tarzanz sub 28.12.2019 20:06

Postovani

Pri radu kompjutera, kada sam na nekoj stranici na internetu, odjednom na monitoru dolazi crna pozadina i nakon nekoliko sekundi ,opet me vraca na istu stranu, gde sam bio, ali sada sa promenjenom velicina gamba gore(koji se otvaraju prilikom Googlanja na netu-new tab)i promenjenim velicina slova kako u gambu tako i po celoj stranici(oni su uvecani).Posle nekog vremena rada,sve ovo se povtara i velicine i gambova i slova se vracaju u prvobitnom normalnog stanja.Neki informaticari su mi rekli da je to posljedica ili WAG kabla ili monitora?Wag kabl sam promenio,ali nije pomoglo.Molio bih Vas za Vase mislenje

Pozdrav

MGloc sub 28.12.2019 22:38

Dosta ne objasnjivo, vjerovatno mislis na VGA kabel ako si stavio novi moze biti da je grafa u banani ili sam monitor da ima gresku ili je problem softverske strane sto bi ja rekao da je najbolje novi OS frisko instalirat te potrebne drivere i programe.

nicky.sl sub 28.12.2019 22:46

Pošto se očito mijenja rezolucija problem je ili u grafičkoj kartici ili u njenim driverima koji se ruše a sad zbog čega se ruše je već slučaj za kristalnu kuglu. 

Napravi čistu instalaciju winowsa ako ne pomogne reinstalacija grafičkih drivera

tarzanz ned 26.1.2020 18:43

instalirao sam win 7 64 bit, dodao AutoCAD 2008 i 2013 (naravno 64 bit) sve uredno radi.
Zatim instalirao Tower 6 64 bit Build 1350, sve ok, na našem jeziku.
Zatim sam instalirao ArmCAD 2005 64 bit Build 1763 za AutoCAD 2008, e tu dolazi do problema, on radi, ali je na Albanskom.
našao sam nekoliko upustava na netu, i uvijek me upućuje na regedit, da treba promjeniti neke vrijednosti iz b u 2...
uradio sam sve kako stoji u upustvima, ali jezik je i dalje albanski, pa sam probao neke druge kombinacije s ovim vrijednostima jezik opet ostane albanski ili skroz izgubim ArmCAD.

Ako netko može pomoći, mislim da je odgovor tu negdje samo treba pogoditi kombinaciju.
zna li barem netko šta znače ove datoteke Language, Menu, PrevLanguage, SubLanguage.

Vrednost 2 nakon restarta kompjutera se zadrzava u Language, PrevLanguage, SubLanguage,ali ne moze da se zadrzi u meni(tamo se vraca stara vrednost 15-albanski),sto je razlog da ne dodze do promena jezika sa albanskom.

Sta jos preduzeti kako bi se vrednost u meni zadrzala vrednost 2

tarzanz ned 26.1.2020 18:48

instalirao sam win 7 64 bit, dodao AutoCAD 2008 i 2013 (naravno 64 bit) sve uredno radi.
Zatim instalirao Tower 6 64 bit Build 1350, sve ok, na našem jeziku.
Zatim sam instalirao ArmCAD 2005 64 bit Build 1763 za AutoCAD 2008, e tu dolazi do problema, on radi, ali je na Albanskom.
našao sam nekoliko upustava na netu, i uvijek me upućuje na regedit, da treba promjeniti neke vrijednosti iz b u 2...
uradio sam sve kako stoji u upustvima, ali jezik je i dalje albanski, pa sam probao neke druge kombinacije s ovim vrijednostima jezik opet ostane albanski ili skroz izgubim ArmCAD.

Ako netko može pomoći, mislim da je odgovor tu negdje samo treba pogoditi kombinaciju.
zna li barem netko šta znače ove datoteke Language, Menu, PrevLanguage, SubLanguage.

Vrednost 2 nakon restarta kompjutera se zadrzava u Language, PrevLanguage, SubLanguage,ali ne moze da se zadrzi u meni(tamo se vraca stara vrednost 15-albanski),sto je razlog da ne dodze do promena jezika sa albanskom.

