magnifico ned 23.12.2018 16:19

Bok!

Brat je kupio ovaj PC

 

 https://megastore.hr/proizvod/hpc-nitro-ssd-ryzen-5-2600-rx-580-8gb-neo/?fbclid=IwAR1G09wbWtYNAlDHYC7zHSgyXDwRTdoO0CAK5ZKJ7isx7dpNe5susplaHQg 

 

i ovaj monitor 

 

https://www.instar-informatika.hr/monitor-asus-24-mg248qr-gaming-1ms-amd-freesync-144hzdvi-d-hdmi-dp-full-hd/0222860/product/?fbclid=IwAR02mMsN7rdWKvUHubQk_rE9tBLiFnU6Sf7BKgyH2D1FgA5WoDIFfm83FN8 

 

i sad monitor ne reagira prilikom paljenja PC-a, piše no DVI signal i no HDMI signal, a sve je dobro uključeno. Znači monitor ne reagira ni s DVI ni s HDMI kablom. Da li ima neka caka ili postoji mogućnost da nisu kompatibilni?

 

Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima.

 

Jakovp ned 23.12.2018 18:16
magnifico kaže...

Bok!

Brat je kupio ovaj PC

 

 https://megastore.hr/proizvod/hpc-nitro-ssd-ryzen-5-2600-rx-580-8gb-neo/?fbclid=IwAR1G09wbWtYNAlDHYC7zHSgyXDwRTdoO0CAK5ZKJ7isx7dpNe5susplaHQg 

 

i ovaj monitor 

 

https://www.instar-informatika.hr/monitor-asus-24-mg248qr-gaming-1ms-amd-freesync-144hzdvi-d-hdmi-dp-full-hd/0222860/product/?fbclid=IwAR02mMsN7rdWKvUHubQk_rE9tBLiFnU6Sf7BKgyH2D1FgA5WoDIFfm83FN8 

 

i sad monitor ne reagira prilikom paljenja PC-a, piše no DVI signal i no HDMI signal, a sve je dobro uključeno. Znači monitor ne reagira ni s DVI ni s HDMI kablom. Da li ima neka caka ili postoji mogućnost da nisu kompatibilni?

 

Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima.

 

 

 

"sve je dobro uključeno" kažeš. Si siguran da niste spojili monitor u matičnu umjesto u grafičku?

Majestic Ik sub 29.12.2018 08:27
Majestic Ik kaže...

Pitanje, evo nakon sastavljanja nove konfe, i paljena, nerade usb utori niti jedan niti imam internet. Da pretpostavljam driveri ali koja je caka da osposobim bar 2 utora da mogu probat osposobit drivere

 

 Zar nitko, da napomenem da przilicu imam samo vanjsku na usb. I da maticna je gigabyte x470 aorus gaming 7 wifi, win je 7 ultimate. Sta napravit u ovakvim situacijama. Nisam nikakav strucnjak za bios pa ne volim ni dirat.

matija656 sub 29.12.2018 09:02
Majestic Ik kaže...
Majestic Ik kaže...

Pitanje, evo nakon sastavljanja nove konfe, i paljena, nerade usb utori niti jedan niti imam internet. Da pretpostavljam driveri ali koja je caka da osposobim bar 2 utora da mogu probat osposobit drivere

 

 Zar nitko, da napomenem da przilicu imam samo vanjsku na usb. I da maticna je gigabyte x470 aorus gaming 7 wifi, win je 7 ultimate. Sta napravit u ovakvim situacijama. Nisam nikakav strucnjak za bios pa ne volim ni dirat.

 mislim da bi ti ovo podebljano moglo malo raditi probleme 

jesi probao instalirati win 10 ili nečim drugim, čisto za provjeru da li bi ti sa novijim windowsima radilo ??

miki_the_pirat sub 29.12.2018 09:24
Majestic Ik kaže...

Pitanje, evo nakon sastavljanja nove konfe, i paljena, nerade usb utori niti jedan niti imam internet. Da pretpostavljam driveri ali koja je caka da osposobim bar 2 utora da mogu probat osposobit drivere

 

USB na ploči pretpostavljam? Jer ako su neki na kućištu (prednji ili slično) postoji mogućnost da ih nisi ispravno skopčao. Ovi na ploči bi morali raditi bez ikakvih drivera - možda ti vanjski CD treba neke svoje drivere, pa probaj jel radi miš ili stick.

Što se tiče neta - žica ili Wi-fi?

EDIT: verzija windowsa ti nema veze s tim.

Majestic Ik sub 29.12.2018 10:01
miki_the_pirat kaže...
Majestic Ik kaže...

