eXpl0it uto 1.12.2009 19:30

Mislio sam na ovakvo nešto pa me zanima mišljenje.

Konfa ce se koristiti za igrice i overclock tu i tamo. (neznam dali dajem previše para za kuciste...ali volim tišinu,a citao sam da je kuciste iznimno tiho)

Zanima me dali sa dotičnim hladnjakom mogu podignuti takt procesora na 4 GHZ.

Slobodno postajte mišljenje jer je svaki komentar dobrodošao.

 

eXpl0it uto 1.12.2009 20:13

nadam se da nece cijena graficke pasti tako uskoro :/

a neznam niti dali adm ce pripremati neke blagdanske popuste...

uvjek se zaletim i popusim :)

ista stvar se desila prije godinu dana kada sam uzao powercolor ati hd 4870 512 mb..

nakon 2 tjedna izasla 4890 i koštala ko moja 4870...a 4870 pala za 500 kuna.

pula je ostala bez resursa sto se tice informaticke opreme...imamo samo eurotrade i neke ajd bok ducane o koima bolje ni da ne pricam :(

 

Wiz3m4n uto 1.12.2009 20:35
eXpl0it kaže...

Mislio sam na ovakvo nešto pa me zanima mišljenje.

Konfa ce se koristiti za igrice i overclock tu i tamo. (neznam dali dajem previše para za kuciste...ali volim tišinu,a citao sam da je kuciste iznimno tiho)

Zanima me dali sa dotičnim hladnjakom mogu podignuti takt procesora na 4 GHZ.

Slobodno postajte mišljenje jer je svaki komentar dobrodošao.

 

Prava zvjerka....ići će na 4 Ghz ako znaš šta radiš Smijeh

rider15 uto 1.12.2009 20:38
eXpl0it kaže...

Mislio sam na ovakvo nešto pa me zanima mišljenje.

Konfa ce se koristiti za igrice i overclock tu i tamo. (neznam dali dajem previše para za kuciste...ali volim tišinu,a citao sam da je kuciste iznimno tiho)

Zanima me dali sa dotičnim hladnjakom mogu podignuti takt procesora na 4 GHZ.

Slobodno postajte mišljenje jer je svaki komentar dobrodošao.

 

Dobro složeno,trebalo bi da radi sve savršeno Smijeh

eXpl0it uto 1.12.2009 21:00

twelve hundred je midi tower,manje kuciste.

dok p193 je big tower.

sutra moram zvati adm da rezerviram proizvode.

dali netko zna koliko naplacuju sastavljanje konfe u servisu njihovom dsa time da garancija ostane po artiklu a ne na kučište?

uzeo bi cekovima pa neznam dali za to vrijedi dostava...uff

eXpl0it sri 2.12.2009 09:42

jos malo cu danas pogledati na netu.oba kucista su mocna :)

p193 mi izgleda nekako vece.

u svakom slucaju malo cu jos pregledati youtube u potrazi za kojim videom.

kopka me da pc danas narucim i idem uzeti 8.12 kada budem imao prijevoz do zg ali nebi volio cuti kako sva roba bude snižena za 10% na blagdane lol.

šta vi mislite?

 

EDIT:

vidjeo sam u linksu crosairovo vodeno hladenje h50 za 800 kn pa mislim da cu odbaciti prijasnji hladnjak i zamjeniti ga za vodeno hladenje...kazu da se da overclockati i7 920 na 4.4 ghz bez problema :P

 

mislim da je ipak adekvatnije vodeno hladenje za tu konfu...sta vi mislite?

stipica_zd sri 2.12.2009 18:37

to Corsairovo hlađenje je stvarno odlično, ali sam negdje čitao da se procesor dosta ugrije nakon cca 2 h stress testa...

ali možeš ga isto uzeti. što god uzmeš, Corsaira ili TRUE, nećeš sigurno pogriješiti i dohvatit ćeš preko 4 ghza bez većih problema!

eXpl0it sri 2.12.2009 19:01

nije ni skupo ako usporedis h50 sa ultrom razlika je u 300 kn...banalna razlika.

