Tableti

Ionik W1051 (800kn za Windows 10 tablet s 2/32Gb)

Ag008 ned 9.4.2017 12:49

Mala recenzija odličnog i jeftinog tableta;

iOnik W1051.

Trenutno je na akciji u Linksu za 800kn (snižen s 1200kn) s 10.1" ekranom, u ovom rangu inače možete kupiti samo Android tablet s 1Gb RAM-a.

 

Karakteristike:

Ekran: 10 inčni 1280x800 IPS zaslon

Procesor: Intel Z8300 (četverojezgreni 1.8Ghz)

Pohrana: 32GB +MicroSD to 64Gb

RAM: 2Gb

Operativni sustav: Windows 10

 

Ostalo: jedan standardni usb utor, jedan micro, HDMI, izlaz za slušalice, prednja i stražnja 5mpx kamera itd

Baterija:5600mAh

 

Za ovu cijenu nisam našao nikakav bolji tablet, inače se jedva nađe 10" ekran za tu cijenu a kamoli IPS ili 2Gb rama.

Uz to dobiva se i tipkovnica koja ima hrvatska slova, ne zahtijeva dodatno napajanje (stavlja se pomoću posebnog utora) a ima i mousepad koji podržava dva dodira pa možete "skrulati" ako dva prsta pomičete prema dolje (umjesto po zaslonu), ima i lijevi-desni klik na mousepadu te tipkovnica ima još i dodatni usb utor pa imate pravi mali laptop uza sebe. Touch je precizan, možete instalirati i igre s Windows trgovine poput Asphalt 8, okretanjem tableta upravlajte vozilom, precizno isto.

Ako ga odvojite imate običan tablet, čak je i relativno lagan.

 

Ekran je isto odličan, IPS, iz svih kuteva je jednak, na suncu je ekran isto solidan.

 

Operativni sustav je Windows 10, boota se za svega par sekundi, odmah mi je napravljen Anniversary update te nikakvih problema nema, laptop je iznimno brz. U Chromeu surfam internetom, ovo je zapravo obični Windows sustav pa možete bilo koju aplikaciju/igru instalrati.

Wifi isto dobro hvata, u drugoj sobi na kraju stana imam 20/3mbps kao i do routera.

 

Ne zagrijava se pre više, tj lagano gornji desni ugao kada je stress test (Aida 64 nakon 30min).

 

Nakon nadogradnje i brisanja Windows OLD mape imam 17GB slobodnog prostora na C pogonu.

 

Prednosti:

-cijena od samo 800kn

-24mj jamstvo u HR

-odličan 10" ekran, Intel procesor, brzina

-Windows 10 OS

 

Nedostaci:

-tvrtka koja ga proizvodi iz DE je otišla u stečaj, ne radi link za preuzimanje drivera (iako postoji recovery particija sa driverima na tabletu)

-nema bljeskalicu

-nema GPS iako Microsoft Mape daju preciznu lokaciju, vjerojatno preko mreže

ukay1000 ned 9.4.2017 13:28

Ionik tableti su najkvarljivija roba u rangu s hangarovim mobitelima i, ko se sjeca iz proslosti, gigabytovi gsmart mobiteli. Od 10 prodanih, 8 ih se vrati na reklamaciju i dobiva se financijski povrat jer je firma propala i nema supporta vise. Znaci nikakvog supporta.

Izbjegavati ove uredjaje po svaku cijenu(!), osim ako vam nije zao novaca ili kupite za maloga da se igra pa dok krepa da se s njime nahitava po dvoristu.

Ag008 ned 9.4.2017 13:35

Djelom se moram složiti s time, kupio sam pre mjesec dana iOnik TW model (stariji, model iz 2015 s Windows 8.1) te na njemu nije radila kamera i sam od sebe se gasio. Dobio povrat novaca iz Instara (doduše jako puno čekao), ali ovaj model W1051 je puno bolji naspram ovog starog a dobije se i tipkovnica koja se inače prodaje za 200kn. Imate jamstvo 2 godine, Links je uvoznik tableta, MR servis je ovlašteni servis pa nema bojazni.

