Sport

Kutak za ljubitelje Formule 1

Armor uto 15.7.2008 09:38

Vidim da nema teme o "prokleto" dobrom sportu.

Ova sezona najbolja je od 10 posljednjih, jedino ona iz 99 sa šumijem, "demonom hilom" i hakinenom možda je bila bolja (mislim da je 99.)

 

Pa, koja su vaša shvaćanja ovih "nerealnih" vozača?

Meni osobno, F1 je odma iza nogometa.

 

Usput, dali znate podatak da je Schumaher sa 6 godina bio prvak u svojm klubu u karting seriji!

Sa 4 je počeo.

Divim se tom čovjeku, bili su tu i Senna i ostali ali šumi je samo jedan.

 

I, sjećate se onog prolaza Hakkinena na Spa Francorchamps između Schumahera..., naj potez u F1 uopće!

 

http://www.youtube.com/watch?v=f4uNSYTnhnA

 

Bara uto 15.7.2008 09:46

Ma F1 je jedno veliko smeće. Triba pod hitno vratit slick gume, zabranit masu krila, i stavit mjenjač sa pedalom za kvačilo i krakunom pa da onda vidimo koje pravi vozač. Ovako u zadnjih 10-15 godina se naslovi osvajaju isključivo na račun (po)najboljeg bolida. I tribalo bi im zabranit odlazak u boksove bilo zbog promine guma ili livanja goriva jer žalosno je da se trke dobivaju u boksu.

MotoGP i WSBK su nemirljivo zanimljiviji. Pa Rossi je sa nekonkurentnom Yamahom osvaja naslove.

Black Vision uto 15.7.2008 09:50
Bara kaže...

Ma F1 je jedno veliko smeće. Triba pod hitno vratit slick gume, zabranit masu krila, i stavit mjenjač sa pedalom za kvačilo i krakunom pa da onda vidimo koje pravi vozač. Ovako u zadnjih 10-15 godina se naslovi osvajaju isključivo na račun (po)najboljeg bolida.

MotoGP i WSBK su nemirljivo zanimljiviji. Pa Rossi je sa nekonkurentnom Yamahom osvaja naslove.

 pa ne voze formule same sebe.treba držati koncentraciju 60 krugova
DrNasty uto 15.7.2008 09:50

F1 je zakoooon :) Najbolji sport (ne volim nogomet Šutim)

 

Samo bih volio da su ostavili V10 (pravdali su se troskovima, ali ispada da su V8 sad skuplji za razvoj) i da vrate slick gume.

Armor uto 15.7.2008 09:51
Bara kaže...

Ma F1 je jedno veliko smeće. Triba pod hitno vratit slick gume, zabranit masu krila, i stavit mjenjač sa pedalom za kvačilo i krakunom pa da onda vidimo koje pravi vozač. Ovako u zadnjih 10-15 godina se naslovi osvajaju isključivo na račun (po)najboljeg bolida.

MotoGP i WSBK su nemirljivo zanimljiviji. Pa Rossi je sa nekonkurentnom Yamahom osvaja naslove.

Nije smeće, već perfekcija.
Što se tiče "pomagala", ove godine su im ukinute i dalje su dobri.
Ni ja nisam za ta pomagala i elektronike no  sad su ukinute.
Jesi gledal zadnju trku u Engleskoj?
Mjenjač je unikatan u F1 i takav treba ostati.
Jednostano su još brži sa takvim stilom mjenjanja brzina.
Treba biti F1 vozač, nije to večernja škola.
IRebic uto 15.7.2008 09:51

meni je F1 daleko ispred nogometa, onaj tko misili da je lako upravljati bolidom od 600KG koji ima 900 konja, bez TC i ABS - a grdno se vara u formuli se odlično vidi umjeće vozača, pogotovo na kišnim uvjetima!

