tonihrvat čet 31.3.2011 21:34

Pošto sam 8. razred iduće godine krećem u 1. srednje

planiram upisati mioc

dosad sam prošao sve s 5,0 i terbao bi 8.

molio bi vas vaša mišljenja o toj školi i savjete (smjerovi i tako)

hvala :)

Mitch čet 31.3.2011 21:55

Ako si dobar u svim predmetima kao što vidim jesi (5.0 prosjek) onda odi na opći, ako forsiraš matematiku i informatiku odi na matematički.

Ja idem na opći sigurno (7. razred). Matematički ima dva sata matematike tjedno više, a meni je to pomalo glupo kad znam dosta ljudi šta imaju jednak uspjeh u matematici iz općeg smjera na natjecanjima kao i ovi iz matematičkog, a usto ovi iz općeg su bolji iz ostalih predmeta.


Kod mene u školi su profesori koma, svi iz predmeta za ocijenjivanje su radili na sastavljanju državne mature, pa nam takve testove i daju. Neki koji će kod nas imat 56 bodova npr., u jednoj drugoj školi bi imali 61. Nadam se da me to neće koštat pri upisu (imat cu samo hj 4 zbog sastavaka)

lukavg čet 31.3.2011 22:00
Mitch kaže...
Ako si dobar u svim predmetima kao što vidim jesi (5.0 prosjek) onda odi na opći, ako forsiraš matematiku i informatiku odi na matematički.

Ja idem na opći sigurno (7. razred). Matematički ima dva sata matematike tjedno više, a meni je to pomalo glupo kad znam dosta ljudi šta imaju jednak uspjeh u matematici iz općeg smjera na natjecanjima kao i ovi iz matematičkog, a usto ovi iz općeg su bolji iz ostalih predmeta.


Kod mene u školi su profesori koma, svi iz predmeta za ocijenjivanje su radili na sastavljanju državne mature, pa nam takve testove i daju. Neki koji će kod nas imat 56 bodova npr., u jednoj drugoj školi bi imali 61. Nadam se da me to neće koštat pri upisu (imat cu samo hj 4 zbog sastavaka)

Mislim da hrvatski nećeš imati 4 samo zbog sastavaka. {#}

 

Ne možeš fulati s XV. gimnazijom.

tonihrvat čet 31.3.2011 22:01
Mitch kaže...
Ako si dobar u svim predmetima kao što vidim jesi (5.0 prosjek) onda odi na opći, ako forsiraš matematiku i informatiku odi na matematički.

Ja idem na opći sigurno (7. razred). Matematički ima dva sata matematike tjedno više, a meni je to pomalo glupo kad znam dosta ljudi šta imaju jednak uspjeh u matematici iz općeg smjera na natjecanjima kao i ovi iz matematičkog, a usto ovi iz općeg su bolji iz ostalih predmeta.


Kod mene u školi su profesori koma, svi iz predmeta za ocijenjivanje su radili na sastavljanju državne mature, pa nam takve testove i daju. Neki koji će kod nas imat 56 bodova npr., u jednoj drugoj školi bi imali 61. Nadam se da me to neće koštat pri upisu (imat cu samo hj 4 zbog sastavaka)

joj teško ćeš ako nemaš dodatne bodove jer ako prođeš oba razreda hrvatski s 4 onda ćeš izgubit dva boda i s uzornim ćeš imat 59.

a ove godine je najniže bilo 61 bod

DamageHigh pet 1.4.2011 19:28

A kaj te konkretno zanima?

Ak te zanima informatika upiši informatički...

Mislim za školu ti je svaka preporuka...nije ti neka napeta atmosfera..i budi siguran da ništa nećeš štrebat napamet (osim latinskog). Znanja ćeš imat sigurno, a maturu ćeš rasturiti.

Jedino, nemoj očekivati da ćeš i u gimnaziji prolaziti s 5.0 (ne kažem da nećeš, ali svejedno..) jer te to može bacit "u bed" bez razloga...uglavnom pomiri se prije srednje da nećeš više imat 5.0, ili bar ne tako lagano.

