Slaganje PC konfiguracija

Koji je najbolji procesor za 775 socket?

PeterFtW uto 27.2.2018 00:56

Ukratko, radim upgrade procesora, sa Intel Celerona E3400 na nesto sto je jace a da paše na 775 Socket

Trenutna konfiguracija je :

 

Asus P5G41T-M LX

 

Intel Celeron E3400 Dual Core 2.6 GHz

 

4 GB RAM DDR3 

 

AMD Radeon R7 200 / 1 GB graficka  (ex ati radeon HD (7700) Sapphire)

 

Napajanje 400 W

 

Buđet par sto kuna, vidim na njuskalu ove " Intel Core 2 Quad" za 300-400 kuna sto bi uzea korištene, nego me samo zanima oce li pasati sa ostatkom konfiguracije? I dali bi pasao stari hladnjak ili i to treba upgrade?

Kakav je plan opcenito me zanima da pomognete, zahrđa sam kod hardware-a.

 

Ciljam na Counter Strike Global Offensive koji mi je na ovoj konf. prije rokao dobrih 50 fps a sada skace sa 20 na 40 low postavke, odkad je ovaj update izasa.

Kolacic uto 27.2.2018 01:09
PeterFtW kaže...
Kolacic kaže...

http://www.cpu-upgrade.com/mb-ASUS/P5G41T-M_LX.html#cs

Uzmes neki q9550 i jacu karticu i bit ces uredu ako je samo za cs. 

 Jeli mislis da je mozda i graficka hendikep ili je procesor glavni problem sto mi svaka igra trza ko chihuahua?

Ne zelim praviti veliki upgrade, kada bi onda bi isla novija maticna za pocetak.

 Obadvije,igrao cs na q6600 i r7 250 1gb i igra je bila igriva 60-100 fps,low postavke.

Sad konfa pod moj pc sa high fx aa 200-340 fps. 

Najbolje ici na novu konfu ali grafe su skupe,ali ako je samo par sto kuna onda ovako kako sam rekao. 

PeterFtW uto 27.2.2018 13:54

Ok sad ste me navukli da spiskam malo više hehe

Neznam jos za graficku i ram ali pogledat cu.

Vidim i ove Xeone, jeli to ista stvar?

Probat cu nabaviti Q9650 ako ne ona Q9550 pa javim sve kad ubacim, neznam dali mi treba one paste za hladnjak?

 

EDIT

 

Narucio sam Xeon X5460 3.1 GHz sa vec instaliranim adapterom za 773 to 775 socket

Samo kaze tip jos triba flashat micro kodove u BIOS i to je to...

kruskar sri 28.2.2018 13:34
PeterFtW kaže...

Ok sad ste me navukli da spiskam malo više hehe

Neznam jos za graficku i ram ali pogledat cu.

Vidim i ove Xeone, jeli to ista stvar?

Probat cu nabaviti Q9650 ako ne ona Q9550 pa javim sve kad ubacim, neznam dali mi treba one paste za hladnjak?

 

EDIT

 

Narucio sam Xeon X5460 3.1 GHz sa vec instaliranim adapterom za 773 to 775 socket

Samo kaze tip jos triba flashat micro kodove u BIOS i to je to...

 Radit će :)

Isto manje više ja sam imao X5450@4ghz p5q pro turbo 4x2 ddr2 1066 hpc ocz reaper do prije 2g,gta v peglao na njemu ko ne spašen :D :D 

PeterFtW sri 28.2.2018 14:08

Jeli ima neko upute kako se flasha bios za ovaj procesor na ovu maticnu?

 

I dali neko prodaje 4 GB RAM DDR3?  Meni u kompu pise da radi na 800 MHz, jeli to onda znaci da mi je kartica 1600 MHz posto je duplo?

kruskar sri 28.2.2018 14:13
PeterFtW kaže...

Jeli ima neko upute kako se flasha bios za ovaj procesor na ovu maticnu?

 

I dali neko prodaje 4 GB RAM DDR3?  Meni u kompu pise da radi na 800 MHz, jeli to onda znaci da mi je kartica 1600 MHz posto je duplo?

 Sve imaš tu na forumu objašnjeno za xeone :) Ima i tema Mod 771 na 775 :) 

 

Radit će nemaš brige ;) 


ihush sri 28.2.2018 14:42
PeterFtW kaže...

Jeli ima neko upute kako se flasha bios za ovaj procesor na ovu maticnu?

