peacock čet 28.2.2019 15:42

Da li se isplati više složiti pc i naručiti s Casekinga i dostaviti ga u HR ili složiti kod naših i kupiti?

 

Vidim Caseking radi dostavu u HR?

 

Ako slažem kod nas, da li mi je najjednostavnije cijeli pc kod jednog dobavljača ili mi je ipak jeftinije uzimati po komponentama pa tražiti najjeftinijeg i koliko se tu da uštediti?

 

darkborg čet 28.2.2019 16:05

Mislim da se s casekinga ne isplati jer ti uračunaju naš pdv kad staviš da si iz HR, tako da ti cijene ispadnu manje više iste kao i kod nas.

Traženje po različitim trgovinama kod nas bi ti se vjerojatno jedino isplatilo ako si u ZG pa možeš osobno obići sve trgovine. Ako bi tako naručivao preko webshopova onda bi ti plaćanje dostave za svaku pojedinu komponentu uništilo svaku uštedu.
Najbolje u nekoliko shopova složiti približno iste konfiguracije pa vidjeti gdje je najpovoljnije i onda tamo kupiti.

BalkanUSrcu čet 28.2.2019 16:05

Sigurno se da uštedjeti kupujući komponente od različitih dobavljača. Samo uzmi u obzir da je poštarina besplatna tek preko određene cifre.
Neki čak daju popust ako kod njih sastaviš kompletnu konfiguraciju

Odi na nabava.net pa usporedi cijene s casekingom i vidi koliko je isplativo

DJ-DAMIR pon 11.3.2019 01:02

Ako uzimas u Njemackoj onda svakako sam sastavljaj, Caseking ti je malo skup ne samo ako uracunaju HR PDV vec i ako narucis na njemacku adresu su dosta skuplji. Mindfactory ti je gore najpovoljniji. Ja sam uzimao u Casekingu samo I9 9900k zato sto sam htio Boxed versiu 529€ a ne TRAY koja je povoljnija 15 eura ali nikad neznas jeli tko prije tebe uzimao i ponovo ga vracao jer je skart. Boxed imas bar 50% sansu da dobije dobar OC proc. 

Graficku RTXicu sam uzimao u Alternatu dok je bila 80 euza manje nego u drugim ducanima. Radi se o rtx2080. Ostalo je sve iz Mindfactory jer je sigurno za cca 300€ bilo povoljnije nego u Casekingu.

Meni se iskreno isplatilo dati za put 190€ i biti u njemackoj pet dana da cijeli komp slozim nego ga kupiti kod nas u HR. cak mi i ostalo jos koji som kuna za iste komponente a jos da ne kazem da gore miozes birati i boju i sve a kod nas moras uzeti sta ti se nudi. 

Nadam se da sam malo pomogao, samo da napomenem da sam i ja to sve sklapao prije cca 3 tjedna tako da je sve aktualno sto se tice cijena.

anarchyST uto 11.2.2020 15:54

Pitanje u vezi dostave...

Narucio sam htpc kuciste i izabrao DHL dostavu al vidim da paket ide preko Hrvatske Poste(?)... sad me zanima dal dostavu vrsi hpekspress ili obicni postar?

Problem je sto sam za dostavu stavio adresu na kojoj radim a ne adresu na kojoj stanujem... Da li je netko imao slican slucaj?

 

GNUSOOB uto 26.1.2021 11:36

Ja mislim da ti se isplati naručit preko Caseking-a ili Mindfactory-ja. Nisam nikad naručivao preko Mindfactory-ja, ali vidim da neki imaju dobra iskustva i kažu da je i jeftiniji od Casekinga. Uglavnom, ja sam cijeli komp složio s Casekinga. Kao prvo, ne moraš obilazit dućane po gradu, ići od jednog do drugog, čekat u redu, imat odnos s prodavačima, vozačima, promet, kiša, ovo ono, nego lijepo iz udobnosti kućnog komfora klik, klik klik i sve lijepo potrpaš u virtualnu košaricu i za par dana ding-dong stiže poštar nosi darove. Meni je to daleko najbolji sistem kupovine, kad je već dostupan što ne bih iskoristio pogodnosti prvog svijeta nego se maltretirao po gradu. Ionako mi se promet u Zagrebu gadi, pa nek dostava to radi umjesto mene. Mislim da je to blagodat, osim toga, Caseking daje PayPal opciju, neznam za Mindfactory. Imaš sve fino pregledno na njihovim stranicama, ako ne govoriš njemački imaš google translate opciju i bog te veseli. Taman i da je jeftinije "po gradu" - što nije, opet si uštedio vrijeme i živce.  

