Sport

MMA (Mixed Martial Arts)

Hexfire sub 17.8.2019 18:37

Pa da, popio je bombe od Ngannoua i preživio što nitko drugi nije uspio. Uz mrvicu više hrabrosti mogao ga je završiti.

Jaka stvar dobiti Velasqueza. Da pričamo o Cainu prije nekoliko godina ok, ali ova sjena koja je ostala od tog borca nije vrijedna spomena. Ko da je netko ikakav faktor jer sad dobije BJ Penna. Pa to ti i pričam, na temelju tih zadnjih borbi ne može se izvući baš nikakav sud o napretku Ngannua


Što se posta prije tiče... Stipe je gubio od Struvea nokautom i JDS split DEC pa se vraćao jači. Ne vidim na čemu baš temeljiti da je on psihološki toliko krhak da ga dva poraza od možda najvećeg ikad posprave u mirovinu. S onim da je bilo djetinjasto odsjediti cijelu godinu i zahtjevati samo rematch se slažem, ali to je velikim dijelom bilo i zbog nategnutih odnosa s UFC-om.
Logično da su ga naljutili pokušavanjem guranja dopingiranog cirkusanta u title fight s DC-emm

toxic ned 18.8.2019 07:12
el.šef kaže...

Bome odlicno je odradio cetvrtu rundu i drago mi je da je srusio debeljecu. Ne pomaze prst u oko jbga. 

 i to dva puta ga piknuo a sudac nista

 

a kako su se culi ti udarci u tijelo...

XXX ned 18.8.2019 07:46
isuckatthisgame kaže...

Kao sto rekoh par postova ranije, DC nije najbolji gameplaner.

 

Sjajna takticka prilagodba otvaranja tijela od strane Stipe. DC, kao i obicno, nema odgovora na novotarije i fight IQ.

 Gdje je DC pogriješio u taktici konkretno? Dobio je prve tri runde zar ne? I kako to misliš kao i obićno, ima fenomenalan omjer pobjeda i poraza i jedan je od največih u povijesti sporta.

 

Ovo mu je prvi poraz u teškoj kategoriji nakon deset godina borbi, u biti prva izgubljena runda u teškoj kategoriji.

isuckatthisgame ned 18.8.2019 08:00
XXX kaže...
isuckatthisgame kaže...

Kao sto rekoh par postova ranije, DC nije najbolji gameplaner.

 

Sjajna takticka prilagodba otvaranja tijela od strane Stipe. DC, kao i obicno, nema odgovora na novotarije i fight IQ.

 Gdje je DC pogriješio u taktici konkretno? Dobio je prve tri runde zar ne? I kako to misliš kao i obićno, ima fenomenalan omjer pobjeda i poraza i jedan je od največih u povijesti sporta.

 

Ovo mu je prvi poraz u teškoj kategoriji nakon deset godina borbi, u biti prva izgubljena runda u teškoj kategoriji.

 Opet, kao i s Rumblom, borio se na identican nacin prvoj borbi, samo sto se ovaj puta protivnik nije servirao na pladnju, nego se dosao boriti i prilagodjavati kroz mec.

 

DC nije imao odgovor na udarce u tijelo, jednom kad se protivnik prilagodi on nema rijesenja i plana B. To mu se dogodilo i s Jonesom u prvoj borbi kad je Jones anulirao igru u klincu kojom je DC prijetio u pocetnim rundama. Nakon toga nista.

XXX ned 18.8.2019 08:15
isuckatthisgame kaže...
XXX kaže...
isuckatthisgame kaže...

Kao sto rekoh par postova ranije, DC nije najbolji gameplaner.

 

Sjajna takticka prilagodba otvaranja tijela od strane Stipe. DC, kao i obicno, nema odgovora na novotarije i fight IQ.

 Gdje je DC pogriješio u taktici konkretno? Dobio je prve tri runde zar ne? I kako to misliš kao i obićno, ima fenomenalan omjer pobjeda i poraza i jedan je od največih u povijesti sporta.

 

Ovo mu je prvi poraz u teškoj kategoriji nakon deset godina borbi, u biti prva izgubljena runda u teškoj kategoriji.

 Opet, kao i s Rumblom, borio se na identican nacin prvoj borbi, samo sto se ovaj puta protivnik nije servirao na pladnju, nego se dosao boriti i prilagodjavati kroz mec.

 

DC nije imao odgovor na udarce u tijelo, jednom kad se protivnik prilagodi on nema rijesenja i plana B. To mu se dogodilo i s Jonesom u prvoj borbi kad je Jones anulirao igru u klincu kojom je DC prijetio u pocetnim rundama. Nakon toga nista.