  

DrNasty uto 15.7.2008 09:54

Armor kaže...
Mjenjač je unikatan u F1 i takav treba ostati.
Jednostano su još brži sa takvim stilom mjenjanja brzina.
Treba biti F1 vozač, nije to večernja škola.
 U pravu si Armore. Sjediti na 30 centimetara (lupam) od zemlje i voziti 350 kmh. Pa tu se kilometar pravca cini kao 1 metar (opet lupam, da me bukvalci ne napadnu :)).
A gdje je tek voznja na pola metra iza nekog, nepreglednost... svaka cast vozacima, takav se treba roditi :)

Schumix uto 15.7.2008 09:59
Bara kaže...

Ma F1 je jedno veliko smeće. Triba pod hitno vratit slick gume, zabranit masu krila, i stavit mjenjač sa pedalom za kvačilo i krakunom pa da onda vidimo koje pravi vozač. Ovako u zadnjih 10-15 godina se naslovi osvajaju isključivo na račun (po)najboljeg bolida. I tribalo bi im zabranit odlazak u boksove bilo zbog promine guma ili livanja goriva jer žalosno je da se trke dobivaju u boksu.

MotoGP i WSBK su nemirljivo zanimljiviji. Pa Rossi je sa nekonkurentnom Yamahom osvaja naslove.

 LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL
beziljy uto 15.7.2008 10:06
Bara kaže...

........................................................................ Triba pod hitno vratit slick gume, zabranit masu krila, i stavit mjenjač sa pedalom za kvačilo i krakunom pa da onda vidimo koje pravi vozač. Ovako u zadnjih 10-15 godina se naslovi osvajaju isključivo na račun (po)najboljeg bolida. I tribalo bi im zabranit odlazak u boksove bilo zbog promine guma ili livanja goriva jer žalosno je da se trke dobivaju u boksu.

.................................

 s ovim se slažem....
ma svi su ovi vozači super...al ni jedan ko Senna...pravo umjeće se vidi kad padne kišica... a kada su nastupali Senna i Shumi po kiši...Shumi je bio minimalno krug zaostatka iza Senne...RIP
Sonny uto 15.7.2008 10:19

Ali, ovim novim pravilima bez "pomagala", ako niste primjetili, i nekonkurenti (do sada) timovi se probijaju na sam vrh, a Ferrari i Mercedes imaju poteškoća, trke su zanimljivije. No ipak se osjeti kako pojedini timovi (Ferrari, Mercedes, pa sada čak i BMW Sauber) ulažu više od ostalih, imaju napredniju tehniku i zato su samo za nijansu bolji od ostalih.

Obožavam F1!!!

DrNasty uto 15.7.2008 10:19

Meni je formula 1 nesto najblize savrsenom bolidu (uzimajuci u obzir brojna ogranicenja koja propisuje FIA) i pokazatelj sta se moze kad novac nije problem.

Zasto da uklone krila? Pa i ovako su ograniceni do bola s aerodinamikom (jedan aerodinamicki strucnjak je rekao da bi bez ogranicenja utrostrucili downforce za par mjeseci).

Zasto da uklone poluautomatski mjenjac? Mijenjanje brzina je 40 ms, to ukloniti i cestovni automobili bi onda imali bolje mjenjace sto mi je glupost.

Motor je prica za sebe, zvijeri su ogranicene na vrtoglavih 19000 rpm.

 

U F1 ne pobjedjuje samo vozac nego i tim, ja F1 gledam kao sjedinjenje covjeka i stroja, tek kad sve funkcionise besprijekorno, bodovi su moguci.

Sonny uto 15.7.2008 10:26
DrNasty kaže...

 

U F1 ne pobjedjuje samo vozac nego i tim, ja F1 gledam kao sjedinjenje covjeka i stroja, tek kad sve funkcionise besprijekorno, bodovi su moguci.

