Sport

Real Madrid C.F.

Hexfire pon 6.6.2016 11:30

U dogovoru s moderatorima pokrenuta je nova tema o Real Madridu koja će tematski biti povezana sa originalnom sada zaključanom temom. 

 

Povod ovome je bilo učestalo vrijeđanje između pripadnika Real i Barca tabora koje je često prelazilo granice dobrog ukusa. Malo sportske zafrkancije mora postojati, ali par pojedinaca sa manjkom kućnog odgoja je dovelo do toga da se tema skroz uništi.

 

S obzirom da sam trenutno BUG pretplatnik imam mogućnost brisanja postova u temi (jedino što mogu) pa je s tim na umu pokrenuta nova tema. S obzirom da se modovi dosad nisu oglasili (odavno je prošao rok jednomjesečnog eksperimenta) pretpostavljam da ova tema i nadalje ostaje primarna za rasprave o Realu.

 

Osobno sam mišljenja da je eksperiment uspio. Je da su neki prestali pisati u temi, ali neki novi su u temu i došli pošto je napokon u granicama normale. Da nas je više aktivnih bilo bi bolje, ali šta je tu je. 

 

Temeljno pravilo je da koristite zdrav mozak. Kao i dosad, brišem samo one stvarno debilne postove kojima je cilj ili nekoga uvrijediti ili početi po nti put raspravu o Francu, povijesti, ratovima, Ronaldo vs Messi duelu ili nekoj trećoj sto put prožvakanoj temi.

 

A sad par sitnica o klubu. 

 

 

Stadion

Naziv: Estadio Santiago Bernabéu

Izgrađen: 1947.

Dimenzije: 105 x 68 m

Kapacitet: 81044 gledatelja

 

 

Značajniji trofeji i počasti

 

Proglašen za najbolji klub 20-og stoljeća.

 

Liga Prvaka: 13 - 1955-56, 1956-57, 1957-58, 1958-59, 1959-60, 1965-66, 1997-98, 1999-00, 2001-02, 2013-14, 2015-16, 2016-17, 2017-18. (tri zaredom!)

 

Svjetska klupska prvenstva: 2 - 2014, 2016

 

Interkontinentalni kup: 3 - 1960, 1998, 2002

 

Europski Super kup: 3 - 2002, 2014, 2016

 

Kup Uefa: 2 -  1984-85, 1985-86

 

Prvenstvo: 33 - 1931-32, 1932-33, 1953-54, 1954-55, 1956-57, 1957-58, 1960-61, 1961-62, 1962-63, 1963-64, 1964-65, 1966-67, 1967-68, 1968-69, 1971-72, 1974-75,

             1975-76, 1977-78, 1978-79, 1979-80, 1985-86, 1986-87, 1987-88, 1988-89, 1989-90, 1994-95, 1996-97, 2000-01, 2002-03, 2006-07, 2007-08, 2011-12, 2016-17

 

Copa del Rey: 19- 1904-05, 1905-06, 1906-07, 1907-08, 1916-17, 1933-34, 1935-36, 1945-46, 1946-47, 1961-62, 1969-70, 1973-74, 1974-75, 1979-80, 1981-82,  

              1988-89, 1992-93, 2010-11, 2013-14

 

Španjolski Super kup: 9 - 1988, 1989, 1990, 1993, 1997, 2001, 2003, 2008, 2012

 

 

Tekst by michael (hvala kolegi što me podsjetio da sam odavno obećao urediti prvi post)

 

Real Madrid danas je jedan od najtrofejnijih i najpopularnijih nogometnih klubova na svijetu. Broji na desetke milijuna obožavatelja te je i dalje konzistentno u samom vrhu europskih natjecanja, a po jačini i sposobnosti igrača čini se da će tako i ostati.

Uđimo zajedno u povijest ovoga kluba i pogledajmo što je ovaj klub učinilo tako velikim kao što danas jest.


Real Madrid osnovan je1902. godine pod imenom De Sociedad Madrid Football Club. Današnje ime Real Madrid nosi od 1920., kada je kralj Alfonso XIII., inače veliki ljubitelj nogometa, klubu dodijelio naziv „Real“, što znači „kraljevski“. Zato se danas Real i naziva „Kraljevskim klubom“, a  grb kluba od tada krasi kraljeva kruna.


Španjolska liga osnovana je 1929. godine, a te prve sezone Real Madridu malo je nedostajalo da osvoji titulu – bili su drugi, iza još jednog španjolskog giganta i velikog rivala Barcelone. Svejedno, Real Madrid najtrofejniji je klub La Lige, sa osvojena 33 prvenstva, a i rekorder je po broju naslova Lige prvaka – čak dvanaest trofeja. Real od svojeg osnutka domaće utakmice igra u poznatom bijelom dresu.