Tako da nije svaki model isti, ovaj mi je potpuno okrenuo svjetlo te tvrtke.

Ag008 uto 11.4.2017 12:35

Ako kome budu trebali, moj backup drivera koji su trenutno na njemu;

https://mega.nz/#!FnAElahJ!ZtBirvTFriXzwP4RvjLZrqWV9K5d02hxbPnb5dz4wic

 

http://image.prntscr.com/image/db4d7a40582d4fae8e6e3c5380e0bfb7.jpeg

Međutim, postoji li mogućnost da C particiju odvojim na dva dijela te na drugu particiju (cca 6Gb) instaliram Android? Brojni tableti dolaze već s dual bootom uz win i android i točno ovim procesorom. Identičan model ioniku w1051 je [B]Chuwi Hi8 Pro[/B] koji je 200$ (isti procesor, memorija itd te je Android/Windows 10 tablet. Čak su i opcije u biosu identične.
Ne vidim opciju niti boota s memorijske kartice niti usb-a, tj. samo ovo
http://image.prntscr.com/image/ab00813100cc46abb6e4728e771f796b.jpeg

No bios IMA mogućnost i predviđeno je da se može i Android pokretati na tabletu.
http://image.prntscr.com/image/5c8ae4d895d745e589df88e19b1eb0ca.jpeg

Naš ionik ima opciju Android što znači da je bios kao na Chuwi verziji s dual bootom (postoji chuwi koji ima i nema android), mislim da je čak verzija 64bit
http://image.prntscr.com/image/0b57fc986a954202984b3bab1fca447f.jpeg

Za ulazak u BIOS možete koristit ESC prilikom paljenja.
http://forum.chuwi.com/thread-1157-1-1.html
Napomena: čitam više u stranim temama o Chuwi Hi8 Pro te su se brojni zeznuli što su išli povećavati frekvenciju memorije, isključili usb, uključili dual channel memory itd.
Uglavnom, nemojte mijenjati opcije u biosu za igranje jer možete brickati tablet.
Ja sam samo gledao mogućnosti.

Miki_16 sri 12.4.2017 14:09

Ja vec dobrih par mjeseci razmisljam da ga kupim, i sada nisam pametna sto da radim :-/ putujem stalno ZG-ZD i obrnuto neda mi se stalno laptop vuci radi gledanja serija i oko pisanja u wordu kada zatreba...

Darian sri 12.4.2017 14:23

Ja sam uzeo prije tjedan dana onaj veči model, i za sada sam super zadovoljan. Windowsi rade super i također ga koristim za gledanje filmova on the go, čak nije potrebno proširivati memoriju jel ima dva usb porta (jedan je na tipkovnici) tako da samo ubodem stick i vozi. Garancija je 2 godine pa ako toliko i potraje isplatio se :)

Ag008 pet 14.4.2017 12:44

Baterija traje dosta, oko 4-5h ako ga dosta koristiš (konstantno) ili dan-dva povremeno.

Svjetilna ekrana je zadovoljavajuća, vidi se i na 50%.

Preporučeno je da isključite bluetooth, da štedi bateriju. Ako vas iritira poziv tipkovnici, možete uključiti da se sama pojavljuje.

http://prnt.sc/ewcjn5

 

Radim na Androidu, tj. istražujem, došao sam korak do pokretanja Linuxa na tabletu. Ima problem s učitanjem s live usb-a jer Intelovi BayTrail procesori zahtjevaju efi datoteku.

ihush ned 16.4.2017 17:49

hvala :)

kupio 3kom odlicna prilika...

pitanje naveden ddr3 po info i biosu izgleda kao normalan sodimm ... Jel netko otvarao vidio? Uobicajeno je ram zalemljen ali ako se može dodati to bi bilo super.

Neznam nadimak.. uto 18.4.2017 11:43

Prije koji dan donese mi kolega da mi sredim ovaj tablet, ja sve fino postavim, update odradim i sve dobro. Danas mi donosi opet kad imam sto vidjeti. Ne moze bootati winse,tj. javi gresku: bad system config info. Zatim se moze otvoriti recovery,no tamo kada pokusam napraviti reset, kaze samo kako se pojavio problem.

