Slaganje PC konfiguracija

Najpovoljniji dućani u HR i inozemstvu

phoenix2003 pon 21.7.2014 19:13

Ne bih se složio da je Tigerdirect povoljan. Čak ga mogu nazvati veoma nepovoljnim. Godinama kupujem online u USA i mogu reći da je Newegg ispred svih. Zatim, bilo bi nepošteno da ne navedem i Amazon koji zna izbaciti jeftino atraktivne stvari. Sada kupujem samo na newegg i to "open box" i "refurbished" stvari jer u praksi dobijete nove stvari koje se prodaju za trećinu ili čak polovinu uobičajene tržišne cijene!

Poređenja radi:

 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813157501

 

http://www.links.hr/?naziv=maticna-ploca-asrock-z97-fatal1ty-killer-intel-z97-ddr3-zvuk-g-lan-raid-s-ata-pci-e-3-0-usb-3-0-d-sub-dvi-hdmi-atx-s-1150&option=artikl&id_artikl=050.306.1012

osvit pon 21.7.2014 20:08

Ma to sam slučajno naišao na tigerdirect pa stavio kao primjer, ali u biti ne znam jesu li i koliko povoljni. Uglavnom ova matična što si stavio razlika je dakle 380 kuna u cijeni USA i RH. E sad, koliko ode još od toga na dostavu i carinu?

phoenix2003 pon 21.7.2014 20:27

Garancija ostaje, jedino ti snosiš trošak slanja poštom. Od 2009. (od kada kupujem tamo) do danas sve stvari su mi došle ispravne. Jedino što mi se jedan paket raspao u transportu pa mi je savilo Matrix HD 7970 ali sam je uspio srediti jer nije bilo oštećenja na elektronskim komponentama.

osvit pon 21.7.2014 20:55
phoenix2003 kaže...

Garancija ostaje, jedino ti snosiš trošak slanja poštom. Od 2009. (od kada kupujem tamo) do danas sve stvari su mi došle ispravne. Jedino što mi se jedan paket raspao u transportu pa mi je savilo Matrix HD 7970 ali sam je uspio srediti jer nije bilo oštećenja na elektronskim komponentama.

Nisi mi rekao kako naručuješ od newegga kad ne dostavljaju u HR?

phoenix2003 pon 21.7.2014 21:17

Imam tamo ljude kojima pošaljem a onda oni šalju meni. Imaš opciju i sa http://www.myus.com/ ali dođe maaalo skuplje. Moram priznati da je u zadnje vrijeme malo poskupio i FlatRate Box https://www.usps.com/ship/compare-international-services.htm  ali kad se sjetim 2009 i recesije umalo nisam kupio i automobil jer je dolar bio više nego jeftin! Što se tiče carine, koverte i ne otvaraju a u njima mogu doći čak i GPU sa vodenim hlađenjem a o procesorima RAM i digitalnim kamerama da ne govorim. Jedino matične ploče znaju praviti probleme a i za to ima načina da se legalno izbjegne plaćanje nerazumne carine. Isplati se u svakom slučaju!

osvit uto 22.7.2014 08:22

Da to sam i mislio da su Ameri najpovoljniji, a reci mi još za te open box i refurbished komponente ispravne su 100% zar ne?

 

Recmo da idem naručit tu matičnu preko myus.com ,kupim na newegg i platim preko pay pala a za dostavu napišem svoj račun u myus.com, i oni tamo dostave. Zatim myus.com dostavi meni na vrata. Dakle, treba platiti neweggu da dostavi u myus.com , zatim myus.com za uslugu, zatim našima carinu i pdv skupi se tu dosta...

phoenix2003 uto 22.7.2014 14:16

Nikada ne možeš znati da je stvar 100% ispravna, čak i kad je kupiš kao novu.  Ja od sada nisam imao nesreću da dobijem pokvarenu stvar. Čak je pozitivno da u slučaju kupovine Open box i refurbished stvari se dodatno testiraju i provjerava se njihova ispravnost. Jedino se ne garantuje da ćeš dobiti sve što dođe u pakovanju već samo tu stvar bez originalnog pakovanja.

Pazi ja imam već uhodanu šemu i myus.com nisam koristio, Newegg ima uslugu besplatnog dostavljanja (koja traje oko 7 dana) ali da bi platio preko PayPal na Newegg moraš imati PayPal verificiranu adresu u USA (koju ja imam). Bez toga, ništa! (bar je tako bilo kad sam zadnji put kupovao krajem prošle godine)

 

 

osvit sri 23.7.2014 16:37
phoenix2003 kaže...

Na Amazon.com se, uz malo strpljenja, mogu pronaći jeftini predmeti a šalje se worldwide. Ne treba PayPal i može se platiti običnom debitnom/kreditnom karticom.

 jeli sve sa Amazona dostavljaju u HR?  Mislio sam da treba na onaj britanski amazon.co.uk ako želiš dostavu u HR.

phoenix2003 sri 23.7.2014 19:05

Da. Moraš registrovati bankovnu karticu na svoj account i biti uporan da nađeš prodavca koji šalje robu van USA. Najbolje da u nekoj od banaka (Unicredit ili slično) kupiš poklon karticu i na nju staviš onoliko novca koliko namjeravaš potrošiti. Tako nećeš stavljati online karticu koja je direktno vezana na tvoj račun u banci. To je sigurnije i ne moraš se brinuti da neko ne zloupotrijebi tvoj bankovni račun.

phoenix2003 sri 23.7.2014 20:18

Ovo što sam napisao o kartici i plaćanju online, ima univerzalnu primjenu. Znači, savjetujem ti da van PayPal nigdje ne prijavljuješ svoju glavnu bankovnu karticu već tzv. "poklon" karticu na kojoj ima ograničena suma novca i koja se koristi jednokratno.