Razdoblje od završetka Drugog svjetskog rata do kraja tisućljeća bilo je uspješno gotovo bez prekida. Između 1956. i 1960. Real je osvojio pet Europskih kupova (preteče Lige prvaka) i tako zaslužio pravo da zadrži trofej kod sebe. U sedamdesetima i osamdesetima jedini klub koji je donekle pokušavao ugroziti Realovu dominaciju u La Ligi bio je njegov gradski suparnik Atletico.


Ipak, nastala je duga suša u osvajanju titula Lige prvaka pa je iduću Real osvojio tek 1998., gdje su s legendarnom ekipom kojoj je na čelu bio Fabio Capello, a u kojoj su bili Raul, Morientes, Mijatović, Seedorf, Roberto Carlos i naš Davor Šuker svladali vrlo jak Zidaneov Juventus s 1 – 0.

 

Možda je najpoznatija Realova politika tzv. Galacticos, koja se sastojala od kupnje skupih igrača kako vi se sastavio tim superzvijezda sposobnih osvojiti doslovce sve. Bili su tu Beckham, Zidane, Ronaldo, Figo… No nakon početnih uspjeha početkom tisućljeća došlo je do velikog pada kvalitete igre i to iz raznih razloga – trener Del Bosque dobio je otkaz, a premalo se pažnje posvećivalo obrani. Također su se pojavile kritike da su igrače kupovali na temelju njihovog marketinškog, a ne igračkog potencijala.


Danas Real Madrid igra na stadionu Santigao Bernabeu, koji nagodinu obilježava sedamdesetu godišnjicu izgradnje, a ime nosi po tadašnjem predsjedniku i bivšem igraču koji se smatra najzaslužnijim za procvat kluba. Stadion može primiti 81 000 ljudi i smatra se jednim od najprestižnijih stadiona na svijetu.


U trenutku pisanja ovog teksta je Real najvredniji nogometni klub na svijetu, vrijedan oko 3,6 milijardi dolara, a godišnje uprihodi oko 700 milijuna dolara.

 

Zanimljivo je riješeno vlasništvo kluba. Za razliku od dosta ostalih klubova čiji su vlasnici tajkuni i naftaši, Real se vodi pod svojevrsnu udrugu, kao i Barcelona, Osasuna i Athletic Bilbao. To znači da svaki član udruge, tj. simpatizer, sudjeluje u izboru predsjednika kluba, dok predsjednik ne smije u klub ulagati svoj novac. Klub u biti tako može potrošiti jedino novac koji zaradi sam, kroz prodaju prava i brendirane odjeće – majica, šalica, itd., transfere igrača te ulaznica za stadione. Smatra se da je Real jedan od najvećih i najvrjednijih brandova na svijetu. U klubu se ne mogu kupiti dionice; može se jedino postati njegovim članom, a trenutno broji oko 60 000 članova koji imaju pravo glasa.


Kao što vidimo, Real je jedan od najuspješnijih i najvećih nogometnih klubova uopće. To nije nezasluženo, te se nadamo da će nas svojim lijepim nogometom uveseljavati još dugo vremena. 

 

 

Trenutna postava, sezona 2018/2019.

 

Goalkeepers: Keylor Navas, Thibaut Courtois, Luca Zidane.

 

Defenders: Dani Carvajal, Raphael Varane, Jesús Vallejo, Sergio Ramos (C), Nacho Fernandez, Marcelo, Álvaro Odriozola, Sergio Reguilón.

 

Midfielders: Toni Kroos, Luka Modrić, Casemiro, Marcos Llorente, Marco Asensio, Brahim Díaz, Isco Alarcon, Dani Ceballos.

 

Attackers: Mariano, Karim Benzema, Gareth Bale, Lucas Vazquez, Vinícius Júnior.

 

 

 

 

50 najboljih golova

 

Statistički podaci - wikipedija

 

 

 

 

 

 

 

Hexfire pon 6.6.2016 12:11
TheDarkSide kaže...

Daj sta ste napravili novu temu, moglo se nastavit na onoj samo dat nekom dozvolu da cisti i to je to. Al ajd vec kad ste tako odlucili..

 Pa bilo je ili ovo ili ništa. 

