Start-up

Meme - uporabni predmeti

izith pon 14.11.2011 13:24

Možda nije pravi ICT start-up, ali je jedna mala kreativna ideja iz svijeta informatike. Dakle, o čemu se radi?

 

Imam mogućnost, volju i znanje za izrađivati razne uporabne predmete s likovima popularnih Internet Meme-a. Za početak to bi bili magneti za frižider (od drveta ili plexiglasa), privjesci za ključeve (isto drvo ili plexiglas), a kasnije ako biznis krene, tko zna... USB stickovi, naljepnice, figurice...

 

Cijene bi bile vrlo pristupačne (recimo magneti mogu biti po 10 kn, privjesci po 12 ili 15, i slično). Za početak bih slao poštom, a kasnije web shop ako će trebati. Uskoro ću imati i nekoliko uzoraka pa ću staviti slike da si dočarate kako bi to izgledalo.

 

Do tada, zamislite da idete do frižidera, krenete po pivu, a odande vas gleda vaš omiljeni Physics Troll! Ili već neki drugi Meme kojeg cijenite :)

 

Zanima me stručno mišljenje forumaša, pa slobodno komentirajte ili stisnite anketu.

 

 

Edit: dodane slike

nixass sri 16.11.2011 09:28

ja sam imao sličnu ideju još početkom godine..

početi proizvoditi meme maske za halloween..

problem je kako to proizvesti (ugovor s nekim kinezima?) i distribucija (pošto orijentacija na hrvatsku i eventualno susjede nema smisla, treba ići wordwide)

izith sri 16.11.2011 11:42

Prvo ću staviti, naravno, na BUG Forum oglasnik. Nakon toga Njuškalo ili tako negdje, pa ćemo vidjeti kako ide.

 

Kako bilo, stay tuned, za vikend postavljam slike prvih uzoraka (Forever Alone je očito popularan pa ćemo njega među prvima).

izith sub 19.11.2011 16:42

Kao što sam obećao, evo i slika prvih uzoraka (u uvodnom postu). Radi se o magnetima za frižider, načinjenim od drveta. Slike nisu baš "profi", slikano je mobitelom, ali vjerujem da se vidi o čemu se radi.

 

Ovi su manji (5-7 cm) ali mogu napraviti i veće, te s likovima po želji. Cijena 10 kn/kom, plus poštarina, mislim da je fer. Za veće količine popust. Besplatni set noževa ne nudim.

 

Nakon ovog slijede privjesci za ključeve.

OriginalEXE sub 19.11.2011 17:21
izith kaže...

Kao što sam obećao, evo i slika prvih uzoraka (u uvodnom postu). Radi se o magnetima za frižider, načinjenim od drveta. Slike nisu baš "profi", slikano je mobitelom, ali vjerujem da se vidi o čemu se radi.

 

Ovi su manji (5-7 cm) ali mogu napraviti i veće, te s likovima po želji. Cijena 10 kn/kom, plus poštarina, mislim da je fer. Za veće količine popust. Besplatni set noževa ne nudim.

 

Nakon ovog slijede privjesci za ključeve.

Odlično je!

epos uto 22.11.2011 03:41

Napravi ti lijepo privjeske i držaće sa logoima firme kao Intel,AMD,Ati,...itd,itd, a ne ove nakarade. Može i u obliku čipova,usb stickova,MMC/SD kartica i slično,a iza ih potpiši binarnim imenom i bit ćeš originalan!!