Sta jos preduzeti kako bi se vrednost u meni zadrzala vrednost 2

GosponGad čet 13.2.2020 02:32

Pozdrav ljudi, da ne otvaram novu temu nadovezat ću se na ovu jer naslovom savršeno odgovara :)

 

Nedavno sam pitao ovdje na forumu prijedlog izbora komponenti za novi kompjuter te sam sastavio slijedeće:

- R7 3700x

- MSI B450 Pro Carbon AC

- MSI RTX 2070 Super Ventus OC

- Corsair Vengance LPX 3200MHz 16GB x2

- Adata sx8200 ssd 500GB 

- WD Blue 1TB (ubačen sa starog kompa)

- Zalman Z9 NEO Plus White 

- Corsair CX750M 750W

 

Kompjuter sam do nedavno koristio u poslovne svrhe, a onda je došao trenutak da si instaliram koju igricu i da isprobam zvjerku koju sam masno platio... :D

Igrao sam GTA V koju je vrtio bez problema, nakon šta mi je dosadila, krenuo sam sa instaliranjem slijedeće igrice COD 4 MW koju je pokrenuo do točke gdje ulazim u streljanu na trening (znači sami početak igre) i kod prvog pucnja restarta mi se kompjuter.

Nakon nekoliko ponovnih pokušaja (smanjivanja rezolucije i vizualnih karakteristika) ništa se nije promjenilo, zanimljivo jedino  se nije restartao kod rezolucije 800x600 šta me podsjetilo na vrijeme duke nukema hahaha 

Nakon što sam updetao Windowse, grafičku i matičnu isprobao sam sa par ostalih igrica (Resident Evil 2, The Witcher 3, Far Cry Primal, Wolfenstein 3) ali kod svih mi se dešavalo isto, kod nekih prije, kod nekih kasnije, ali prilikom igranja bilokoje igrice kompjuter bi se prije ili poslije restartao.

 

Odnio sam kompjuter prijatelju koji se u kompjutere razumije puno više nego ja, te smo došli do zaključka da napajanje predstavlja problem, tj da je pre slabo. Prije nego bi se restartao kompjuter napajanje bi pocelo zujat tj proizvoditi zvuk visokog tona.

Kada smo moje napajanje spojili na njegov komp nije se gasio, nizi pištao (barem ne kao kod mene) a kada smo stavili od treće osobe napajanje od 1000w moj komp je radio bez greške.

 

Prilikom raspitivanja oko komponenti na PSU calculatorima po internetu mi je dolazila računica za optimalno napajanje od 650W, čak su mi i ovdje na forumu predložili ali sam na kraju ipak uzeo jače da imam prostora danas sutra mozda stavit jacu grafičku, kad na kraju vjerovatno ni to nije dovoljno.

 

Napajanje sam reklamirao i zamjenit će mi ga za gold verziju, a ako želim dati će mi i jače uz neku nadoplatu.

 

Šta mislite da mi je najpametnije napraviti??  Uzeti od 1000W ili uzeti RM750W??

 

Recite mi isto šta bi mislite da predstavlja problem, možda sam u krivu, možda je samo tvornička greška kod napajanja??

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.

 

picajzla0707 čet 13.2.2020 09:12
GosponGad kaže...

...a kada smo stavili od treće osobe napajanje od 1000w moj komp je radio bez greške.

 

...ili uzeti RM750W??

 nije to do napajanja od 1000w, nego si dobio vrlo vjerojatno napajanje s greškom koje ionako nije bogzna kakve kvalitete

 

u svakom slučaju bolje je ići na kvalitetno napajanje poput tog rm750w, iako bi ja tu uštedio i kupio još bolje, a istovremeno jeftinije napajanje - riotoro enigma 650w sasvim i više nego dovoljno, ali ako hoćeš jače možeš uzet i 750w verziju koja je opet jeftinija od corsaira rm750x, a istovremeno je bolji, kvalitetniji i s kvalitetnijim ventilatorom od corsaira rmx serije jer se radi zapravo o seasonic plus koji je prepakiran u riotoro

GosponGad čet 13.2.2020 20:10

Znači misliš da je 750w dovoljno?

Planiram definitivno staviti još barem jedan HDD i gledajući unaprijed nekoliko godina kada budem stavljao jaču grafičku i dalje bi napajanje od 750W trebalo to sve izgurat??

Valentin17 čet 13.2.2020 20:16
GosponGad kaže...

Da nadogradiš CPU na Ryzen 9 3950x i GPU na RTX 2080 Ti, 750W napajanje je i više nego dovoljno.

Kvalitetno 650W napajanje pogoni bilo koje računalo koje je bazirano na dičinskoj platformi, staviš kaj god hoćeš unutra i mora raditi.