Plan B je jedino mogao biti bježanje po kavezu kad je jetra ostala bez krvi. Ali on nie takav tip borca, sve ili ništa. U tom dijelu si u pravu, imao je dobiveni meč i samo je trebao bježati do kraja borbe i povremeno poentirati. To mu je bila grešak ali on se ni jednom nije tako borio, uvijek ide na sve ili ništa.

Hebiga, ne postoje nepobjedivi ali on je u samom vrhu svih vremena.

 

 

cesnjovka ned 18.8.2019 08:20

Sve u svemu da nije bilo ovako mudro taktički odrađene 4 runde ovo nebi završilo dobro za našeg Stipu.

Ali takvu snagu udaraca prema jetri i tijelu uputit u 4 rundi, i onda ga finiširat pri kraju sa par teških udaraca, prvo jedan teški punch u jetru a onda final attack mogu samo pravi šampioni.

Promster ned 18.8.2019 08:28
isuckatthisgame kaže...
XXX kaže...
isuckatthisgame kaže...

Kao sto rekoh par postova ranije, DC nije najbolji gameplaner.

 

Sjajna takticka prilagodba otvaranja tijela od strane Stipe. DC, kao i obicno, nema odgovora na novotarije i fight IQ.

 Gdje je DC pogriješio u taktici konkretno? Dobio je prve tri runde zar ne? I kako to misliš kao i obićno, ima fenomenalan omjer pobjeda i poraza i jedan je od največih u povijesti sporta.

 

Ovo mu je prvi poraz u teškoj kategoriji nakon deset godina borbi, u biti prva izgubljena runda u teškoj kategoriji.

 Opet, kao i s Rumblom, borio se na identican nacin prvoj borbi, samo sto se ovaj puta protivnik nije servirao na pladnju, nego se dosao boriti i prilagodjavati kroz mec.

 

DC nije imao odgovor na udarce u tijelo, jednom kad se protivnik prilagodi on nema rijesenja i plana B. To mu se dogodilo i s Jonesom u prvoj borbi kad je Jones anulirao igru u klincu kojom je DC prijetio u pocetnim rundama. Nakon toga nista.

Zašto bi se borio drugačije nego u prvoj borbi? Pa mazao je Stipu 3 runde, prva je vjerojatno bila i 10-8. Ako netko nije imao dobar gameplan to je Stipe, nije držao distancu, nije koristio jab, nikakav head movement...Taman kad sam pomislio; "dobro hoće li malo gađati u tijelo", Stipe je počeo i zapravo završio borbu. Odlična pobjeda za Miočića, ali na čistu snagu i izdržljivost, a ne na vještinu, taktiku i finese. U ovoj borbi je zapravo otkriveno još rupa koje Stipe ima, no to je možda samo tako izgledalo protiv DC-a, koji je nevjerojatno brži od Miočića.

cesnjovka ned 18.8.2019 08:35

Kažem, prve tri runde preloše od Stipe, glatko ih je "izgubio" ja sam majke mi mile bio 99% uvjeren da će izgubit, ali četvrta runda je druga priča!

Pametna, mudra i taktički precizna 4 runda je nešto najbolje što sam vidio nakon nekog dužeg vremena.

 

toxic ned 18.8.2019 09:11
cesnjovka kaže...

Kažem, prve tri runde preloše od Stipe, glatko ih je "izgubio" ja sam majke mi mile bio 99% uvjeren da će izgubit, ali četvrta runda je druga priča!

Pametna, mudra i taktički precizna 4 runda je nešto najbolje što sam vidio nakon nekog dužeg vremena.

 

 Necu se sloziti. 

Prve dvije je glatko izgubio a treca je bila li la, cak su suci trecu rundu dosudili za stipu...

A cetvrta runda je remek djelo.

DarthMarkus ned 18.8.2019 11:34

Eno DC veli da nije slušao trenere. Jebi ga.

 

Šteta što ima 4 banke. Da je bar koju godinu mlađi bio bi revanš za popizdit.

 

Izgubio je dobiven meč. Stipi kapa do poda što je izdržao mlaćenje prve dvije runde.

 

EDIT : Mislim za budući revanš

 

Promster kaže...
isuckatthisgame kaže...
XXX kaže...
isuckatthisgame kaže...

