Tableti

FORCEBOOK UltraTab 10

dxdandy uto 29.1.2013 08:12

Pozdarv svima!

 

Evo i ja u potrzi za što boljim a opet što jeftinijim tabletom a opet da ima i što veći display i što bolju sliku.

Puno toga bih za malo para.Znam da to baš ne ide ali eto tražim neki kompromis pa sam našao ovaj tablet.

Dobra rezolucija,velik display dobar CPU i GPU,dosta memorije ima pa Vas sad molim za Vaše cijenjeno mišljenje ili pak

ići na nešto drugo.Max. para što bih dao je cca 2300kn i to bi išlo na rate.Dakle radi se o ovom modelu :

 

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=15174

 

 

igy uto 29.1.2013 08:44
dxdandy kaže...

Koliko sam skužio baterija je od 10000 mAh.To bi trebalo biti dostatno valjda tj. barem se nadam nekih 5-6 sati.

da po tome bi trebalo, izgleda da si uspio dobiti puno za malo novaca ipak bi bilo dobro pogledati negdje recenziju

 

malo se ne slaže takt procesora s modelom procesora (taj je do 1.6 GHz) pa bi trebalo provjeriti jesu li oni uopće dobre specifikacije stavili

dxdandy uto 29.1.2013 08:48

Ma nisam ga još uzeo ali planiram, a gdje naći recenziju to je sada već problem jer tko zna tko ga je sastavio.

Nisam baš ni u toku pa šta misliš kakav je taj CPU : Rockchip 3066 Dual Core 1.8 GHz.

Nabrijan je po pitanju mhz ali to ne mora značiti i da je močan.Pretpostavka da je dobar ali eto čisto da pitam.

Još kad bi bila koja softverska nadogradnja čisto da ne ostane na ovome na čemu je kad ga kupiš i kad bi se

mogao rootati to bi onda po mome stvarno bio best buy.

igy uto 29.1.2013 08:53
dxdandy kaže...

Ma nisam ga još uzeo ali planiram, a gdje naći recenziju to je sada već problem jer tko zna tko ga je sastavio.

Nisam baš ni u toku pa šta misliš kakav je taj CPU : Rockchip 3066 Dual Core 1.8 GHz.

Nabrijan je po pitanju mhz ali to ne mora značiti i da je močan.Pretpostavka da je dobar ali eto čisto da pitam.

Još kad bi bila koja softverska nadogradnja čisto da ne ostane na ovome na čemu je kad ga kupiš i kad bi se

mogao rootati to bi onda po mome stvarno bio best buy.

Procesor bi trebao odlično gurati pogotovu zbog visokog takta međutim model 3066 ide do 1.6 ne do 1.8 Ghz (npr. moj tablet radi na dvije od 1Ghz pa mu je rad fluidan. jedino što on meni ne služi za igranje)

kažem na papiru on izgleda odlično, a kako u praksi bi trebao pokazati review

 

igy uto 29.1.2013 08:56
robimarko kaže...
A zanimljivo je što google ne nalazi Forcebook UltraTab 10 uopče osim na hgshopu

da to sam i ja skontao

 

što se tiče rezolucije ipak je tu mali-400 quad...

kako igre idu kod tebe?

dxdandy uto 29.1.2013 09:05

Ja isto uzimam tablet za sve ostalo a za igre najmanje.Vjerojatno cu se vrlo rijetko ali sigurno ponekad igrati i na njemu ali je stvarno rijetko.

Prvenstveno ga uzimam za surfanje netom da ne moram paliti laptop ili stolno računalo ili za pogledati koji film koji je obavezno u HD rezoluciji jer

bih ga strimao direktno na media playera Popcorna A-200 ili eventualno direktno sa tableta ako negdje idem na koji dan pa si prebacim neku seriju.

Obavezno bih uzeo i 32gb karticu tako da stane na njega što više multimedije.

igy uto 29.1.2013 09:06
XXX-Man kaže...

zanimljivo...