a h50 hvale na sve strane,za sada ga imaju samo u linxu i moram zvati dali imaju sta na lageru.

ako nemaju cu makar sacekati bozic pa mozda naletim na neke popuste...makar da si otplatim put do zg-a :)

Jakovp sri 2.12.2009 19:16
eXpl0it kaže...

nije ni skupo ako usporedis h50 sa ultrom razlika je u 300 kn...banalna razlika.

a h50 hvale na sve strane,za sada ga imaju samo u linxu i moram zvati dali imaju sta na lageru.

ako nemaju cu makar sacekati bozic pa mozda naletim na neke popuste...makar da si otplatim put do zg-a :)

Pazi, H50 ima za kupit i po 580 kn... H2 shop, Protis...

eXpl0it sri 2.12.2009 20:30

trebao bi ici 8.12 po to.sada razmisljam dali uzeti na rate ili u kešu.trebam zvati da vidim dali ima neki popust na keš.

svi mi tvrde da sacekam do bozica pa negdje pocetkom prvog da krenem u kupnju...vise neznam sta da radim...zadnji put sam se zaletio prije godinu danakada sam kupovao zadnju konfu  i opekao se :/

 

cijena konfe je pala 25% u mjesec dana.katastrofa

 

EDIT: dali netko zna kako ide ako zatrazim dostavu u adm-u?posto je ceh preko 2500 kn imam besplatnu dostavu.

zanima me kako to ide i dali je iko imao problema sa tim?kako se placa itd itd?

eXpl0it sri 2.12.2009 20:48

ma boli me k... za to sto cu izgubiti 200-300 kn...ali ne 1000 kn za 1 mjesec lol.

stvar je u tome da konfa vrijedi 11.000 kuna,da tako razmisljam mozda ustedim 1.000 kuna.

mislim da bi se svatko slagao samnom...prosli komp sam platio 7800 kn prije manje od godinu dana,pa sam nakon jedan mjesec bio uzasno nezadovoljan kada su cijene pale.

Hacker-ri sri 2.12.2009 20:49
eXpl0it kaže...

EDIT: dali netko zna kako ide ako zatrazim dostavu u adm-u?posto je ceh preko 2500 kn imam besplatnu dostavu.

zanima me kako to ide i dali je iko imao problema sa tim?kako se placa itd itd?

Placanje je unaprijed ako zelis besplatnu dostavu...

Ako je preporukom placas dostavu i konfu dostavljacu

Moja preporuka ti je dostava, nisam imao problema a narucivao sam barem 100 paketa.

Ako i postoji problem, u PMu sam ti objasnio postupak

eXpl0it čet 3.12.2009 10:30

hm,h50 je zatvoreni sistem znaci dobis montiras i gotovo...ko obican hladnjak.

znam da nemoze hladiti ko neko high end vodeno haldenje ali ipak obavlja svoj posao kvalitetno.

radijator ima jedan aktivni ventilator na sebi a moze se dodatni jos jedan isto vrijedi i za ultra 120....moze se ugraditi 2 aktivna hladnjaka gore sa potenciometrima .najbitnija stvar kod ultre je da se potrefi kako treba prozračnost kučista.

temperature su neprimjetno manje kod h50...znaci 1-2 stupnja u loadu a malo manje u idlu ali svejedno ipak sam se odlucio za vodeno...jer ipak za te pare 580 kn cca se isplati.

svakako cu jos pogledati jos koji review jer imam vremena do 8.12

Hacker-ri pet 4.12.2009 22:12
eXpl0it kaže...

evo izmjenio sam maticnu posto asus je prakticnija za OC

jos h50 cu uzeti posebno.

lovu saljem na racun njima u ponedeljak u adm.

zanima me koje je vrijeme isporuke ako neko zna?

ako uplata sjedne oni odmah salju... tj ako sjedne prije 17 sati...

znaci po uplati, sljedeci dan

stipica_zd pet 4.12.2009 23:16
eXpl0it kaže...