 

I dali neko prodaje 4 GB RAM DDR3?  Meni u kompu pise da radi na 800 MHz, jeli to onda znaci da mi je kartica 1600 MHz posto je duplo?

-odustani ako možeš.. jer nešto iskustva ipak moraš imati, na kraju možda samo trošak..

-ako si 'hrabar'.. tvoja MBO, podržava za RAM 800/1066.. i to znači da radi na tom clocku (iznad je OC). Prije nego kreneš u to, moraš sve teh.spec znati, kao koliko wata (do 95w) i fsb.. i najvažnije 45nm/jezgra. Xeon X5460 je 120W.. i kad to gledaš važne su i revizije c-b-e... -nije za tvoju MBO, mada bi možda mogao raditi, rizik.. (vjerojatno je upravo zato dobra cijena..). Usporedi s npr Q9650.

 

-nadogradnja je neisplativa, rizik i sve kad-tad može i hoće crknuti, pogotovo kad na starenje dodaš nešto jačeg i više opteretiš MBO, tad je to bačen novac.

-novo, npr celeron-pentium, mbo+cpu+ram u trgovini ispod 1.000kn .. često jače od desetljeća starog. Izračunaj, razmisli, budi siguran da znaš što radiš.. Dok imaš ispravne stare komponente možeš ih prodati i vidjeti koja je razlika u cijeni, kad crkne gotovo je.

 

npr za usporedbu ovaj x5270.., bi radio, jezgra wolfdale, 80w itd.. ali ga sigurno nećeš pronaći ili će biti preskup.. i jako pazi na oznake CPUa, jer je intel renumerirao-mijenjao oznake npr seriji E prije i poslje wolfdalea, tako da isti-sličan broj ne mora biti kompatiblan-jednak CPU. Važna je jezgra (napon/fsb..) i BIOS za konkretnu mbo, pošto nema od proizvođača, nikad nije sigurno..

 

PeterFtW sri 28.2.2018 15:22

Shvatia sam mozda 10% od svega napisanog.

Vec sam narucia cpu, ne zelim raditi veliki upgrade, ako to bude onda ide apsolutno sve novo, cijelo kuciste.

 

Nisam siguran u ovo ali sam na jednoj stranici izracuna koliko W napajanje moram imati da bi podrzalo sve sto imam, i ispadne mi ispod 300 W a napajanje je 400 W. I sad sto se tice flashanja biosa, nasa sam tutoriale i youtube videe gdje je isti procesor stavljen na istu maticnu i sve je radilo. Makar crklo za godinu dana ne gubim puno po meni.

PeterFtW sri 28.2.2018 15:46

Za maticnu mi pise da podrzava 45 nm i vidia sam puno uputa ponavljam, di je stavljen isti procesor na istu maticnu i sve je radilo.

I zahvaljujem na link, djeluje podosta straight-forward. I ne brinite se, nisam ja totalni informaticki noob samo se dugo ne bavim time ali je talenat osta :D

PeterFtW sri 28.2.2018 21:13

Evo ekipa, flasho novi bios, sve proslo ok, sad samo cekam da mi stigne procesor, onda bi samo trebalo ubaciti i to je to. Trenutno sam jos na starome procesoru dok ovo pisem i sve je ok.

Narucena je jos jenda RAM kartica 4 GB DDR3 1600 MHz , trebala bi pasati sa trenutnom 1333 MHz.

Samo ako ima neki expert koji bi zna ocitati ove kodove da znam da je to to.

 

Maticna je ASUS p5g41t-m lx

CPUID -  1067a

 

Od svih ovih BIN. fajlova, vecina je pisalo da su vec ubaceni, upalo je 3 neznam kojih, ali to bi trebalo biti to.

 

I evo slika : 

PeterFtW čet 1.3.2018 12:49

Evo ljudi par slikica, sve radi.

 

Instalira procesor, prvo zaboravia ustekati ventilator od hladnjaka, pa onda nisam u biosima resetira User Settings pa sam dobia blue screen of death, i onda treca sreca radi i roka CS:GO kako treba.

 

Samo oce li se pregrijati sa ovim istim hladnjakom, valjda nece.

 

 

kruskar čet 1.3.2018 12:51
PeterFtW kaže...

Evo ljudi par slikica, sve radi.