 

nego, jel to isto smeće ko i HG Spot Forcebook laptopi poznati po nekvaliteti? ili je ovo nešto kvalitetnije?

jel to onda pravljenje po narudžbi hgspota?

 

 

dxdandy uto 29.1.2013 09:06
XXX-Man kaže...

zanimljivo...

 

nego, jel to isto smeće ko i HG Spot Forcebook laptopi poznati po nekvaliteti? ili je ovo nešto kvalitetnije?

e baš zato i pitam....mada moram reci da je moj kolega na poslu imao baš neki focebook na poslu tj. još ga ima i sve radi kao i prvi dan a ima ga

brat bratu 5-6 godina.

robimarko uto 29.1.2013 09:12
igy kaže...
robimarko kaže...
A zanimljivo je što google ne nalazi Forcebook UltraTab 10 uopče osim na hgshopu

da to sam i ja skontao

 

što se tiče rezolucije ipak je tu mali-400 quad...

kako igre idu kod tebe?

Idu sve osim NFS Most Wanteda super fluidno i bez ikakvih problema,ali moja reza je 1024x600

igy uto 29.1.2013 09:12
XXX-Man kaže...
igy kaže...

jel to onda pravljenje po narudžbi hgspota?

 

 

ja sam uvjeren da je rebrand nekog kineskog no name smeća...ko oni Vivax-i od Msan-a

da... šteta što nema nikakva recenzija....

mislim da je malo "too good to be true" s obzirom što nude drugi (samsung, asus, acer, prestigo i dr.) za te novce

XXX-Man uto 29.1.2013 09:15
igy kaže...

da... šteta što nema nikakva recenzija....

mislim da je malo "too good to be true" s obzirom što nude drugi (samsung, asus, acer, prestigo i dr.) za te novce

pa, moguće da je dobar...

mene kod takvih stvari najviše brine podrška od strane proizvođača (tj. nedostatak iste), te nemogućnost pronalaska rezervnih dijelova i dodataka...

npr. za ove što si naveo nađaš što god ti padne na pamet na ebayu...za forcebook nećeš nać

igy uto 29.1.2013 09:20
XXX-Man kaže...

pa, moguće da je dobar...

mene kod takvih stvari najviše brine podrška od strane proizvođača (tj. nedostatak iste), te nemogućnost pronalaska rezervnih dijelova i dodataka...

npr. za ove što si naveo nađaš što god ti padne na pamet na ebayu...za forcebook nećeš nać

to svakako stoji

dxdandy uto 29.1.2013 09:43

Točno tako,pitanje je dali bi uopće i na ibeju našao za njega screenprotector i neku futrolu da se ne ošteti odmah prvi dan.

Koliko me privlači uzeti ga zbog dobrih stvari tako me nešto i odbija tj. malo me strah dati 2xxx,00kn pa onda žaliti jer nema povratka.

Kako glupo pa nema barem koji je brend ili slično da čovjek to pogleda malo na netu a kako je dovoljno velik još bi bilo dobro za njega

nabaviti tastaturu ali to sigurno i ne postoji za ovakve modele.

igy uto 29.1.2013 09:46
dxdandy kaže...

Točno tako,pitanje je dali bi uopće i na ibeju našao za njega screenprotector i neku futrolu da se ne ošteti odmah prvi dan.

Koliko me privlači uzeti ga zbog dobrih stvari tako me nešto i odbija tj. malo me strah dati 2xxx,00kn pa onda žaliti jer nema povratka.