 

 

 

@del_boy

Ti si mi bio pokusni kunić da vidim dal mogu brisati poruku. Stvar radi. Slodobno ju napišeš ponovno ako želiš

 

 

EDIT: Pogovoreno je s piratom da se proba ovako mjesec dana. Ako će nakon tog razdoblja on zaključiti da ovo nema smisla, vraćamo se u originalnu temu. Editirat ću kasnije kad uhvatim vremena prvi post sa par "pravila" koje bi bilo poželjno pratiti ako želimo ovome dati pravu šansu. 

hrvooje pon 6.6.2016 12:31

Jučer je Raul ponovo istračao na Santiago Bernabeu. Kao i Figo, Carlos, Guti ... Dobili su legende Ajaxa 3-1. Zanimljivo Seedorf je igrao po poluvrijeme za obje strane. 

http://www.marca.com/en/football/real-madrid/2016/06/05/57547fd2268e3ed1028b45be.html

 

Inače, utakmicu obilježio tv voditelj Ben Shepherd sa svojim startom na Davidsa :) 

http://www.101greatgoals.com/news/twitter-destroys-ben-shepherd-shocking-tackle-edgar-davids-soccer-aid-2016-video-tweets/

Del_Boy97 pon 6.6.2016 12:35
hrvooje kaže...

Jučer je Raul ponovo istračao na Santiago Bernabeu. Kao i Figo, Carlos, Guti ... Dobili su legende Ajaxa 3-1. Zanimljivo Seedorf je igrao po poluvrijeme za obje strane. 

http://www.marca.com/en/football/real-madrid/2016/06/05/57547fd2268e3ed1028b45be.html

 

Inače, utakmicu obilježio tv voditelj Ben Shepherd sa svojim startom na Davidsa :) 

http://www.101greatgoals.com/news/twitter-destroys-ben-shepherd-shocking-tackle-edgar-davids-soccer-aid-2016-video-tweets/

  a tek ona 2 ronaldinhova tunela zaredom

rooswelt1991 pon 6.6.2016 12:47

Nadajmo se onda manje dječijih rasprava, i Franco namjestio ždrijeb zavjera 

 

Uglavnom, gledao sam drugo poluvrijeme utakmice između legendi, i moram reći, Raul bi još mogao dobro poslužiti u ligama petice 

TheDarkSide pon 6.6.2016 18:07

Mislim da bi se trebalo napravit white i black list, i onda se stavi određene clanove na jednu ili drugu ovisno o tome kakvi su, tkao da nemogu prisustvovat i pisat u temi i rijesen problem, jer ovako ce ekipa namjerno spamat samo da zadaju posla, i da im se postovi brisu, ai ovakve stvari bi trebalo kao iznad ovaj "el šef sankcionirat i banom :)

KiCo77 pon 6.6.2016 18:36
TheDarkSide kaže...

Mislim da bi se trebalo napravit white i black list, i onda se stavi određene clanove na jednu ili drugu ovisno o tome kakvi su, tkao da nemogu prisustvovat i pisat u temi i rijesen problem, jer ovako ce ekipa namjerno spamat samo da zadaju posla, i da im se postovi brisu, ai ovakve stvari bi trebalo kao iznad ovaj "el šef sankcionirat i banom :)

 Ma svi vec znamo tko je na crnoj listi haha

I da slazem se za šefa, ova dva komentara gore ne treba obrisat nego ostavit moderatorima pošto namjerno dolazi spamat gluposti, zato ja nisam nista komentirao nego prijavio oba i gotovo.

Hexfire pon 6.6.2016 19:24
TheDarkSide kaže...

Mislim da bi se trebalo napravit white i black list, i onda se stavi određene clanove na jednu ili drugu ovisno o tome kakvi su, tkao da nemogu prisustvovat i pisat u temi i rijesen problem, jer ovako ce ekipa namjerno spamat samo da zadaju posla, i da im se postovi brisu, ai ovakve stvari bi trebalo kao iznad ovaj "el šef sankcionirat i banom :)

 To bi funkcioniralo samo u teoriji, a u stvarnosti bi se barcelonaši bunili da im se postovi brišu samo zato jer je netko random odlučio da spadaju na "crnu listu" i tema bi bila lockana.

KiCo77 pon 6.6.2016 20:08
Del_Boy97 kaže...

tema će past kad tad, mark my words

 

EDIT: molio bi da mi dotični TheDarkSide kaze zasto sam dobio td za ronaldinha

 Jel to spremate ofenzivu?
TD ti moze znacit da mu se ne sviđa tvoj komentar, ili tvoja pojava.

TheDarkSide pon 6.6.2016 22:14
Del_Boy97 kaže...

tema će past kad tad, mark my words

 

EDIT: molio bi da mi dotični TheDarkSide kaze zasto sam dobio td za ronaldinha

 Indrektna provokacija, tako da sta ocekujes? I previse sam naviknuo da znam tocno kad je sta provokacija a kad nije, a pogotovo indirektna :)

Boixus Nois PS pon 6.6.2016 22:17

Neznam čemu ova tema ali eto dat ću par savijeta dobrnamjernih...

 

Ni u prošloj temi niste imali ništa pametno za pisati osim na an utakmice nego bi stavio sastave i to uglavnom bilo to uz koju poruku od Fakea i ostalih koji bi preuvličavali dojmove.