Pitanje, evo nakon sastavljanja nove konfe, i paljena, nerade usb utori niti jedan niti imam internet. Da pretpostavljam driveri ali koja je caka da osposobim bar 2 utora da mogu probat osposobit drivere

 

USB na ploči pretpostavljam? Jer ako su neki na kućištu (prednji ili slično) postoji mogućnost da ih nisi ispravno skopčao. Ovi na ploči bi morali raditi bez ikakvih drivera - možda ti vanjski CD treba neke svoje drivere, pa probaj jel radi miš ili stick.

Što se tiče neta - žica ili Wi-fi?

EDIT: verzija windowsa ti nema veze s tim.

 Neradi niti zica niti wifi, nijedan usb utor na ploci neradi a niti na kucistu. U bios kad odem tamo radi i tipkovnica i mis, cim se vratim u win opet nista

Mr.ddevil sub 29.12.2018 11:42
Majestic Ik kaže...

 Neradi niti zica niti wifi, nijedan usb utor na ploci neradi a niti na kucistu. U bios kad odem tamo radi i tipkovnica i mis, cim se vratim u win opet nista

 Napravi clean install windows 10

Jakovp sub 29.12.2018 12:39
Majestic Ik kaže...

Pitanje, evo nakon sastavljanja nove konfe, i paljena, nerade usb utori niti jedan niti imam internet. Da pretpostavljam driveri ali koja je caka da osposobim bar 2 utora da mogu probat osposobit drivere

 

 To ti je zbog win7, garant.

matija656 sub 29.12.2018 14:49

ne razumijem ove komentare da to nije do windowsa...

windows 7 lagano gubi podršku, ne košta ga ništa da proba instalirati windows 10 i provjeriti da li se i na njemu javlja isto

iako sam siguran da tog problema nakon instaliranja windowsa 10 neće biti

Sint1 sub 29.12.2018 15:21

I ja se slazem da je problem do windowsa. Moj prijedlog je da proba instalirati Windowse XP jer ce mu oni sigurno dobro raditi jer ne daj boze staviti na novi komp Windows 10. Tko je vidio stavljati zadnje Windowse na novi komp, bolje staviti neku staru verziju i onda se cuditi kako komp ne radi i posli toga se zaliti na forumu. 

miki_the_pirat sub 29.12.2018 16:27

Nemojte me krivo shvatiti ali mi pričamo ovdje o podršci za usb i net... komp od 10kkn... zadnji chipset. Jel to poluproizvod onda ili koji klinac.

Ne mogu vjerovati da na njega ne možeš instalirati serdmicu - može ona gubiti podršku i sve ali usb i net... aloo

 

EDIT: sad malo pomnije pročitah... pa tu se ne radi o ovom ryzenu sa početka threada...

picajzla0707 sub 29.12.2018 18:21
miki_the_pirat kaže...

Nemojte me krivo shvatiti ali mi pričamo ovdje o podršci za usb i net... komp od 10kkn... zadnji chipset. Jel to poluproizvod onda ili koji klinac.

Ne mogu vjerovati da na njega ne možeš instalirati serdmicu - može ona gubiti podršku i sve ali usb i net... aloo

 

EDIT: sad malo pomnije pročitah... pa tu se ne radi o ovom ryzenu sa početka threada...

 imao sam sličan problem kad sam klincima slagao komp s asrock h110m-itx/ac i pentiumom g4560

u biosu rade miš i tipkovnica, u instalaciji win sedmice ništa

 

na kraju sam morao spojiti dvd jedinicu iz svojeg kompa da pokrenem instalaciju winsa i da očita bar dio drivera sa dvd-a od matične, ali opet nisu radili miš i tipkovnica

pa sam našao na tavanu prastaru ps/2 tipkovnicu koja je konačno radila i prošao kroz dio instalacije windowsa gdje je instalirao dio drivera da proradi usb miš i da mogu s njim tiknut neku kvačicu kod instalacije

jedva je to sve skupa uspjelo proći do kraja instalacije windowsa sedmice, ne sjećam se kad sam se toliko morao zajebavati

 

kad sam upgrejdao na desetku i napravio kasnije čisti install desetke, ništa od tih problema više nije bilo, sve je win10 sam riješio

tako da vjerujem kako i u ovom slučaju je isti problem i da će se riješit zajebancije ako proba s desetkom

Zver sub 29.12.2018 18:48
Majestic Ik kaže...

 Neradi niti zica niti wifi, nijedan usb utor na ploci neradi a niti na kucistu. U bios kad odem tamo radi i tipkovnica i mis, cim se vratim u win opet nista

 

Pozdrav..

Odi susjedu, skini drajvere s https://www.gigabyte.com/Motherboard/X470-AORUS-GAMING-7-WIFI-rev-10#support-dl-driver-lan na usb stik.