E sad..latinski. Par generacija prije nas ti je radilo po knjizi Lingva Latina, po kojoj ti je latinski prelagan, a naučiš sve (počeli smo i mi radit po njoj). Ove godine je profa dobila upozorenje pred otkaz da mora koristiti propisanu knjigu (Orbis Romanus). I to ti je ono...muka Isusova...štrebanje 500 riječi napamet i isto toliko nastavaka...ugl. katastrofa..nek te ne dira taj predmet previše..

E sad ekipa..to ti je posebna priča. Sumnjam da ćeš naći takvu ekipu igdje drugdje. Uglavnom ljudi su ti fantastični...nemaš kaj reć..one fore da smo "štreberi" i da pod odmorima stalno učimo su ti priče za malu djecu (najčešće ljubomornika). Skužit ćeš to nakon prvih mjesec dana...tak da..tu nemaš brige, pogotovo ak si ti OK..

 

Ak te još kaj zanima, pucaj..

EDIT: E da..ak imaš manje od 61 boda nemaš kaj razmišljat o upisu..bar je tak bilo proteklih godina (60 prije prošle).

Mitch pet 1.4.2011 19:32
tonihrvat kaže...

joj teško ćeš ako nemaš dodatne bodove jer ako prođeš oba razreda hrvatski s 4 onda ćeš izgubit dva boda i s uzornim ćeš imat 59.

a ove godine je najniže bilo 61 bod

hehe, ja imam dodatne bodove :)

tonihrvat pet 1.4.2011 19:36
DamageHigh kaže...

A kaj te konkretno zanima?

Ak te zanima informatika upiši informatički...

Mislim za školu ti je svaka preporuka...nije ti neka napeta atmosfera..i budi siguran da ništa nećeš štrebat napamet (osim latinskog). Znanja ćeš imat sigurno, a maturu ćeš rasturiti.

Jedino, nemoj očekivati da ćeš i u gimnaziji prolaziti s 5.0 (ne kažem da nećeš, ali svejedno..) jer te to može bacit "u bed" bez razloga...uglavnom pomiri se prije srednje da nećeš više imat 5.0, ili bar ne tako lagano.

E sad..latinski. Par generacija prije nas ti je radilo po knjizi Lingva Latina, po kojoj ti je latinski prelagan, a naučiš sve (počeli smo i mi radit po njoj). Ove godine je profa dobila upozorenje pred otkaz da mora koristiti propisanu knjigu (Orbis Romanus). I to ti je ono...muka Isusova...štrebanje 500 riječi napamet i isto toliko nastavaka...ugl. katastrofa..nek te ne dira taj predmet previše..

E sad ekipa..to ti je posebna priča. Sumnjam da ćeš naći takvu ekipu igdje drugdje. Uglavnom ljudi su ti fantastični...nemaš kaj reć..one fore da smo "štreberi" i da pod odmorima stalno učimo su ti priče za malu djecu (najčešće ljubomornika). Skužit ćeš to nakon prvih mjesec dana...tak da..tu nemaš brige, pogotovo ak si ti OK..

 

Ak te još kaj zanima, pucaj..

EDIT: E da..ak imaš manje od 61 boda nemaš kaj razmišljat o upisu..bar je tak bilo proteklih godina (60 prije prošle).

hvala ti puno za odgovor
ne brini se ja sam relativno OK ;)

latinski me ne brine jer mi buraz ide u klasičnu i on još ima grčki pa to nije ništa (isto ima taj Orbis)

mene zanima matematika i informatika

 

EDIT: imam još na galzbenu dva boda pa ni to nije problem :P

DamageHigh pet 1.4.2011 19:44

NP..

@Mitch - zakaj "opći" kak ga ti zoveš? To ti je u principu jeziči..i mislim da moraš učit već u osnovnoj (u školi, ne izvan-nastavno) drugi jezik da bi to mogao upisat.. Btw. ak te već zanima informatika, zakaj ne informatički? Imat ćeš i 2 sata matematike svaka dva tjedna na računalima + više informatike.

