se na nvidiju i imate informacije o najnovijim tegra igrama koje dolaze i koje su došle ,dalje vam pomogn googl i rapidshare ili ostali cool servisi :P uglavnom nei ga mjenjal za ipad ni za ipad 2

 

 

IvanN ned 1.1.2012 22:46
steeleye kaže...

I ja sam malo istraživao i došao do ovoga: Point of View Tegra tablet 10" oko 2300 kuna.

 

http://www.protis.hr/products/details/pointofview-tegra-tablet-10--cpu-dual-core-cortex-a9--1-ghz-nvidia-tegra-250-512-mb-ddr2-512-m/43652

 

jedan od korisnika na forumu.hr:

 

Evo da vam pomognem oko izbora kupio sam point of view mobii 10 tegru i prezadovoljan sam tabletom ,probao neke tegra igre rade ko na pc u ,radi čak i quake 2 i 3 na tom tabletu prosurfajte na youtubeu ,ima custom romova na modacu a može i od advent vege rom koji je isti uređaj samo za britansko tržište i pod drugim brandom
,sve u svemu tablet nudi veči ekran od ipada i jeftiniji je ,ima tegru 250 dual core
wirelles radi bolje nego na pc u i laptopu veči je domet
bluetooth integriran radi savršeno
g senzor
utor za sim karticu moguče je ugradit 3g karticu
ili koristit usb dongle za to
,moguče je snimit ubuntu gore za win 7 još neznam al mislim da če se i to moči
naravno portable verzija
aplikacije skidam s app planetom ,radi google earth ,i sve ostale blagodati ,igre i aplikacije skinete s torenta i ubacite preko wi fi explorera bežično s vašeg pc a na tablet
imate aplikaciju tegra zone koju pokrenete i spojite se na nvidiju i imate informacije o najnovijim tegra igrama koje dolaze i koje su došle ,dalje vam pomogn googl i rapidshare ili ostali cool servisi :P uglavnom nei ga mjenjal za ipad ni za ipad 2

 

 

Kolko ti baterija traje? vidim da je samo 3300mAh?

Tomek.Klc sub 28.1.2012 11:18

Ajde da ne otvaram novu temu javit cu se ovdje.

Jel mi moze netko preporucit bilo kakav tablet, po mogucnosti na Androidu, -2000kn, da prima SIM karticu, 3G.

 

I jel mi se isplati sad kupovat tablet, ili da pricekam jos koji mjesec pa onda krenem u kupnju?

Nije mi hitno za tablet, imam 4 mjeseca vremena.

CroDexter uto 31.1.2012 00:20
Genije kaže...

Razmišljao sam neko vrijeme da li da uzmem tablet ili ne, je li to isaplativo i itd.... Pa evo pitanja razmišljao sam o nekom od samsunaga možda ipad 2 ili nešto drugo. I ne znam da li da pričekam još neko vrijeme li da odmah kupim neki tablet.

 

Tomek.Klc, mislim da je bolje da pričekaš par mjeseci da izađe iPad 3 (ako će to biti u sljedećih par mjeseci). Vidjet ćeš koje će biti performanse, a i cijena iPada 2 bi mogla biti niža. Dolje imaš moje mišljenje o Android tabletima.

 

Mislim da je totalno bezveze pitati da li je isplativo kupiti tablet. Valjda znaš za što ti treba. Bolje se pitaj što bi sve radio na tabletu i koliko bi ga dnevno koristio. Ako želiš imati mogućnost surfanja, praćenja foruma iz fotelje ili kreveta i čitanja PDF-ova i knjiga tablet je za tebe. Komentare ekipe "tablet je bezveze" su komentari djece koja misle da su svi ljudi isti.
Iz mog iskustva jedino što vrijedi na tržištu je iPad. Mrzim iTunese ali Android tableti su smeće što se tiče browsera i  kvalitete ekrana. Smiješno da je da ljudi uspjeh iPada pripisuju samo marketingu. Ja sam eto kupio Android tablet ali nije bilo dobro. I što mi preostaje? iPad.