 

Zašto bi se borio drugačije nego u prvoj borbi? Pa mazao je Stipu 3 runde, prva je vjerojatno bila i 10-8. Ako netko nije imao dobar gameplan to je Stipe, nije držao distancu, nije koristio jab, nikakav head movement...Taman kad sam pomislio; "dobro hoće li malo gađati u tijelo", Stipe je počeo i zapravo završio borbu. Odlična pobjeda za Miočića, ali na čistu snagu i izdržljivost, a ne na vještinu, taktiku i finese. U ovoj borbi je zapravo otkriveno još rupa koje Stipe ima, no to je možda samo tako izgledalo protiv DC-a, koji je nevjerojatno brži od Miočića.

 Zapravo suprotno... Na stranu simpatije. DC ne može protiv nagona izgleda. Stipe ga je odradio taktički kao Ngannoua. Pogle statistiku. 4th round - adapt and overcome.

 

Hexfire ned 18.8.2019 13:45

Zabavan event sve u svemu. Costa i Romero se fino izubijali.

 

Ne kužim što je Stipe radio prve tri runde... jako loše se kretao, nije uopće koristio udarce iz daljine, kad ga je DC srušio izgledalo je ko da će kraj doći ranije nego u prvom fightu. Imao je više sreće nego pameti, šta je da je. DC-u je toliko dobro išlo da se uopće nije gnjavio pokušajima rušenja. I onda u četvrtoj totalni preokret. Podjednako me iznenadilo ko i DC-ev nokaut niotkuda u prvom meču. Rado bih vidio trilogiju, ako postoji mogućnost. Jer ako će se držati onoga da se 2019 oprašta, onda realno ima vremena za još samo jednu borbu. A prije da će to biti uzvrat sa Jonesom.

XXX ned 18.8.2019 13:50

Prva runda je sigurno problem pauze od godinu dana, dogodi se svakom borcu, i Diaz je imao isti problem. U drugoij rundi se kresali pošteno, do kosti. Onoliko udaraca u teškoj kategoriji nije bilo nikada, to mora biti rekord. Kao da sam gledao meč u lakoj kategoriji.

Hexfire ned 18.8.2019 20:41
XXX kaže...

Prva runda je sigurno problem pauze od godinu dana, dogodi se svakom borcu, i Diaz je imao isti problem. U drugoij rundi se kresali pošteno, do kosti. Onoliko udaraca u teškoj kategoriji nije bilo nikada, to mora biti rekord. Kao da sam gledao meč u lakoj kategoriji.

 A dobro. Diaz se nije borio ni trijeznio zadnje tri godine, nije baš neki primjer :D. Neki vele da ne postoji taj famozni "ring rust", neki da da. Stipe je baš loše ušao u meč iz kojeg god razloga i čak je mogao komotno izgubiti nakon rušenja. Fino bi mu se odbilo o glavu sjedenje doma cijelu godinu. Ali eto, izvukao se i zasluženo dobio. Uvijek je bolje kad se događaju promjene na vrhu. Logičan slijed je Ngannou Stipe 2, u teoriji moguć već tamo oko nove godine, ali mislim da će Stipe ipak uzeti barem 6 mjeseci pauze nakon ovog rata.

 

Što se statistike tiče, mislim da je već u samom prijenosu rečeno da je ovo najviše zadanih značajnih udaraca u povijesti nekog HW meča. DC je zadao 180 što je rekord, a Stipe 120.

toxic pon 19.8.2019 13:46

Pogledao jos nekoliko puta borbu a bar 20 puta cetvrtu rundu...

Jos uvijek mi je nevjerovatno da se izvukao, teturao je zestoko u 2 rundi u trecoj nije imao snage i u cetvroj rundi ko novi covjek...

Svaka cast, odakle je to izvukao ne znam.

 

Cormier je def.. najjaci lik s kojim se borio nema tu sta...

Respect za Cormiera na najjace.

 

volegradele pon 19.8.2019 14:27

Ovo mi je najbolja i najuocljivija promjena taktike Ikad koju sam vidio u nekom mecu.Koji laznjak pa u jetru i tako par zaredom i adio.Bio sam uvjeren u poraz Miočića,Izvukao se u toj velicanstvenoj 4. rundi!a koju bradu ima,DC ga je lipo izbubeta i nije pao,kardio na vrhuncu!!

XXX pon 19.8.2019 15:04

A bilo je Sonnen vs Silva kad ga je Sonnen mrcvario četiri runde i imao meč u džepu i onda mu ovaj izvuče polugu u petoj rundi. Bilo je i Mrirko vs Gonzaga 2 gdje ga je Gonzaga silovao na podu dvije runde o onda ga Mirko unakazio laktovima. Bilo je Lesnar vs Carvin, gdje ga Carvin umlatio sa svojim čekičima i zahvaljući blesavom sucu dočekao kraj runde, pa ga u drugoj rundi zadavio ko mačku itd.