evo izmjenio sam maticnu posto asus je prakticnija za OC

jos h50 cu uzeti posebno.

lovu saljem na racun njima u ponedeljak u adm.

zanima me koje je vrijeme isporuke ako neko zna?

napajanje ti je preprejako..radije uzmi neko modularno napajanje..

eXpl0it sub 5.12.2009 01:34

napajanje sam uzeo jace jer mislim spojiti preko njega i preilicu za suđe :)

salim se...razlika je mala tako da od viška glava ne boli.

uplatu vršim sutra i nadam se da ce sve biti ok,vodeno dolazi 8.12 a nadam se i do kraja iduceg tjedna da ce posiljka stici :/

 

p.s : nadam se da necu imati problema sa maticnom pošto dosta ljudi je imalo sran** sa memorijskim modulima i jos nekim sitnicama.

 

@P4k1

 

mislim da si potpuno u pravu,ne radim sa nekim programima posebno zahtjevnim resursama te ne igram neke najmodernije igrice (za sada igram samo starcraft bw) ali ukazala se prilika pa sam si reko ako necu sada onda necu nikada.

imam curu,mlad sam nemam djece....pa di da ulazem ako necu u mog malog silicijsko/toplotnog ljubimca.

neki vole aute neki vole sure neki geekovi kompove...pa eto :)

sve u svemu veselim se novoj konfi a bratu cu prepustiti godinu dana staru konfu koja manje vise sve jos uvjek vrti na very high :)

P4k1 sub 5.12.2009 09:07
eXpl0it kaže...

napajanje sam uzeo jace jer mislim spojiti preko njega i preilicu za suđe :)

salim se...razlika je mala tako da od viška glava ne boli.

uplatu vršim sutra i nadam se da ce sve biti ok,vodeno dolazi 8.12 a nadam se i do kraja iduceg tjedna da ce posiljka stici :/

 

p.s : nadam se da necu imati problema sa maticnom pošto dosta ljudi je imalo sran** sa memorijskim modulima i jos nekim sitnicama.

 

@P4k1

 

mislim da si potpuno u pravu,ne radim sa nekim programima posebno zahtjevnim resursama te ne igram neke najmodernije igrice (za sada igram samo starcraft bw) ali ukazala se prilika pa sam si reko ako necu sada onda necu nikada.

imam curu,mlad sam nemam djece....pa di da ulazem ako necu u mog malog silicijsko/toplotnog ljubimca.

neki vole aute neki vole sure neki geekovi kompove...pa eto :)

sve u svemu veselim se novoj konfi a bratu cu prepustiti godinu dana staru konfu koja manje vise sve jos uvjek vrti na very high :)

Ostavi procesor na orginalnoj brzini i tek kad ti počme zastajkivat i istekene garancija onda overclockaj

F1-IVO sub 5.12.2009 13:38
eXpl0it kaže...

danas sam mislio poslati pare ali nemaju ni gpu ni cpu...tek drugi tjedan izgleda

Pogledaj malo pa da ubacis neko modularno napajanje ako ti se uklapa u financije. Imam Corsaira TX650 i kablova je ko u prici. Zalim sto nisam dao 200-300 kn vise za modularca.

Mozda ovog. Razlika u cijeni je manje od 200 kn ali zasto imas laksi cable management.Cool

stipica_zd sub 5.12.2009 14:09
F1-IVO kaže...
eXpl0it kaže...

danas sam mislio poslati pare ali nemaju ni gpu ni cpu...tek drugi tjedan izgleda

Pogledaj malo pa da ubacis neko modularno napajanje ako ti se uklapa u financije. Imam Corsaira TX650 i kablova je ko u prici. Zalim sto nisam dao 200-300 kn vise za modularca.

Mozda ovog. Razlika u cijeni je manje od 200 kn ali zasto imas laksi cable management.Cool

to sam mu i ja preporučio, ali mislim da bi mu dosta bio i Corsair 520 HX...

edit:vidim da ga nema u adma..