 

Bivši sam vlasnik Asus Transformera, a kolega s posla je prije neki dan jako fino popljuvao Samsung Galaxy Tab (slaba vidljivost pri normalnom osvijetljenju u prostoriji i loša preciznost toucha). iPad 1 sam koristio cca. 40-50 sati. Stranice lete, a ekran čak i u toj rezi je odličan. 

gaggo čet 9.2.2012 11:59

Evo da i ja ubacim pitanje ovdje, da ne otvaram novu temu!

Planiram kupnju jeftinijeg tableta i glavni cilj bi mi bio igranje(malo boljih aplikacija BG,IWD,DD), surfanje i citanje.

Pa sad gledam malo povoljnije i zapala su mi dva za oko, al mi se cini kao da imaju iste specifikacije, samo sto jedan ima kameru a drugi ne, a razlika je u 300kn...

Pa sad, sta bi mi preporucili?(nebitna mi kamera)

Ovaj za 1200?

 

ili

 

Ovaj za 1500?

Viggo čet 9.2.2012 12:57
Tomek.Klc kaže...

Ajde da ne otvaram novu temu javit cu se ovdje.

Jel mi moze netko preporucit bilo kakav tablet, po mogucnosti na Androidu, -2000kn, da prima SIM karticu, 3G.

 

I jel mi se isplati sad kupovat tablet, ili da pricekam jos koji mjesec pa onda krenem u kupnju?

Nije mi hitno za tablet, imam 4 mjeseca vremena.

Čekaj iPad3. Trebao bi biti predstavljen idući mjesec i kod nas će valjda doći do ljeta. ali budi siguran da li ti tablet uopće treba. To je prvo i osnovno.

Zvjerkan pet 10.2.2012 23:57

Meni osobno tableti nisu nke namjene i svrhe, osim za nosit u šk umjeto bilježnice {#}. No kad bi biro nebi kupovo te iPad ili što već nego Samsung Galaxy tab 10.1 u ovom trenutnku, probo sam oba i ovaj mi ne kakako zgodniji po mogućnostima i samom konceptu.

Tomek.Klc sub 11.2.2012 12:27
Viggo kaže...
Tomek.Klc kaže...

Ajde da ne otvaram novu temu javit cu se ovdje.

Jel mi moze netko preporucit bilo kakav tablet, po mogucnosti na Androidu, -2000kn, da prima SIM karticu, 3G.

 

I jel mi se isplati sad kupovat tablet, ili da pricekam jos koji mjesec pa onda krenem u kupnju?

Nije mi hitno za tablet, imam 4 mjeseca vremena.

Čekaj iPad3. Trebao bi biti predstavljen idući mjesec i kod nas će valjda doći do ljeta. ali budi siguran da li ti tablet uopće treba. To je prvo i osnovno.

  Siguran sam da mi treba tablet, a iPad 3 kad izadje ce vjerojatno kostat u Americi 700$ +/-, a kod nas 1204134561145678763$.

unimatrix001 sub 11.2.2012 12:50

Osobno koristio iPad  i HP Touchpad...i ovaj drugi mi je puuuno bolji...naravno..ukusi i afiniteti se razlikuju od osobe do osobe.,

Iskreno mi zao sto za WebOS nije bilo neko cudo aplikacija ali...koliko sam informiran...mozda se sve opet pokrene ..i HP napravi nesto dobro.

 

Sacekaj neko vrijeme...jer kao sto je vec receno...tableti tek postaju punokrvni...

mateo sub 18.2.2012 02:18

Ja imam iPad, kupia sam ga iz razloga jer puno putujem i puno je prakticniji za koristenje od laptopa, a i laganiji za nosenje, kad ste bilo di, po aerodromima, hotelima, na poslu...

