ihush pon 20.1.2020 18:18

za gaming je 90% važna vga, ova je prestara + ispod granice tj x50 .. ili može ali tek toliko da radi.. + odgovarajuća generacija igara, jer novo i staro nije isto kao ni winver ili količina rama itd.

tj jača vga barem gts-gtx tj da je barem 450 ili realno da je barem 650.. (750 nećeš naći) .. a drugi problem je VGA konektor ako imaš stari monitor bez dvi-hdmi-dp tj novije vga nemaju vga-analogni konektor-izlaz, samo digitalni.

-cpu je pregazilo vrijeme tj c2d .. ali može zadovoljiti, veći problem je sve to zajendo, tj sve to je cca +desetak godina starosti i tad sve lako crkne svake sekunde (ili radi vječno ako imaš sreće..) pa ovisi što planiraš, jer vjerojatno misliš nabaviti-kupiti .. treba paziti na mbo+ram .. a tad to sve zajedno možda baciš ili ispadne neiplativo nrp kupiti stari ram za viši iznos nego nrp 8gb novog.. tj to sve ovisi što planiraš kupiti ili imaš ili..

-može raditi, ako imaš, složi i probaj.. a hoće li biti dovoljno za tvoje potrebe ne zna nitko osim tebe tj netko drugi možda traži jače-brže..

+ ako nabaviš jaču vga tad obično ide i dodatno napajanje za vga 6-8pin.. itd itd.. računalo smo kompletno radi, ako ti bilo što fali ili crkne tad nemaš ništa.

Milic pon 20.1.2020 18:26
ihush kaže...

za gaming je 90% važna vga, ova je prestara + ispod granice tj x50 .. ili može ali tek toliko da radi.. + odgovarajuća generacija igara, jer novo i staro nije isto kao ni winver ili količina rama itd.

tj jača vga barem gts-gtx tj da je barem 450 ili realno da je barem 650.. (750 nećeš naći) .. a drugi problem je VGA konektor ako imaš stari monitor bez dvi-hdmi-dp tj novije vga nemaju vga-analogni konektor-izlaz, samo digitalni.

-cpu je pregazilo vrijeme tj c2d .. ali može zadovoljiti, veći problem je sve to zajendo, tj sve to je cca +desetak godina starosti i tad sve lako crkne svake sekunde (ili radi vječno ako imaš sreće..) pa ovisi što planiraš, jer vjerojatno misliš nabaviti-kupiti .. treba paziti na mbo+ram .. a tad to sve zajedno možda baciš ili ispadne neiplativo nrp kupiti stari ram za viši iznos nego nrp 8gb novog.. tj to sve ovisi što planiraš kupiti ili imaš ili..

-može raditi, ako imaš, složi i probaj.. a hoće li biti dovoljno za tvoje potrebe ne zna nitko osim tebe tj netko drugi možda traži jače-brže..

+ ako nabaviš jaču vga tad obično ide i dodatno napajanje za vga 6-8pin.. itd itd.. računalo smo kompletno radi, ako ti bilo što fali ili crkne tad nemaš ništa.

 Monitor je HP L2208W, inače još neko vrijeme ću koristiti ovaj komp,pa ću dobiti novi, ali hoću malo da ga pojačam.Da li će raditi bar igre koje su izašle do 2008?Inače grafička treba da mi stigne za dva dana.

ihush pon 20.1.2020 18:47

radit će ok, pogotovo gta3-4.. fifa i sl ovisi jer sama igra se nije bitno mijenjala i obje su neoptimizirane ali novije su ugl bahatije za nove resurse koje stari HW nema.. prosječna igra oko 2010te je ok.. zadovoljava.

Milic uto 21.1.2020 20:55

Koja grafička bi mogla da se uklopi u moj PC, ali da je grafička Nvidia?

Detaljnije specifikacije: 

CPU: Core 2 Quad Q6600 2,40 ghz

RAM: 8GB DDR2

Napajanje: 350W Enlight, i nema dodatnog šestopinskog konektora

Trebao bih dobiti drugi noviji komp od rođaka, ali ne znam kada će to biti, pa možda ipak uzmem neku polovnu grafičku za ovaj komp.

 

Jakovp uto 21.1.2020 21:00
Milic kaže...

Koja grafička bi mogla da se uklopi u moj PC, ali da je grafička Nvidia?

Detaljnije specifikacije: 

CPU: Core 2 Quad Q6600 2,40 ghz

RAM: 8GB DDR2

Napajanje: 350W Enlight, i nema dodatnog šestopinskog konektora

Trebao bih dobiti drugi noviji komp od rođaka, ali ne znam kada će to biti, pa možda ipak uzmem neku polovnu grafičku za ovaj komp.

 

 gt1030 gddr5

Milic uto 21.1.2020 21:54
Jakovp kaže...
Milic kaže...

Koja grafička bi mogla da se uklopi u moj PC, ali da je grafička Nvidia?

Detaljnije specifikacije: 

CPU: Core 2 Quad Q6600 2,40 ghz

RAM: 8GB DDR2

Napajanje: 350W Enlight, i nema dodatnog šestopinskog konektora

Trebao bih dobiti drugi noviji komp od rođaka, ali ne znam kada će to biti, pa možda ipak uzmem neku polovnu grafičku za ovaj komp.

 

 gt1030 gddr5

 Dobra je ta grafička, ali mislim da se ne isplati da se ona stavi u ovakav prilično star računar, ali mogao bih da je kupim kada dobijem drugi računar, hvala na savjetu.

ihush uto 21.1.2020 22:50

-vjerojatno je 440 koju si planirao optimum.. jer jače traže dodatno struju i tek od 740-750 bi bilo nešto bolje ali nije lako naći polovnu-ispravnu, nove 1030 su ok (kao 740) pa sve do 1050-1650 koje su gaming ok ali cijena je veća od vrijednosti starog računala.

Milic pet 31.1.2020 20:19

Da ne otvaram novu temu, postaviću još jedno pitanje. Dakle napajanje je oko 350W, procesor je Core 2 Quad Q6600 2,40 ghz, cooler Arctic CPU Cooler Alpine 11 Plus, hard disk ST3500630NS, ram 8GB DDR2, četiri pločice po 2GB, DVD čitač LG, ne znam koji je model. Da li na sve ovo može da se ubaci grafička koja troši 65W, ukoliko se odlučim uzeti grafičku?