 

Instalira procesor, prvo zaboravia ustekati ventilator od hladnjaka, pa onda nisam u biosima resetira User Settings pa sam dobia blue screen of death, i onda treca sreca radi i roka CS:GO kako treba.

 

Samo oce li se pregrijati sa ovim istim hladnjakom, valjda nece.

 

 

 Vruče stari moj vruče!

Stavi si nekog LC 120 ili neki tako jeftiniji AF cooler da budu temp do 60C :)

Ja X5450 nisam nikad preko 65 puštao(na stock cooleru od q6600 do 85c se grijao).

PeterFtW čet 1.3.2018 13:40

Ovo je bia screenshot sa otvorenim kucistem, sad sam ga zatvoria i jos malo pogura hladnjak da budem siguran da je upa kako triba, i jos u BIOS stavio ventilator na neki "Performance Mode" di malo jace vrti ventilatore, i sada je temp ok.

 

A ovo za RAM memoriju stvarno nemam pojma vise kako to ide, jer imam 2 slota i jedan je 4 GB 1333 MHz pise na njemu a u Task Manager pise da radi na 800 MHz...

A procita sam negdi da ako stavis jaci da se on samo smanji na frekvenciju koja mu paše...

ihush čet 1.3.2018 13:47
PeterFtW kaže...

..

A procita sam negdi da ako stavis jaci da se on samo smanji na frekvenciju koja mu paše...

 da, većinom.. pogotovo kad postoje dva modula.. (a da je samo jedan ili da su oba 1600, možda ne bi ni bootao..). Automatika postavi brzinu prema sporijem, ali ima i kombinacija koje neće. Tebi hoće :) i to je ok..

Hornet_93 čet 1.3.2018 15:51
PeterFtW kaže...

 gdje si i za koliko uzeo taj proc?

 

imam doma prastari q6600 G0 rev. uparen sa gigabyte ep35-ds3 rev 2.1 matičnom, starci ga koriste za čitanje novina, coolinarke i te stvari, pa bi probao staviti takav neki xeon i dodati još 4 gb ram da imam 8 sve skupa da mogu zavrtit  civ 6 kako treba :)

 

imam i lc-cc-120 nov zapakiran, stoji tako već 4 mjeseca, zabunom naručen, pa da i taj cooler napokon iskoristim.

PeterFtW čet 1.3.2018 16:48
Hornet_93 kaže...
PeterFtW kaže...

 gdje si i za koliko uzeo taj proc?

 

imam doma prastari q6600 G0 rev. uparen sa gigabyte ep35-ds3 rev 2.1 matičnom, starci ga koriste za čitanje novina, coolinarke i te stvari, pa bi probao staviti takav neki xeon i dodati još 4 gb ram da imam 8 sve skupa da mogu zavrtit  civ 6 kako treba :)

 

imam i lc-cc-120 nov zapakiran, stoji tako već 4 mjeseca, zabunom naručen, pa da i taj cooler napokon iskoristim.

 Na njuskalu ima, mislim da ih ima jos par sto se prodaju, ako ih nema onda mozes i one Q9550 za 250-300 kuna kupiti.

crowolf čet 1.3.2018 20:42
PeterFtW kaže...

Ok sad ste me navukli da spiskam malo više hehe

Neznam jos za graficku i ram ali pogledat cu.

Vidim i ove Xeone, jeli to ista stvar?

Probat cu nabaviti Q9650 ako ne ona Q9550 pa javim sve kad ubacim, neznam dali mi treba one paste za hladnjak?

 

EDIT

 

Narucio sam Xeon X5460 3.1 GHz sa vec instaliranim adapterom za 773 to 775 socket

Samo kaze tip jos triba flashat micro kodove u BIOS i to je to...

 Ja imam taj Xeon X5460 i stock frekvencija mu je 3.16 Ghz u paru sa DDR2 800Mhz RAM na Gigabyte GA EP 43 DS3,kodovi flashani uspješno i radi kao zmaj

ihush čet 1.3.2018 22:53

ipak ima razlike.. tvoja mbo-chipset, i43p, podržava do 130w, ploča iznad do 95w.. i mada radi, pitanje je koliko će dugo ili pod opterećenjem. Rizik, radi ok.. ako ubrzo crkne ne mora ovo biti razlog, možda bi crko u svakom slučaju ''ali''..

druga prednost tvoje mbo je max količina rama (mada su 4gb ddr2 skoro nepostojeći, kao i cijena osim u oglasima).