Kako glupo pa nema barem koji je brend ili slično da čovjek to pogleda malo na netu a kako je dovoljno velik još bi bilo dobro za njega

nabaviti tastaturu ali to sigurno i ne postoji za ovakve modele.

stvar je u tome što ako već imaš 2000 kn onda uzmi brand koji će ti dati maksimalnu podršku, pogotovu ako igre nisu prioritet

(nitko ne garantira da najskuplji tablet neće izaći iz kutije pokvaren, ali ćeš se bar imati gdje pošteno požaliti)

dxdandy uto 29.1.2013 10:07

Nemam keš, već bih kupio na rate kao i svi siromašni rvti.Hajd predložite onda neki do 2300kn.Od trgovina mi paše zbog toga što bih kupovao na rate

nešto iz moje naravno okolice a kako sam iz Vinkovaca onda dolazi u obzir ili neka trgovina iz Osijeka ili iz VK recimo HG-Spot ili Links.

igy uto 29.1.2013 10:37

Evo moj pick oko 2000kn:

 

1. Prestigo Multipad 7100D

+ hardware, 10" ekran, prednja i stražnja kamera (2MP), HDMI out, cijena, fluidan rad

- mnogi se žale na Prestigo na ovom forumu (opravdano ili neopravdano), nema 3G

 

2. Nexus 7

+ hardver, cijena, dobra podrška koliko čujem, 7" veličina pa stane bilo gdje, zgodan za ruku, internih 32GB, fluidan rad

- nekima se neće svidjeti 7" ekran, nema 3G, nema stražnju kameru, nema podršku za dodatnu SD karticu

 

3. Samsung Galaxy Tab 2 7" WIFI

+ 7" veličina pa stane bilo gdje, zgodan za ruku, proširiv s SD karticom, prednja i stražnja kamera, stražnja 3MP s solidnim fotografijama, fluidan rad, ali nije za zahtjevne igre

- hardware sporiji konkurencije za istu cijenu, nešto manja rezolucija s obzirom na konkurenciju, čeka se još podrška za JB, cijena, nema 3G

 

 

dxdandy uto 29.1.2013 10:55
igy kaže...

Evo moj pick oko 2000kn:

 

1. Prestigo Multipad 7100D

+ hardware, 10" ekran, prednja i stražnja kamera (2MP), HDMI out, cijena, fluidan rad

- mnogi se žale na Prestigo na ovom forumu (opravdano ili neopravdano), nema 3G

Meni isto pao za oči.Ima garanciju 24mj.Mislim mogu se natezati sa njima tih 24mj. ako nešto ne bude

štimalo.Jedino što mu je baterija dosta slabija od ovog prvog što sam spomenuo u prvom postu koji ima dobrih 10000mAh.

Ne znam kakvu grafčku ima.Dali je Quad Core Mali-400 ili nešto sasvim drugo.Na šta se žale korisnici Prestigio modela,dali

kad se spoji na punjenje i koristiš ga dali se puni ili ne?

XXX-Man uto 29.1.2013 11:58
dxdandy uto 29.1.2013 13:43

E sad mi je već puna glava kojekakvih informacija i više ne zna koji bih a koji ne bih.Svaki ima neku prednost.Recim sad tek vidim da ovaj FORCEBOOK UltraTab 10 nema niti GPS niti mHDMI. Nije da mi nešto treba ali bih volio da ima pa imam opciju hoču da koristiti ili ne.

Opet ovaj Prestigio ima sve to ali mu malo rezolucija mala a opet sad naletio da ovaj LC Power Tyon Sina-1 ima loš signal na WIFI-iju. Evo i link za to :

 

http://cafe.mobil.hr/threads/77771-LC-POWER-Tyon-Sina-1-10.1-quot-IPS

dxdandy sri 30.1.2013 10:24

Ječer sam bio u HGSpotu i malo isprobavao dotični tablet.Kako mu je baterija bila prazna nije se mogao upaliti ali sam ih zamolio da ga barem malo napune kako

bih danas popodne mogao do njih opet skočiti te ga malo isprobati i vidjeti kakav je display.

Ovako na prvu djeluje jako dobro odrađen posao.Nema škripanja niti uvijanja.Ugodno leži u ruci i dobro vizualno izgleda.Nadam se da će pozitivan dojam ostati i kad

ga upalim te malo probam kroz menije ići.

 

Zna li tko kad će ići i review od gore navedeno lika sa upaljenim uređajem jer je rekao uskoro ?