 Tocno to, pogodio si žicu.
random_storm uto 15.7.2008 11:08

A šta je to nogomet? Pored formule, taj kvazi sport u kojem su sve sami manekeni koji za milijune koje primaju neznaju pogoditi gol od 12m2 - i to 3 puta, može se sakriti u najmanju rupu ove planete... Formula je definitivno fav # 1 u mom popisu nedeljnih aktivnosti poslijedpodne...kao dugogodišnjem ferrarijevcu ova sezona je predobra - puno akcije, sve utrke su vrhunske.

Bara uto 15.7.2008 11:16

Evo vidim da većina vas nije gledala F1 osamdesetih, to je bila prava F1. Za Schumahera bi tada bija uspjeh osvojit bod, o pobjedi bi moga samo sanjat, o naslovu da ne pričamo. Ako je ko gleda koju trku iz tog doba moga je vidit da nije bilo dozvoljeno dolivanje goriva priko trke, samo su mogli gume minjat. Šta bi još vratija u današnju F1 je stari oblik kvalifikacija koji je traju jednu uru, znači motor i gume za kvalifikacije i minimalno goriva.

Armor uto 15.7.2008 11:27
Bara kaže...

Evo vidim da većina vas nije gledala F1 osamdesetih, to je bila prava F1. Za Schumahera bi tada bija uspjeh osvojit bod, o pobjedi bi moga samo sanjat, o naslovu da ne pričamo. Ako je ko gleda koju trku iz tog doba moga je vidit da nije bilo dozvoljeno dolivanje goriva priko trke, samo su mogli gume minjat. Šta bi još vratija u današnju F1 je stari oblik kvalifikacija koji je traju jednu uru, znači motor i gume za kvalifikacije i minimalno goriva.

 

Imaš dobar smisao za crni humor.
Svi vozači iz 80-ih priznali su da je šumi najbolji, svi vozači iz xx godina priznali su sa je šumi najbolji, jedino ti ne.
Ok, svaki ima svoje mišljenje.

nixass uto 15.7.2008 14:11

slick se vraća, navodno i drugi mjenjač..

finske vozače obožavam, španjolske placipichke ne Smijeh mada je i on dobar odkad se vratio u reno.. sad vozi i šuti, dere bolid do granica.

 

Schumix uto 15.7.2008 14:35
Bara kaže...

Evo vidim da većina vas nije gledala F1 osamdesetih, to je bila prava F1. Za Schumahera bi tada bija uspjeh osvojit bod, o pobjedi bi moga samo sanjat, o naslovu da ne pričamo. Ako je ko gleda koju trku iz tog doba moga je vidit da nije bilo dozvoljeno dolivanje goriva priko trke, samo su mogli gume minjat. Šta bi još vratija u današnju F1 je stari oblik kvalifikacija koji je traju jednu uru, znači motor i gume za kvalifikacije i minimalno goriva.

 A jadniče iskompleksirani, šta si se Schumachera svezo, pa ne vozi čovjek već skoro 2 godine, a još uvijek tlapiš o tome kako nije toliko dobar? Očito imaš problema kao i mnogi nazovi obožavatelji pokojnog Ayrtona, koji se ne mogu pomiriti da je Michael oborio sve rekorde, nebitno bio on bolji ili ne od Senne, ali baljezgarijama tipa "da je on vozija 80-ih..." pokušavaju uvjeriti ne znam ni ja koga, možda najviše samog sebe, u nedodirljivost vašeg idola, kad očito ti i takvi ni sami niste sigurni u to...


Pozdrav svim pravim ljubiteljima motorsporta!


A ovi što samo vole pogledat start i poslije sr... Mršti se
Lista uto 15.7.2008 16:24
Armor kaže...
Bara kaže...

Ma F1 je jedno veliko smeće. Triba pod hitno vratit slick gume, zabranit masu krila, i stavit mjenjač sa pedalom za kvačilo i krakunom pa da onda vidimo koje pravi vozač. Ovako u zadnjih 10-15 godina se naslovi osvajaju isključivo na račun (po)najboljeg bolida.