Jednostavno ova tema u vezi Real Madrida je apsolutno zapuštena u odnosu na temu FC Barcelona u kojoj se svaki dan razmjenjuju korisne informacije,dok se u ovoj temi Real Madrid sve svodi na fakove pokušaje umanjivanja Barcinih uspijeha i cod4 gamerove poruke Ronaldoooo najbolji na svijetu kad god da gol.

 

Uglavnom ne vidim smisla ovoj temi kad ni u prošloj niste bili aktivno osim možda hyperniona i hexa a ostale pristaše reala jednostavno nisu bili na razini za razgovor.

Hexfire pon 6.6.2016 22:48
Boixus Nois PS kaže...

Neznam čemu ova tema ali eto dat ću par savijeta dobrnamjernih...

 

Ni u prošloj temi niste imali ništa pametno za pisati osim na an utakmice nego bi stavio sastave i to uglavnom bilo to uz koju poruku od Fakea i ostalih koji bi preuvličavali dojmove.

Jednostavno ova tema u vezi Real Madrida je apsolutno zapuštena u odnosu na temu FC Barcelona u kojoj se svaki dan razmjenjuju korisne informacije,dok se u ovoj temi Real Madrid sve svodi na fakove pokušaje umanjivanja Barcinih uspijeha i cod4 gamerove poruke Ronaldoooo najbolji na svijetu kad god da gol.

 

Uglavnom ne vidim smisla ovoj temi kad ni u prošloj niste bili aktivno osim možda hyperniona i hexa a ostale pristaše reala jednostavno nisu bili na razini za razgovor.

 A ja ne znam čemu ovaj tvoj post.

fakEEE pon 6.6.2016 23:03

Bolje i da smo neaktivniji nego da pisemo 10str. o nekom nebitnom transferu kao sto je to Umtiti u Barcelonu za kojega je Bartra avion....

Barca magnet samo za najbolje.... 

 

Navijace Barce i Reala bi mogli gledati kao Piquea i Ramosa... Dok jedan konstantno laje, drugi sutke pokupi najvazniji trofej u sezoni... 

Boixus Nois PS pon 6.6.2016 23:06
fakEEE kaže...

Bolje i da smo neaktivniji nego da pisemo 10str. o nekom nebitnom transferu kao sto je to Umtiti u Barcelonu za kojega je Bartra avion....

Barca magnet samo za najbolje.... 

 

Navijace Barce i Reala bi mogli gledati kao Piquea i Ramosa... Dok jedan konstantno laje, drugi sutke pokupi najvazniji trofej u sezoni... 

 Klaun strikes again.

 

Bome su ga sutke pokupili osovjili ste LP ali niste sa magijom kao Barca ili Bayern i zato nikad se neće pamtiti kao velika godina u nogometu jer je donesena na krađu i namještanje ždrijeba.

Ovo je kao Chelsea 2012 i nitko nezna da su je osovjili.

Del_Boy97 pon 6.6.2016 23:26
TheDarkSide kaže...
Del_Boy97 kaže...

tema će past kad tad, mark my words

 

EDIT: molio bi da mi dotični TheDarkSide kaze zasto sam dobio td za ronaldinha

 Indrektna provokacija, tako da sta ocekujes? I previse sam naviknuo da znam tocno kad je sta provokacija a kad nije, a pogotovo indirektna :)

 ne provociram ja nikoga time, jednostavno je to obiljezilo meč i vrtilo se po nogometnim stranicama.

 

a ako ne voliš ronaldinha onda stvarno, tog čovjek nito nije mrzio pa čak ni najzagriženiji navijači reala

TheDarkSide pon 6.6.2016 23:29
Del_Boy97 kaže...
TheDarkSide kaže...
Del_Boy97 kaže...

tema će past kad tad, mark my words

 

EDIT: molio bi da mi dotični TheDarkSide kaze zasto sam dobio td za ronaldinha

 Indrektna provokacija, tako da sta ocekujes? I previse sam naviknuo da znam tocno kad je sta provokacija a kad nije, a pogotovo indirektna :)

 ne provociram ja nikoga time, jednostavno je to obiljezilo meč i vrtilo se po nogometnim stranicama.

 

a ako ne voliš ronaldinha onda stvarno, tog čovjek nito nije mrzio pa čak ni najzagriženiji navijači reala

 Nigdje nisam rekao niti nada mrzim/nevolim ronaldinja, stovise u originalnoj temi negdje zadnji postovi ima jedan moj dugi post di sam spomenuo i njega i messia tako da ono. Postujem igrace bezobzira odkud su, posebno Deco, Markez, ronaldinjo, puyol i tako dalje.