Milan AS sub 18.8.2012 20:47

Dali bi se isplatilo nadograditi ovu prastaru konfiguraciju za internet:

 

Matična: Asus P4P800 Deluxe

Procesor: Intel Celeron, 2600 MHz (26 x 100)

Ram: 512 Mb

Grafička kartica: RADEON 9200 LE Family (Microsoft Corporation)  (128 MB)

Napajanje: MS 400W ATX P4

 

Ja se ne razumijem puno oko toga pa molim pomoć

bonzik1111 sub 18.8.2012 22:37

evo imam i ja jedno pitanje.trenutno imam proc intel celeron 1.8 ghz,naručio sam si sada proc 2.4ghz.sad me zanima da li če ovaj ventilator od proca 1.8 moči dobro hladiti ovaj od 2.4 ili moram i jači cooler kupiti?

Milan AS ned 19.8.2012 09:37

Hvala svima na prijedlozima, ali imam još par pitanja!

1. Ako uzmem ovaj procesor Intel Pentium 4 3.08 GHz dali mi treba bolji hladnjak od ovog (stock)?

2. Kako sam shvatio moguće ga je nadograditi za neki low end gaming ili ne!?

royalhero ned 19.8.2012 10:06

On je rekao da hoće konfiguraciju za Internet, a ne za igre. Pentium 4 3.0 Northwood je tu bio i ostao odličan procesor, imao sam ga 6 godina, bio je oc-an na 3.6 i dan danas je takav i vjerovatno radi.

 

Ako budeš stavljao Windows 7, stavi Starter verziju, prilično je jeftina, a za surfanje ti je i puno više nego dovoljna.

Milan AS ned 19.8.2012 19:41

Za procesor sam shvatio ali grafičke ne kontam.

Kakve grafičke mogu na ovu matičnu ploču, koje jačine itd...

Dali mogu staviti neku ozbiljniju grafulju pa da pokrećem neke novije igrice.

Znam da sam pitao samo za internet ali da se informiram kad sam već tu.

kizo2703 ned 19.8.2012 20:38
Milan AS kaže...

Za procesor sam shvatio ali grafičke ne kontam.

Kakve grafičke mogu na ovu matičnu ploču, koje jačine itd...

Dali mogu staviti neku ozbiljniju grafulju pa da pokrećem neke novije igrice.

Znam da sam pitao samo za internet ali da se informiram kad sam već tu.

Možeš staviti neku agp grafičku poput ovih: 1. ,2. ,3. i dalje ... bitno je da je kartica AGP.

 

I bilo bi dobro staviti još rama - na tvoju ploču ide do 4 gb ,bitno je da je DDR 400.

Ivan(4) ned 19.8.2012 20:57

Ako nađeš neki ATI/AMD Radeon 2600 ili 3650 za AGP slot, to bi ti omogućilo da gledaš HD video. Osim toga, još barem 512MB RAM-a i imaš komp koji se sasvim pristojno može koristiti za net, muziku, filmove i office.

 

Dodavanje nekog P4 na 3GHz sa HT-om bi ti omogućilo i neki lagan gaming, ali tu već isplativost jako zavisi od cene ovih komponenata. Kombinacija nekog low end procesora sa integrisanom grafikom (tipa pentium G620 ili AMD A4) i isto tako low end ploče i par giga DDR3 bi te izašlo oko 100€, pa možda i manje, a dobio bi nov, brži, upgradeabilan sistem pod garancijom.

pirat01 ned 26.8.2012 22:28

Ne, trazi iskljucivo graficku sa AGP slotom, kao sto ti je kizo rekao.

 

Ti si uopsteno mislio moze li se preko PCI slota staviti neka nova? Ako je tako, naravno da moze, ali ti u ovom slucaju imas AGP slot, pa trazi za njega.

Haker_x ned 26.8.2012 22:35
Milan AS kaže...

A jeli moguće staviti neku noviju grafu preko PCI slota

Da, napravili su kinezi malo bolje graficke za PCI slot, ali ako imas AGP slot bolje ti je AGP graficku da kupis jer su bolje i lakse ih je naci