Ovo što si rekao da ovi s općeg imaju više znanja u drugim predmetima od nas ti jednostavno nije istina.. Hmm..recimo samo da su bili lošiji i od nas i "matematičara"..jer ti nemaš ništa manje drugih sati od "općeg" nego jednostavno imaš više matematike i informatike nauštrb drugog jezika kojeg mi nemamo..

 

EDIT: Onda ziher upadaš..nemaš kaj brinut..=)

Btw. imaš al stvarno gomilu ljudi koji ti idu u glazbenu, tak da..tu si svoj na svome..=)

FiCoO pet 1.4.2011 19:47
tonihrvat kaže...
DamageHigh kaže...

A kaj te konkretno zanima?

Ak te zanima informatika upiši informatički...

Mislim za školu ti je svaka preporuka...nije ti neka napeta atmosfera..i budi siguran da ništa nećeš štrebat napamet (osim latinskog). Znanja ćeš imat sigurno, a maturu ćeš rasturiti.

Jedino, nemoj očekivati da ćeš i u gimnaziji prolaziti s 5.0 (ne kažem da nećeš, ali svejedno..) jer te to može bacit "u bed" bez razloga...uglavnom pomiri se prije srednje da nećeš više imat 5.0, ili bar ne tako lagano.

E sad..latinski. Par generacija prije nas ti je radilo po knjizi Lingva Latina, po kojoj ti je latinski prelagan, a naučiš sve (počeli smo i mi radit po njoj). Ove godine je profa dobila upozorenje pred otkaz da mora koristiti propisanu knjigu (Orbis Romanus). I to ti je ono...muka Isusova...štrebanje 500 riječi napamet i isto toliko nastavaka...ugl. katastrofa..nek te ne dira taj predmet previše..

E sad ekipa..to ti je posebna priča. Sumnjam da ćeš naći takvu ekipu igdje drugdje. Uglavnom ljudi su ti fantastični...nemaš kaj reć..one fore da smo "štreberi" i da pod odmorima stalno učimo su ti priče za malu djecu (najčešće ljubomornika). Skužit ćeš to nakon prvih mjesec dana...tak da..tu nemaš brige, pogotovo ak si ti OK..

 

Ak te još kaj zanima, pucaj..

EDIT: E da..ak imaš manje od 61 boda nemaš kaj razmišljat o upisu..bar je tak bilo proteklih godina (60 prije prošle).

hvala ti puno za odgovor
ne brini se ja sam relativno OK ;)

latinski me ne brine jer mi buraz ide u klasičnu i on još ima grčki pa to nije ništa (isto ima taj Orbis)

mene zanima matematika i informatika

 

EDIT: imam još na galzbenu dva boda pa ni to nije problem :P

toni vidimo se na feru{#}

tonihrvat pet 1.4.2011 19:48
DamageHigh kaže...

NP..

@Mitch - zakaj "opći" kak ga ti zoveš? To ti je u principu jeziči..i mislim da moraš učit već u osnovnoj (u školi, ne izvan-nastavno) drugi jezik da bi to mogao upisat.. Btw. ak te već zanima informatika, zakaj ne informatički? Imat ćeš i 2 sata matematike svaka dva tjedna na računalima + više informatike.

Ovo što si rekao da ovi s općeg imaju više znanja u drugim predmetima od nas ti jednostavno nije istina.. Hmm..recimo samo da su bili lošiji i od nas i "matematičara"..jer ti nemaš ništa manje drugih sati od "općeg" nego jednostavno imaš više matematike i informatike nauštrb drugog jezika kojeg mi nemamo..

 

EDIT: Onda ziher upadaš..nemaš kaj brinut..=)

Btw. imaš al stvarno gomilu ljudi koji ti idu u glazbenu, tak da..tu si svoj na svome..=)

sad malo o školi kao građevini :)
učionice, dvorane...

znam da se ide svaki tjedan ujutro i to mi je odlično 

franky pet 1.4.2011 19:49
Mitch kaže....

