Slaganje PC konfiguracija

Nadogradnja - grafa za fullhd rezoluciju

qwer pet 20.8.2010 20:09

Pozdrav,
Ako može pomoć oko nadogradnje i razjašnjavanja par nedoumica:

Trenutna konfa je ova
Gigabyte MA69G-S3H, Athlon X2 4000+AM2, DDR2 2048Mb, Radeon X1950Pro Sapphire
Napajanje nisam siguran (na godišnjem sam pa ne znam, mislim 300W, ali nije problem ako bi trebalo uzeti jače), ostalo nebitno.

I jebiga, mafia 2 mi je nedostižna. Nije da sam neki zadrti igrač, više povremeno neke ige, a mafia je prva koju mi je žao ne odigrati
Prema savjetima sa drugog foruma, za nadogradnju je savjetovan bilo koji athlon AM3 i grafičke tipa HD 5570, 5750, 5770 sa 512-1 Gb . Znam da je matična AM2, mijenjati će se i ona ali ne još.

Naravno, pokenula se ( a vidim da je i ovdje pristutna) debata oko toga je li bolja serija 5xxx ili 4xxx, i tako undeogled sa argumentima da je u nekoj igri fps viši za 5, ali u nekoj drugoj je manji za 3, da 5xxx imaju pofršku za DX11 (a još se sjećam naivčina koji su prije ti godine požurili sa kupovinom serije 2xxx pa se načekali prvih pravih naslova i naigrali se...NOT)itd itd. Svatko mlati svoje, bez uvrede ikome.
Ono što meni zapravo treba je tiha kartica koja će mi naredne cca 1,5-2 godine držati komp up to date koliko je moguće, jer vidim da je stara radeonka izdržala skoro 3. I da je samo to lako bih odabrao.

Ali, uvijek ima ali, nekako sam se zapalio za ideju fullhd rezolucije (išao bi novi monitor '22, o tom potom nakon što stigne grafička) jer mi je dosad max 1024x768, pa da vidim I to čudo.
Vidim da govore da se to može postići i sa grafom od cca 600-700 kn, u što čisto sumnjam.

Pa me zanima; koju bi vi uzeli na ovu konfiguraciju, išao bih do max 1300 kn, ali su i jeftinije opcije dobrodošle ako im minusi nisu preveliki , a da se dobije fullhd slika, je li uopće moguće, koliko videomemorije, i neka iskustva vas koji igrate fullhd jel to stvarno toliko dobro ili šta. Obzirom na ipak jeftiniji rang kartica na koje ciljam, koji qurac se onda dobije sa grafom 3k kn ili više ako sa ovima mogu dobiti tu rezu.
I ako imate još kakav pametan prijedlog....

Malo sam se raspisao....

qwer pet 20.8.2010 20:39
ATiGamer kaže...

Reci točan model ploče jer ne podržava svaka AM2 ploča AM3 proc. Pitanje je li izdan BIOS s podrškom.

Trebat će ti i novo napajanje je 300W je malo, posebno ako je neko noname, a najvjerojatnije je.

 

Ne znan šta točno napisat osim MA69G-S3H, na stranici gigabyta piše da može

ATiGamer pet 20.8.2010 20:48

Pardon, nisam vidio da piše.

Ploča ti podržava AM3 proceve, tu jedan Athlon II dobro sjeo, ali ja bih na tvom mjestu uštedio 2000 kn pa uzeo HD 4870/5770, Athlon x3 i neko napajanje, npr Fortron 400/ LC Power 460W Green serija.

Za 1300 bi sve bilo nekako nategnuto, tako da bi bilo odločno ako možeš ići do 2k.

qwer sub 21.8.2010 13:11
ATiGamer kaže...
Pardon, nisam vidio da piše.

Ploča ti podržava AM3 proceve, tu jedan Athlon II dobro sjeo, ali ja bih na tvom mjestu uštedio 2000 kn pa uzeo HD 4870/5770, Athlon x3 i neko napajanje, npr Fortron 400/ LC Power 460W Green serija.

Za 1300 bi sve bilo nekako nategnuto, tako da bi bilo odločno ako možeš ići do 2k.

 

Nije toliko lova problem, imam za potrošiti višestruko više ali mi je i pitanje isplativosti jer nisam neki gamer. Više mi je namjera držati komp u korak sa vremenom, ba do neke granice. btw 1300 je bilo samo za grafu.

 

Hvala do sada na odgovorima, jel ima netko ovdje da vrti igre na fullhd, kako izgleda, tražio sam negdje usporedbe pa nisam našao, a ne bih se zaletavao s tim jer onda ide i novi monitor.

Jel može usporedba sa grafom od 3k kn, ako je ikako moguće, onako bar teoretski.

 

 

FiCo_Ri sub 21.8.2010 14:32
Dolu kaže...

Oprostite.Naime imam Asus M2V.Jel moze na nju se staviti novji amd procesori

Pa pogledaj na stranici (jao sto su se ljudi uljenili u zadnje vrijemeBelji seBelji se).. Ne mogu ic novi procevi, max Athlon x2.. Vise pogledaj ovdje..Namigiva

qwer kaže...

 

Nije toliko lova problem, imam za potrošiti višestruko više ali mi je i pitanje isplativosti jer nisam neki gamer. Više mi je namjera držati komp u korak sa vremenom, ba do neke granice. btw 1300 je bilo samo za grafu.

 

Hvala do sada na odgovorima, jel ima netko ovdje da vrti igre na fullhd, kako izgleda, tražio sam negdje usporedbe pa nisam našao, a ne bih se zaletavao s tim jer onda ide i novi monitor.

Jel može usporedba sa grafom od 3k kn, ako je ikako moguće, onako bar teoretski.

ADM:

 

1 x Procesor AMD Athlon II X4 635, socket AM3, BOX , 2Mb cache, 95W

1 x Napajanje CORSAIR 400W, CX Series CMPSU-400CXEU, 12cm vent.

1 x Sapphire HD 5770, 1GB GDDR5 128bit, Dual DVI + HDMI, PCI X

 

2.408,99Kn