Imao netko slican problem? Kak ide bootanje a usb-a?

Alkaline uto 18.4.2017 13:51
Darian kaže...
Ja sam uzeo prije tjedan dana onaj veči model, i za sada sam super zadovoljan. Windowsi rade super i također ga koristim za gledanje filmova on the go, čak nije potrebno proširivati memoriju jel ima dva usb porta (jedan je na tipkovnici) tako da samo ubodem stick i vozi. Garancija je 2 godine pa ako toliko i potraje isplatio se :)

Frend je danas uzeo veci model. Sad je spojen na punjac jer u uputama pise da se prvi put treba ostaviti na punjacu 12 sati.

Dok se puni, desna strana ekrana (gdje je pretpostavljamo i baterija koja se grije) je tamnija od ostatka.

Jos ne znamo da li ce to prestati kad se makne s punjaca i normalno se radi sa njime, ali za sada to iritira.

 

Da li si ti imao taj problem?

Neznam nadimak.. uto 18.4.2017 14:24
Ag008 kaže...

To se dogodi kada netko prčka oko particija i mijenja im slova, što je radio?

Je probao maknutimicrosd karticu ili što?

http://www.tomshardware.co.uk/faq/id-3127605/fix-windows-bad-system-config-info-error.html

Ima puno članaka kako popraviti tu grešku...

 Prosao sam kroz hrpu clanaka i naisao sam na neka rjesenja. BCD zeza stvar, uspio sam srediti jedan error, no sada se pojavio drugi. 

CMD mi je dosta pomogao u recoveryu, ali sada s ovim errorom nemrem vise u recovery. 

Jel mogu ja sad kakav usb instalacijski medij napraviti s obzirom da je ovo win RT?

Treba mi samo da udjem u cmd

---------------------------------------

 

A sto se tice prckanja, tablet koriste klinci...

Ag008 uto 18.4.2017 15:22

Uđi u BIOS preko ESC tipke (kada se pali) i stavi (ili forsiraj) da se boota sa instalacijskom Win 10 usb-a.

____

Možeš malo pojasniti kako se ekran tamni/mijenja na tom većem modelu kada se puni?

Trebao bi ga prvo isprazniti do kraja tj 0% pa onda puniti 12h po uputama.

 

Normalno je da se grije u gornjem desnom kutu na 3D igrama, stress testu i dok se puni. Ništa strašno i neizdrživo. Na mom "manjem"-10" modelu nema nikakvih promjena boje.

 

Neznam nadimak.. uto 18.4.2017 15:54

Problem je sto ne ocitava usb u biosu (2 komada sam probao). Probao sam i jedan s win 7 i njega je bio prepoznao u boot menu kada stisnem f7 prilikom paljenja, no nista se nije dogodilo. Probao sam i win 10 na taj usb rufusom, ali nista. Nemam vise ideja bas nekih..

Stric_Jura uto 18.4.2017 16:12

Bok,

 

ja imam onaj njihov stick, stariji Atom, 2 GB, 32 GB eMMC...

 

ali ja sam Rufusom napravio bootabilnu microSD karticu, pa probaj s njom, a spojio sam Unifying tipkovnicu....

 

e sad, ja sam iz Windowsa ušao u UEFI i postavio da je primarni boot s SD kartice, tako da sam glatko nbacio W10 AU, sad ću iz Windows CU nabaciti

 

Neznam nadimak.. uto 18.4.2017 16:59

Haha, cijelo vrijeme se smijem jer mi pises odgvore kao da prvi put cujem za racunalo :D 

Rufusom sam napravio bootabilni usb, u tablet ustekavam da.

 

Zanimljivo kako mi laptop prepozna usb kada ga ustekam u micro usb ulaz, s obzirom da se radi o dt micro duo usb-u, no svejedno ne moze bootati...

 

EDIT: kontam da mozda taj port ne radi, sada sam proba staviti u port od tipkovnice i tamo ocitava oba usb-a, ali ne boota jel..

Alkaline uto 18.4.2017 18:33
Ag008 kaže...
Možeš malo pojasniti kako se ekran tamni/mijenja na tom većem modelu kada se puni?

