Tableti

Android vs iPad - što odabrati?

Keyb89 čet 7.1.2021 18:54

Pozdrav svima

 

Uspoređujem iPad Air i S7 tab pa me zanima vaše mišljenje. Znači S7 ima bolji display, bolje zvučnike, stylus gratis, 128GB prostor, prostor za micro SD karticu, bolju bateriju i bolju cijenu, dok iPad ima superiornu brzinu, sigurne nadogradnje te bolje aplikacije i iOS.

 

Pošto koristim isključivo Android na mobitelu i upoznat sam sa svim prednostima i nedostatcima navedenog operativnog sustava, zanima me kakva je situacija s Androidom na tabletima, odnosno je li uistinu tako loš na tabletima? Također me zanima je li iPad Air može svoje nedostatke kompenzirati s kvalitetom aplikacija i operativnim sustavom?

 

Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima i savjetima:)

antimadridista čet 7.1.2021 19:25

Na Androidu masu aplikacija nema uopće sučelje prilagođeno većim ekranima, odnosno tabletima. To je najveći nedostatak. Android tableti su praktički postali stvar prošlosti i Google od njih odustaje. U tome iPad ima ogromnu prednost. Ako bi birao između Android ili iOS telefona, onda bi birao Android. Ali za tablet uvijek iPad. Jednostavno nema konkurencije.

Keyb89 čet 7.1.2021 20:05

Dakle Google, Microsoft i Samsung aplikacije te Spotify, Netflix, HBO, Youtube su onda jedino što je u biti funkcionalno na Android tabletima? Volio bih znati koje su to aplikacije koje prosječan iOS korisnik koristi a koje su na Android tabletu nefunkcionalne - npr. kakva je situacija kada su u pitanju aplikacije kao One Note, Evernote, Notion, aplikacije za Social Media management, te općenito sustav za upravljanje sadržajem, odnosno kolika je sloboda korisnika na iOS sustavu kada želi dodavati/prebacivati sadržaj s drugih/ na druge uređaja(zaboravio sam napomenuti da me gaming ne zanima). Hvala na odgovoru:)

NorthBlue čet 7.1.2021 20:39

Ma priča bezveze, imam iPad Pro 10.5 i S7, dvoumio sam se kao i ti između iPada i S7 i nakon detaljne analize zaključio da mi S7 bolje paše i nisam pogriješio. Jedan od razloga su aplikacije koje koristim a to su redom : Office, Netflix, neke notes aplikacije i par C++ aplikacija.

Ipad je bolji za crtanje i content kreatore, kao i za djecu.

Reci koje aplikacije koristiš pa ću ti odmah pogledati.

Možeš i tu vidjeti par primjera a ima taj lik i ostale usporedbe

https://youtu.be/tBXOFRsXWQY

Keyb89 čet 7.1.2021 21:20

Hvala ti puno na odgovoru. Pogledao sam dosta videa preko youtubea i nisam primjetio neke velike razlike u aplikacijama, ali bi me zanimalo kako se stylus ponaša u aplikacijama koje nisu Samsungove (je li lag izražen) te kako na Androidu izgledaju aplikacije kao što su Notion, Feedly i Trello, pa ako kojim slučajem koristiš neku od navedenih bila bi super informacija. 

 

A jesi li generalno zadovoljan s tabletom, je li ti ostvario očekivanja? Pošto svi mi imamo mobitel, laptop i računalo na kojima obavljamo većinu taskova, zanima me kako se tebi u tu priču ukopio tablet.

NorthBlue čet 7.1.2021 21:38

Budem instalirao te aplikacije pa ću ti pogledati i javiti nazad ovdje.

Ja sam koristio iPad Pro od kad je izašao, puno sam bio po avionima i terenima, a i iPad koristim od originalnog minija. Došla korona, djeca otela tablet za školu i online nastavu i ja sam bio gotovo siguran da ću kupiti Air 4 dok nisam naletio na taj S7 u ekupi za oko 4500kn.
Ja računalo rijetko koristim van posla, isključivo mobitel i tablet za skoro sve. Dex mod je super, tablet je responzivan, baterija traje kao i na iPadu, nemam nikakvih problema.
Gledanje filmova je bolje zbog omjera stranica.
Kupio sam na amazonu 6u1 USB-C te spajam dva USB sticka, SSD i miš/tipkovnicu.
Imam xbox doma te ujedno sam spojio i njegov kontroler, probao stream s xboxa na tablet, sve radi super. Da igram igrice, uzeo bih Ultimate Pass pa direktno s clouda igrao na njemu.

Olovka u notes i nebo aplikaciji nema nikakvog laga, puni se samo ako koristiš air komade, inače radi i prazna.

120Hz ekran, boje kao na iPadu.

Envy pet 8.1.2021 00:11
Keyb89 kaže...

Pozdrav svima

 

Uspoređujem iPad Air i S7 tab pa me zanima vaše mišljenje. Znači S7 ima bolji display, bolje zvučnike, stylus gratis, 128GB prostor, prostor za micro SD karticu, bolju bateriju i bolju cijenu, dok iPad ima superiornu brzinu, sigurne nadogradnje te bolje aplikacije i iOS.

 

Pošto koristim isključivo Android na mobitelu i upoznat sam sa svim prednostima i nedostatcima navedenog operativnog sustava, zanima me kakva je situacija s Androidom na tabletima, odnosno je li uistinu tako loš na tabletima? Također me zanima je li iPad Air može svoje nedostatke kompenzirati s kvalitetom aplikacija i operativnim sustavom?

 

Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima i savjetima:)

Andorid bez razmišljanja. Ali ga i plati koliko ćeš platiti taj iPad Air.

Pisat ću ti sa mog 8" telefona (Lenovo Tab 4 8") za neke banalane stvari koje Android ima za iOS je to još uvijek naučna fantastika. A govorim o budžet Lenovo tabletu od 100€.