Sport

5 grama kreatina

soundstream čet 5.12.2019 17:11

Ovako, prije par mjeseci sam kupio 300 grama kreatin monohidrat i to sam pio u razmacima znaci par tjedana pijem, par tjedana pauza i tako u krug

E sad, posto nisam popio tih 300 grama i to je stajalo do sad odlucio sam da isipam taj prah, da ga bacim i kad sam otvorio vidio sam da ima unutra jos skoro pola praha, procitam na pakiranju da tih 300 grama ima dovoljno za 60 obroka po 1 mjerica sto se dobije unutra, mjerica je ista ovakva http://prntscr.com/q6p5n4 i ja sam tako pio, svaki put jedna ravna mjerica sa vodom, ali sad sam isao vidjet koliko mi je jos ostalo kreatina tako da sam po jednu tu mjericu kako sam grabio i pio stavljao u drugu posudu i dosao sam do toga da imam za jos 50+ dana po 5 grama dnevno kako su oni napisali u uputama, mene sad zanima kako je to moguce? Ako tih 300 grama ima za 60 obroka, a ja sam ga koristio sigurno 30 dana i sad vidim da mi je ostalo za jos 50+ dana? Jel moguce da su oni krivo objasnili i da sam ja pio mozda 2.5 grama, a ne 5 tj da ta mjerica ravna nije 5 grama?
Na pakiranu pise jedno, a na internetu drugo, jer nemoguce je da mi je ostalo jos toliko puno ako sam stvarno pio po pet grama

 

Doziranje i namjenska uporaba: Pomiješajte 5,0 g (otprilike 2 žličice) praha s čašom vode ili drugog pića i uživajte prije ili za vrijeme sporta.

Posmatrač čet 5.12.2019 17:15
soundstream kaže...

Ovako, prije par mjeseci sam kupio 300 grama kreatin monohidrat i to sam pio u razmacima znaci par tjedana pijem, par tjedana pauza i tako u krug

E sad, posto nisam popio tih 300 grama i to je stajalo do sad odlucio sam da isipam taj prah, da ga bacim i kad sam otvorio vidio sam da ima unutra jos skoro pola praha, procitam na pakiranju da tih 300 grama ima dovoljno za 60 obroka po 1 mjerica sto se dobije unutra, mjerica je ista ovakva http://prntscr.com/q6p5n4 i ja sam tako pio, svaki put jedna ravna mjerica sa vodom, ali sad sam isao vidjet koliko mi je jos ostalo kreatina tako da sam po jednu tu mjericu kako sam grabio i pio stavljao u drugu posudu i dosao sam do toga da imam za jos 50+ dana po 5 grama dnevno kako su oni napisali u uputama, mene sad zanima kako je to moguce? Ako tih 300 grama ima za 60 obroka, a ja sam ga koristio sigurno 30 dana i sad vidim da mi je ostalo za jos 50+ dana? Jel moguce da su oni krivo objasnili i da sam ja pio mozda 2.5 grama, a ne 5 tj da ta mjerica ravna nije 5 grama?
Na pakiranu pise jedno, a na internetu drugo, jer nemoguce je da mi je ostalo jos toliko puno ako sam stvarno pio po pet grama

 

Doziranje i namjenska uporaba: Pomiješajte 5,0 g (otprilike 2 žličice) praha s čašom vode ili drugog pića i uživajte prije ili za vrijeme sporta.

 

Lil Dice čet 5.12.2019 17:17
soundstream kaže...

Ovako, prije par mjeseci sam kupio 300 grama kreatin monohidrat i to sam pio u razmacima znaci par tjedana pijem, par tjedana pauza i tako u krug

E sad, posto nisam popio tih 300 grama i to je stajalo do sad odlucio sam da isipam taj prah, da ga bacim i kad sam otvorio vidio sam da ima unutra jos skoro pola praha, procitam na pakiranju da tih 300 grama ima dovoljno za 60 obroka po 1 mjerica sto se dobije unutra, mjerica je ista ovakva http://prntscr.com/q6p5n4i ja sam tako pio, svaki put jedna ravna mjerica sa vodom, ali sad sam isao vidjet koliko mi je jos ostalo kreatina tako da sam po jednu tu mjericu kako sam grabio i pio stavljao u drugu posudu i dosao sam do toga da imam za jos 50+ dana po 5 grama dnevno kako su oni napisali u uputama, mene sad zanima kako je to moguce? Ako tih 300 grama ima za 60 obroka, a ja sam ga koristio sigurno 30 dana i sad vidim da mi je ostalo za jos 50+ dana? Jel moguce da su oni krivo objasnili i da sam ja pio mozda 2.5 grama, a ne 5 tj da ta mjerica ravna nije 5 grama?
Na pakiranu pise jedno, a na internetu drugo, jer nemoguce je da mi je ostalo jos toliko puno ako sam stvarno pio po pet grama

 

Doziranje i namjenska uporaba: Pomiješajte 5,0 g (otprilike 2 žličice) praha s čašom vode ili drugog pića i uživajte prije ili za vrijeme sporta.

 Mislim da si si sam odgovorio. Uzmi tu mjericu i sipaj u onu od wheya 30 gramsku ako imaš pa pogledaj jel 5 ili 2.5g

MrBlc čet 5.12.2019 17:23

Na mjerici piše 5 ml, a ne 5 g, a s obzirom da to nije voda, to onda nije ni ista količina. Prema tablici koju sam našao na netu, ispada da je 5g ccs 7,5 ml (1,5 žličica). Moguće da ovisi i o proizvođaču (ako se koriste dodaci za rahljenje, okus i slično, moglo bi biti i 2 žličice 5g), pa ti je najbolje izmjeriti. Boljom kuhinjskom vagom možeš izmjeriti 50 grama dovoljno precizno, pa pobroji koliko ti žličica treba za 50 g i podijeli s 10 za dozu.