Trebao bi ga prvo isprazniti do kraja tj 0% pa onda puniti 12h po uputama.

 

Normalno je da se grije u gornjem desnom kutu na 3D igrama, stress testu i dok se puni. Ništa strašno i neizdrživo. Na mom "manjem"-10" modelu nema nikakvih promjena boje.

 

Evo, napravio sam mockup kako to izgleda. Desna strana ekrana je tamnija, i prozori ostavljaju trailove po displeju.

Takoder kutevi gledanja su uzasni, izgleda kao losa TN matrica. Ne znam dal je laz da je to IPS ili je display na ovome neispravan...

 

Vidim da na tvojim slikama za 10" model pise IPS dok na Linksovim stranicama ne pise ni za taj ni za drugi (11.6"), ali pise za GLOBAL TAB L1002 na primjer.

Edit: Evo dokopao sam se same kutije, nije IPS, iako su prodavaci tvrdili da cak ima bolji display od 10" modela, tsk tsk tsk.

 

Sutra ćemo se zaletit do Linksa. Da trazimo zamjenu, povrata para, manji model?

 

Inace sami tablet izuzev ekrana je ok. Radi photoshop i nezahtjevne igre. Fora je odvojiva tipkovnica.

Steta jedino sto je 32-bitni windows, 64-bit se neda instalirati na taj procesor pa ne rade sve aplikacije kao i na desktopu.

Ag008 uto 18.4.2017 19:04

Zamijeni ga za manji, IONIK W1051 (iz naslova) kojji je 1280x800 (16:10)-10.1"-800kn, taj mrvicu veći nema IPS ekran te se ne isplati davati 200kn više za 2cm a dosta teži i u biti lošiji model.

Ovo je očito neispravnost ako je kao sa slike gore, tj. panel zaslona krepava.

EDIT:

Kako si dobio ovu sliku, prntscr?

Jer si ovo trebao moći uloviti samo ako snimiš ekran mobitelom. 

ihush uto 18.4.2017 19:40
Alkaline kaže...
..

Steta jedino sto je 32-bitni windows, 64-bit se neda instalirati na taj procesor pa ne rade sve aplikacije kao i na desktopu.

 CPU je 64bit.. no kao što je već rečeno, ograničenje je na 2GB RAMa (tad je 64bitni OS samo rasipanje ograničenog resursa).

 

(prethodni dio), problemi s bootom, znači da ili nije ispravan (pravilno napravljen) boot medij, pogrešan port, pogrešna tipka-boot.., postavke BIOSa. Na uređaju nije RT nego normalan win.

Alkaline uto 18.4.2017 19:41
Ag008 kaže...
Kako si dobio ovu sliku, prntscr?

Jer si ovo trebao moći uloviti samo ako snimiš ekran mobitelom. 

 Ma samo sam photoshopirao print screen. Ali tak to izgleda u stvarnosti.

 

ihush kaže...
Alkaline kaže...
..

Steta jedino sto je 32-bitni windows, 64-bit se neda instalirati na taj procesor pa ne rade sve aplikacije kao i na desktopu.

 CPU je 64bit.. no kao što je već rečeno, ograničenje je na 2GB RAMa (tad je 64bitni OS samo rasipanje ograničenog resursa).

 

(prethodni dio), problemi s bootom, znači da ili nije ispravan (pravilno napravljen) boot medij, pogrešan port, pogrešna tipka-boot.., postavke BIOSa. Na uređaju nije RT nego normalan win.

I ja sam mislio da je tako ali sam napravio Windows 10 stick sa Windows 7 USB download toolom

pa je setup fino rekao da to nije x64 procesor ili možda stvarno i je ali ga setup ne vidi kao takvog.

 

Koristio sam UEFI boot.

 

Na desktop računalima sa tim stickom nikad nisam imao problema. Ima entry za legacy i EFI boot.

ihush uto 18.4.2017 19:47

pošto cpuid daje podatke da je sve OK, ostaje vjerojatno problem BIOS (nepostojeće opcije) npr vt/nx .. to se može ručnim setupom.. no, nema smisla forsirati (nije 64 bita bolji os od 32 bitnog.. isti su, bez više RAMa je beskorisno).