 

GNUSOOB uto 26.1.2021 11:42

Mislim da ti to nema veze, u svakom slučaju će ti ostavit obavijest o prispijeću pošiljke, tako da moraš provjeravat. Osim toga, prati tracking detalje pošiljke, pa ćeš vidjet jel u tranzitu ili je već došla u destinaciju. Ako ima prva dva slova CF znači da je dostavljač Hrvatska Pošta.

Lil Dice ned 19.3.2023 20:53

Ja sam prosli mjesec uzeo grafičku, ali mi je bila prebučna pa sam vratio. Dostava za 5 dana msm da je bilo. Sve ok, povrat je besplatan (dobis naljepnicu dhl i odneses u postu), kompletan iznos mi je sjeo nazad na paypal kroz nekih 10-ak dana. Ugl po meni uobicajeni rokovi

evincar ned 19.3.2023 21:03
Lil Dice kaže...

Ja sam prosli mjesec uzeo grafičku, ali mi je bila prebučna pa sam vratio. Dostava za 5 dana msm da je bilo. Sve ok, povrat je besplatan (dobis naljepnicu dhl i odneses u postu), kompletan iznos mi je sjeo nazad na paypal kroz nekih 10-ak dana. Ugl po meni uobicajeni rokovi

 Podjeli iskustvo.....koja graficka?

Lil Dice ned 19.3.2023 21:13

MSI Radeon RX 6600 Mech 2X 8G

 

Minimalni okretaji su joj dosta visoki, kolko se sjecam msm da nije isla ispod 800-900rpm, slagao sam neke fan curves al i dalje mi nije pasalo. U usporedbi sa starom 1060 gaming x bila je ko avion. Al uzmite ovo sa zrnom soli, možda sam samo previše sitničav što se buke tiče 

 

Za referencu, 1060 gaming x 800rpm 100% usage - maximum 64 stupnja

evincar ned 19.3.2023 21:16
Lil Dice kaže...

MSI Radeon RX 6600 Mech 2X 8G

 

Minimalni okretaji su joj dosta visoki, kolko se sjecam msm da nije isla ispod 800-900rpm, slagao sam neke fan curves al i dalje mi nije pasalo. U usporedbi sa starom 1060 gaming x bila je ko avion. Al uzmite ovo sa zrnom soli, možda sam samo previše sitničav što se buke tiče 

 

Za referencu, 1060 gaming x 800rpm 100% usage - maximum 64 stupnja

 Nema fan stop na niskim temperaturama?

Lil Dice ned 19.3.2023 21:24

Ima. Al baš to je problem, kad predje 50 stupnjeva i pali ventilatore, kao polijetanje mig-a  A opet zbog visih minimalnih okretaja, ne možeš ju ostavit da cijelo vrijeme vrti.. Al vjerojatno većini ljudi ovo ne bi smetalo, kazem previse sam osjetljiv na buku u kompu :)

redragonNG ned 19.3.2023 22:30
Lil Dice kaže...

Ja sam prosli mjesec uzeo grafičku, ali mi je bila prebučna pa sam vratio. Dostava za 5 dana msm da je bilo. Sve ok, povrat je besplatan (dobis naljepnicu dhl i odneses u postu), kompletan iznos mi je sjeo nazad na paypal kroz nekih 10-ak dana. Ugl po meni uobicajeni rokovi

 dali se preko .caseking.de kupuje nova roba ili su to rabljene komponente

i sljedece sta me zanima nacini placanja postoji li mozdaa da se uzme na karticu npr na obrocno placanje