Slaganje PC konfiguracija

Kompresor za čišćenje kompjutera

Haf932 pet 6.1.2012 00:27
denix kaže...

ne moraš ni kupovati kompresor. Uzmeš motor od škrinje/frižidera, staviš crijevo na njega i to je to :D

Imam i takvog ali nije ni priblizno jak ko onaj Einhell , al je dobar za pumpat gume na bicu !{#}

denix pet 6.1.2012 00:47
Haf932 kaže...
denix kaže...

ne moraš ni kupovati kompresor. Uzmeš motor od škrinje/frižidera, staviš crijevo na njega i to je to :D

Imam i takvog ali nije ni priblizno jak ko onaj Einhell , al je dobar za pumpat gume na bicu !{#}

Istina, ne puše jako, ali može se staviti ona igla za pumpat gume na biciklu, pa se dobije na pritisku, tak da, može poslužiti. A ako tko ima viška vremena i materijala, može se lako doma napraviti prikladna boca (uzme se od traktora, kamiona...), pa da u njoj nabije zrak na 5-6 bara(treba biti oprezan što se uzima, da ne bi bilo neželjenih posljedica). (ima ovdje negdje na forumu tema kak je netko napravio tu bocu od aparata za gašenje požara).  <- jeftinija varijanta, složenija

 

kupiti gotov kompresor <- skuplja, jednostavnija

desh pet 6.1.2012 04:46

Komprimirani zrak vam ima vlage iz atmosfere u sebi i nije bas najbolji za ispuhivanje elektronickih komponenti. No to su vasi kompjutori pa radite kako hocete. Ima za kupit u bocama suhi zrak bas za tu namjenu i jedna boca traje dosta dugo. 400ml za 27 kn u Chipoteci.

QuidZz pet 6.1.2012 09:24

O ovom einhell-ovom se NE može nakupit vlage zato jer nema nikakav rezervoar :)

btw namjeravam ga uzet pa me zanima kako jako puse? je li dovoljno jak za istjerat prasinu iz cpu i vga coolera?

ty

juchinio pet 6.1.2012 09:37

Usisivač...ali u kombinaciji sa kistom za bojanje. Nije dobar kao kompresor ali je jednostavan i može služit kao prevencija.

Znači podignuti cijev usisivača na sigurnu udaljenost (ovisi o mirnoći ruke), a rad kistom kao oni istraživači, arheolozi.

Mentalist pet 6.1.2012 10:01
QuidZz kaže...
Imam skupi fen al svejedno ne puse dovoljno jako :D

  E stvarno ne znam kakav je. Mozda ti ocekujes previse? Ovaj moj mi je nekako taman dovoljan.

 

P.S.

 

Nikad ovo nemojte raditi u svojoj sobi jer ćete uskoro biti u snu u kojem ne vidite ništa osim beskonačnog sivila.

Tiby pet 6.1.2012 10:02
Mentalist kaže...

Malo bolji fen.

 

Kupio sam ga za sušenje kose, ali dobro puse prasinu...

  @mentalist sad ne kužim ovo je zeka od tebe ili ozbiljno???

Ako je ozbiljno jako dobra ideja jer neki modeli imaju opciju puhanja samo hladnog zraka i s nekim reducirom na manji promjer vjerojatno dobiješ dobre rezultate "puhanja".

Vidiš dobra ideja za sitnu lovu.

Ma svaka čast majstore.{#}

QuidZz pet 6.1.2012 10:05

Frend mi ima neki sa velikim spremnikom, puse ko ludo :D prije sam isao do njega ispuhat komp ali on zivi daleko od mene, a s obzirom da servisiram komp-ove ne isplati mi se ic do njega non-stop :)

 

@tiby imam ja fen sta moze puhat hladni zrak, skupi neki model od phillips-a mislim...jednostavno nema dovoljno snage

nalogodavac pet 6.1.2012 10:08
denix kaže...
Haf932 kaže...
denix kaže...

ne moraš ni kupovati kompresor. Uzmeš motor od škrinje/frižidera, staviš crijevo na njega i to je to :D

Imam i takvog ali nije ni priblizno jak ko onaj Einhell , al je dobar za pumpat gume na bicu !{#}

Istina, ne puše jako, ali može se staviti ona igla za pumpat gume na biciklu, pa se dobije na pritisku, tak da, može poslužiti. A ako tko ima viška vremena i materijala, može se lako doma napraviti prikladna boca (uzme se od traktora, kamiona...), pa da u njoj nabije zrak na 5-6 bara(treba biti oprezan što se uzima, da ne bi bilo neželjenih posljedica). (ima ovdje negdje na forumu tema kak je netko napravio tu bocu od aparata za gašenje požara).  <- jeftinija varijanta, složenija

 

kupiti gotov kompresor <- skuplja, jednostavnija

Živjela "NarodnaTehnika"... sve te snađi se druže fore su se tamo naučile. Što je naj žalosnije što smo i onda imali sve samo bez ili sa malo, jako malo kuna(dinara).  Na takava (uradi sam) kompresor sam farbao svog prvog fićeka (Z 750) japansko crven...{#}