Ja idem na opći sigurno (7. razred). Matematički ima dva sata matematike tjedno više, a meni je to pomalo glupo kad znam dosta ljudi šta imaju jednak uspjeh u matematici iz općeg smjera na natjecanjima kao i ovi iz matematičkog, a usto ovi iz općeg su bolji iz ostalih predmeta.

Nemoj se zavaravati. Ne postoji opći smjer.

 

I ne, "opći" smjer je debilan. Matematika je 3 puta lakse nego na ostalim, a i profesori isto.

DamageHigh pet 1.4.2011 20:13
tonihrvat kaže...

sad malo o školi kao građevini :)
učionice, dvorane...

znam da se ide svaki tjedan ujutro i to mi je odlično 

Da, super je kaj je ujutro..

Sad nam je par puta (sad u Pon i Uto) popodne (zbog mature) i ono..katastrofa..

Zgrada? Recimo da ima škola love..hehe..

Ugl. u početku ti se teško malo snalazit..al dobro je kaj su ti svi hodnici pofarbani drugim bojama, tak da ti je lagano pamtit di je kaj. Imaš nutra kantinu (toplo ti savjetujem da ne jedeš tamo), svoj loker (ormarić)..dvorana ti je ogromna + vanjsko igralište. Svlačionice ti nikad ne smrde, a WC-i su s obzirom na osnovnu, bajka.. U novom traktu (jezici) ti je fakat sve novo (rolete s elektromotorima i te fore). Imamo ti gomilu računala..što za informatiku, što za matematiku (geometrija se radi na računalima). Imat ćeš i vježbe iz biologije i kemije (praktični dio) i što se tog tiče, nema onog fušanja u kemikalijama i priboru kak je bilo u osnovnoj..imaš sve kaj ti treba. Ista stvar i za fiziku. Odmor ti je 25 min. Imaš dosta pekara/pizzerija/maloprodaja (konzum, diona)/kebaba i inih oko škole. Do McDonaldsa na kvatriću baš i ne stigneš..možda ak se požuriš..

E da..u većini učionica su ti projektori. Nema šanse da nađeš potrgan stolac/klupu (ak i nađeš zoveš domara). Što se tiče glazbe - imaš dva ona čuda kao klavira (mislim, nisu klaviri, nemrem se sjetit kak se zove sad..), pojačala i dosta onih malih instrumenata. Također, imaš i školski bend ak ti to kaj znači..

Obavijesti dobivaš stvarno na vrijeme - ako se tiče cijele škole, preko razglasa, a ako samo tvog razreda, dođe ti dežuran učenik barem dan prije..

Sve ti je ofc pokriveno kamerama... Na tjelesnom se dvorana zaključava, tak da nema šanse da ti misteriozno nestane mobitel/novčanik/sat...možeš ih i donesti na klupicu u dvorani..

Izleti su ti predobro organizirani (mi smo išli u Vukovar i bili smo na zanimljivim mjestima, drugim riječima nismo išli u samostane/crkve, već na ovčaru, vojarnu i njihov muzej, centar, bolnicu i tak..uglavnom predobro je bilo..što provod, što saznanja o Domovinskom ratu..).

 

Ak se još neš sjetim napišem..=)

perodigitron pet 1.4.2011 20:14
tonihrvat kaže...

Pošto sam 8. razred iduće godine krećem u 1. srednje

planiram upisati mioc

dosad sam prošao sve s 5,0 i terbao bi 8.

molio bi vas vaša mišljenja o toj školi i savjete (smjerovi i tako)

hvala :)

Ja mislim da je ta škola super. Imam frendove tamo i super su zadovoljni.

Također sam 8. razred, i prošo sam 7. s 5.0.