Napravi clean instal win 10. AK ih nemaš, kupi ih u dučanu za 1000kn.

 

Ak te je tvoj brat, susjed, frend(zaboravih što piše u prvom postu) uputio da kupiš konfu za 1k+ Eura a nemaš Win 10 ni ti on... onda jbg.a..

 

Sedmica se može staviti .. ali opet na tu konfu.. hmm .... šteta..

 

E da.. i što se tiče tvog problema... trebaš pogoditi USB 2.0 port, sad neznam jel imaš iza(jer su vjerovatno svi 3.0 i 3.1) nego unutarnji spoji na ramice. ili Front header ak imaš na 2.0 port na ploči.

Ak nemaš ništa od toga nasnimaj sve kaj trebaš na stick .. bootaj sa stika power shell i nasnimaj na disk koji je več sformatiran i priređen. Ili zovi malog nadobudnog susjeda sa sumnnjivom instalacijom 10-tke na stiku i miran si.

miki_the_pirat sub 29.12.2018 19:24
Zver kaže...
Majestic Ik kaže...

 Neradi niti zica niti wifi, nijedan usb utor na ploci neradi a niti na kucistu. U bios kad odem tamo radi i tipkovnica i mis, cim se vratim u win opet nista

 

Pozdrav..

Odi susjedu, skini drajvere s https://www.gigabyte.com/Motherboard/X470-AORUS-GAMING-7-WIFI-rev-10#support-dl-driver-lan na usb stik.

Napravi clean instal win 10. AK ih nemaš, kupi ih u dučanu za 1000kn.

 

Ak te je tvoj brat, susjed, frend(zaboravih što piše u prvom postu) uputio da kupiš konfu za 1k+ Eura a nemaš Win 10 ni ti on... onda jbg.a..

 

Sedmica se može staviti .. ali opet na tu konfu.. hmm .... šteta..

 

E da.. i što se tiče tvog problema... trebaš pogoditi USB 2.0 port, sad neznam jel imaš iza(jer su vjerovatno svi 3.0 i 3.1) nego unutarnji spoji na ramice. ili Front header ak imaš na 2.0 port na ploči.

Ak nemaš ništa od toga nasnimaj sve kaj trebaš na stick .. bootaj sa stika power shell i nasnimaj na disk koji je več sformatiran i priređen. Ili zovi malog nadobudnog susjeda sa sumnnjivom instalacijom 10-tke na stiku i miran si.

 Mislim da bi ovo boldano bilo najpametnije :)

Majestic Ik sub 29.12.2018 19:52

Ljudi hvala vam na savjetima, jasno mi je da svi pokusavte dat svoj savjet i prihvacam ga, ali bubnio sam 1440 e u ovu konfu i jasno mi je bilo da cu imat problema s driverima, jer je win 7, znam i da moze ova konfa radit s win 7, nemora bit win 10. Pokusavam jos kojesta s kolegom, koji je imo slican problem na intelovoj konfi, ima nezz koji i7 i bio mu je instaliran 10 medutim zbog svojih  nekih razloga je vratio se na win 7 i imo iste ove probleme. Al je uspio rijesit, medutim ja nebjezim od win 10 ali mora pricekat placu da dode. Malo je meni jedino cudno da u biosu radi i mis i tipkovnica i vanjska dvd przilicai cim digne win sve se pogasi. Moja konfa je, ryzen 2700x, gigabyte x470 aorus gaming 7 wifi ploca, ram corsair  ddr4 3200 mhz, grafa rtx 2070 oc ak kome sta znaci. I jos nesto ova ploca ima neke mogucnosti da bios bude dual, single, i jos neke mogucnosti. Ako i to sta znaci. Hvala vam svima unprijed

x18x05x ned 30.12.2018 00:21
darkborg kaže...
Ma kakvih 1000 kn za Windowse, skini windows 10 sa službene Microsoftove stranice i kupi key na ebayu za 5-6 dolara s kojim ga aktiviras i to je to.

 Zašto bi išta plaćao? Kad može free koristit win10.

ibme74 ned 30.12.2018 03:48

Ryzen i nove serije intela ne podrzavaju win7 niti se rade driveri za isti, dok ne predjes na win 8.1/10 nece ti raditi nista kako treba, simple as that.

Mozes platit konfu i 50k kuna ako hoces, to nema veze s tim niti je poluproizvod zbog toga. 

Vrijeme ide, tehnologija napreduje, softver zastarjeva.

Windows 7 je sada skoro 10 godina star, nista cudno nije da ti najnovija generacija komponenti ima problema s njime jer je izgubio podrsku. Klik