E sad, nakon 6 mjeseci koristenja stvarno me zivcira i zakljucia sam da mora postojat nesto jednako dobro, a da vas ne iritira sa idiotskim ogranicenjima poput iTunesa, nemogucnosti da radite sta hocete na njemu, ogranicenosti pokazivanja i prebacivanja slika, ovisnosti o PCu i iTunesima... Milion zamjerki imam, da ih sad sve ne nabrajam...

Evo sta me sad trenutno muci.
Na putu sam, slikajem slike i tia bi ih prebacit na iPad i poslati mailom.
Prvo sam mora kupit dodatak koji me kosta oko 300kn, da bi moga ustekat SD karticu u njega - mislim da bi tablet koji kosta masu novaca treba imat u sebi card reader, a ne da ga ja moram kupovat, nosit sa sobom i trazit po kuferu kad dodjem negdi.

Druga stvar je da mi ne da browsat po kartici nego mi da da prebacim samo slike koje sam napraviamsa aparatom. Ako sammna karticu kopira slike koje su slikane drugim aparatom uopce ih ne mogu vidit ni prebacit?!?!

Treca stvar, ne mogu pogledat slike na kartici nego vidim samo ikone, a da bi ih pogleda moram ih prvo prebacit. Zasto taj glupi uredjaj pretpostavlja da zelim prebacit sve slike, a ne da ih zelim prvo pogledat pa onda prebacit samo dobre, a lose ne?! Preglupo, a i predstavlja velik problemmako nemate dovoljno memorije, a danas ste uslikali 600MB slika i ne mozete ih sve prebacit. U tom slucaju pogadjate koja bi mogla bit dobra i prebacivate...

Taj problem imam sad jer sam na putu vec 2 tjedna, iPad je prepun, izbrisa sam sve sta sam moga i sad sam tanak s memorijom... Sto nas dovodi do cetvrtog problema:

Zasto se slike ne bi mogle jednostavno odabrat i smanjit? Zasto mi za to treba posebna aplikacija koja samo smanji sliku, ali ostavi original od 5 MB kojeg ja trebam rucno brisat?! Ne treba mi slika od 15MP velicine 5MB, dosta mi je i manja od 1 MB.
Kad ih smanjim tom aplikacijom, sve mi ih nabaca u "camera roll", pa onda trebam trazit di je koja... Sto nas dovodi do petog iritantnog problema:

Pobogu, zasto ne mogu kreirat svoje foldere i albume bez kompjutera i iTunesa?
Ocito je da mogu imat vise albuma, ali zasto ih ne mogu napravit direktno na iPadu?
Znam da i za to postoje aplikacije, ali ako ja moram slike obradjuvat u jednoj aplikaciji pa ih rucno sortirat u drugoj, pa ih poslije moram trazit opet po toj aplikaciji... Kakvog smisla to ima?

Ja sam ovo smece zamislia kao nesto sta ce mi olaksat zivot, izbacit potrebu za laptopom, pojednostavnit putovanje i pakiranje raznih externih diskova, kabela i sl. gluposti.
Umjesto toga me satralo, dodje mi da ga bacim s balkona.

Sad sam na putu, ne znam di cu sa slikama, drzim ih na karticama, ne mogu napravit nikakav backup, izludim se dok ih posaljem mailom,.. Uglavnom, beskorisna stvar.

Za surfanje internetom na WCu ili u krevetu je odlican, slusam i hrvatski radio dok sam u inozemstvu, za to je isto dobar... uglavnom, dobar je za gluposti. Za ozbiljnije stvari je beskoristan i nitko normalan se ne bi smia oslanjat na ovakav uredjaj za bilo sta ozbiljnije.

Znam da ovi problemi koje sam nabroja ne izgledaju strasni, ali kad svaki dan radite sa slikama i fotoaparatom, to postane neizdrzivo.

Ako netko zna za tablet koji nema mane koje sam nabroja bia bi zahvalan... Pogotovo ako ste koristili oba uredjaja pa ih mozete objektivno usporedit.
Ako vas odgovor pomogne poklonim vam iPad :)