GAMERANGER sub 17.12.2011 09:01

imam plocu dfi lan party p45-t2r i vidio sam da ima opciju abs i kad sam stisnio tipku f1 komp mi se ugasio sad kad ga upalim on se odmah ugasi i opet upali i samo "pišti" sad neznam kako da to popravim mozda da izvadim bateriju? ili molim nekoga da mi pomogne..

ostalo:ram 2gb.e4300 1.80ghz,napajanje 420w,160gb hdd hd4650 512mb

hrx sub 17.12.2011 12:35

Kako vidim u uputstvima, ta ploča ima EZ Clear CMOS - ako pri uključivanju računala držiš pritisnutu tipku Home, frekvencija glavne sabirnice će se resetirati na defaultnu vrijednost, a ostale postavke na prethodne vrijednosti kod kojih je računalo radilo.

 

Ako to ne pomogne, držanjem tipke Insert pri uključivanju, sve vrijednosti u BIOS-u će se resetirati na defaultne vrijednosti.

 

U slučaju da ni to ne pomogne, potraži Clear CMOS jumper na ploči, odspoji računalo iz mreže (izvuci mrežni kabel), prebaci jumper na par sekundi u drugi položaj, zatim ga vrati ga na prvi položaj i pokušaj uključiti računalo.

Nello pon 6.2.2012 13:05
softicmarlon kaže...

MOze pomoc kako da uđem u bios jel mi ne pokazuje ono da stisnem f11 i f2 tipke nekako sam to mako , a u win nemogu uć , a cd nemam imam samo ubunta cd

A da probaš s tipkom DEL (delete) obično je ta ulaz u BIOS.