MotoGP i WSBK su nemirljivo zanimljiviji. Pa Rossi je sa nekonkurentnom Yamahom osvaja naslove.

Nije smeće, već perfekcija.
Što se tiče "pomagala", ove godine su im ukinute i dalje su dobri.
Ni ja nisam za ta pomagala i elektronike no  sad su ukinute.
Jesi gledal zadnju trku u Engleskoj?
Mjenjač je unikatan u F1 i takav treba ostati.
Jednostano su još brži sa takvim stilom mjenjanja brzina.
Treba biti F1 vozač, nije to večernja škola.
 
Potrebno je postaviti pitanje čemu F1 služi? Razvoju nove tehnologije ili zabavi gledatelja?
Ja smatram ovom zadnjem, a današnja F1 nešto ovako nemože ponuditi:

vec

(samo zvuk je vrijedan vraćanja na staro) ;)

Kad smo zadnji put vidili nesto ovako:

http://youtube.com/watch?v=SHUk7lI4x7w&feature=related
Dermentor uto 15.7.2008 17:42

Ja volim F1 i ova sezona je jedna od zanimljivijih... Stari sam navijac Ferraria i ne znam zasto svi stalno spominju Sennu, po meni naj svih vremena je Alan Prost pa Schumi odma iza njega:)Cool

Level 1 uto 15.7.2008 18:06

Kad se jedna trka pogleda uživo onda shvatiš da je i Minardi bio urnebesna makina,

a da su vozači - svi do jednoga prilično ludi.

To tako brzo juri, buka je suluda, a kad projure 3-4 bolida treba dosta vremena da uopće pokušaš zamisliti da će sad

netko takav komadić staze iskoristit za preticanje.

Ja sam gledao trku u Austriji -  A1 koji više nije u kalendaru (šteta, blizu je).

Na TV-u je sve puno preglednije, ali zato se uvijek postavlja pitanje tipa: "zašto nitko ne pretiče?".

 

MRK 22 uto 15.7.2008 18:43

pratio sam formulu dok je hakkinen vozio, onda sam prestao je nisam volio "šumija". sad opet pratim kad je hamilton došao. ove godine idem u mađarsku na trku pa čemo vdjet kako je to.

MRK 22 uto 15.7.2008 18:57
Level 1 kaže...

Sretan put u Mađarsku, vjerojatno će bit dobro.

Kažu manijaci da treba vidjet Spa i eau-rouge... šteta što nije baš u susjedstvu, a nije ni jeftino.

 bio mi je stari prošle god. u mađarskoj na trci. čovjek poludio totalno. oduševljen. kaže idemo od sad svake godine pa da se neznam šta desi. a meni teško palo....
Armor uto 15.7.2008 20:25
MRK 22 kaže...

pratio sam formulu dok je hakkinen vozio, onda sam prestao je nisam volio "šumija". sad opet pratim kad je hamilton došao. ove godine idem u mađarsku na trku pa čemo vdjet kako je to.

 
Možda i ja dođem na Hungaroring.
Već sam mislil da je ove sezone izbačena iz kalendara...


EDIT: Da, Hakkinen vs Schumacher vs Damon Hill, bila su to vremena.
nixass uto 15.7.2008 20:36
MRK 22 kaže...

pratio sam formulu dok je hakkinen vozio, onda sam prestao je nisam volio "šumija". sad opet pratim kad je hamilton došao. ove godine idem u mađarsku na trku pa čemo vdjet kako je to.

 po meni, kad je šumi bio na vrhu, jedino mu je mika mogao skinuti skalp.. kao što je i učinio nemalo puta..
kasnije eventualno kimi ili alonso..
Bara uto 15.7.2008 21:32

Ja kad bi iša gledat F1 uživo bi bila jedna od sljedećih staza:

- Monza

- Spa-Francorchamps

- Silverstone

- Albert Park

- Suzuka

Na Hungaroring ne bi iša ni da mi neko plati kartu.