Planiram upisat tu školu ako ove godine budem imo 5.0

tonihrvat pet 1.4.2011 20:16
DamageHigh kaže...

joj kako bi ti sad opalio jedno veliko HVALA
al ga nažalost nema {#}

 

najvjerojatnije će biti informatički smjer {#}

 

najviše mrzim čut o tome kad mi neko kaže da je škola puna štrebera

 

DamageHigh pet 1.4.2011 20:28
tonihrvat kaže...
DamageHigh kaže...

joj kako bi ti sad opalio jedno veliko HVALA
al ga nažalost nema {#}

 

najvjerojatnije će biti informatički smjer {#}

 

najviše mrzim čut o tome kad mi neko kaže da je škola puna štrebera

 

Ma NP..

Čuj..puna štrebera..to je relativan pojma..

Da ekipa uči, uči..da se trude - trude se. I stvarno te oni potiču da budeš bolji...pa mislim o tome ti ovisi cijeli budući život tak da...

Ali u miocu ima i jedno veliko ali. Da idemo subotama van - idemo. Da idemo nakon škole na piće - idemo. Tak da...ono..idealno po meni.

Mana škole ti je brdo ljudi. Nas ima 32 u razredu, a u školi ti ima oko 1200 učenika.. Tak da..pod odmorima ti je to kaos i tih 5 minuta ti treba dok dođeš do učionice..

Btw. zvono ti je ofc automatsko, tako da znaš u sekundu kad će zvonit ak si sat narihtaš kak spada. I da...svi satovi u školi su sinkronizirani.

EDIT: Eh da..zaboravio sam nabolju stvar kod mioca - treba ti 1 min pješice do ADM-a..{#}

tonihrvat pet 1.4.2011 20:33
DamageHigh kaže...
tonihrvat kaže...
DamageHigh kaže...

 

Ma NP..

Čuj..puna štrebera..to je relativan pojma..

Da ekipa uči, uči..da se trude - trude se. I stvarno te oni potiču da budeš bolji...pa mislim o tome ti ovisi cijeli budući život tak da...

Ali u miocu ima i jedno veliko ali. Da idemo subotama van - idemo. Da idemo nakon škole na piće - idemo. Tak da...ono..idealno po meni.

Mana škole ti je brdo ljudi. Nas ima 32 u razredu, a u školi ti ima oko 1200 učenika.. Tak da..pod odmorima ti je to kaos i tih 5 minuta ti treba dok dođeš do učionice..

Btw. zvono ti je ofc automatsko, tako da znaš u sekundu kad će zvonit ak si sat narihtaš kak spada. I da...svi satovi u školi su sinkronizirani.

EDIT: Eh da..zaboravio sam nabolju stvar kod mioca - treba ti 1 min pješice do ADM-a..{#}

{#} it's like a dream

DamageHigh pet 1.4.2011 20:50

E onda si izabrao vjerojatno najbolju podlogu..=)

Sad se sam potrudi da se ne provučeš taj 8. razred s 5.0, nego da baš sve skužiš, jer te bude koštalo u srednjoj..opekao sam se sam tako.

pirat01 pet 1.4.2011 21:46
DamageHigh kaže...

E onda si izabrao vjerojatno najbolju podlogu..=)

Sad se sam potrudi da se ne provučeš taj 8. razred s 5.0, nego da baš sve skužiš, jer te bude koštalo u srednjoj..opekao sam se sam tako.

Koliko vas je u razredu odlicno? koliko ima 5 iz mat, a koliko ih pada iz istog?

ilija2010lukic pet 1.4.2011 22:09

ee da sam ja bio pametan pa da sam otišao u mioce {#} jbg. šta je tu je...malo je bio problem jer ja nisam iz Zagreba itd. sad u uvoj tehničkoj nemam apsolutno ništa osim malo više prakse...ali matematika JE KATASTROFA (naravno tiče se profesorice) ja znam da ću u ovoj školi jako puno propustiti i matematike i fizike (možda čak i mjesto na FER-u) {#}

XV. gimnazija je najbolja škola u Republici Hrvatskoj i najbolje te pripremi za faks...ako planiraš FER zašto nebi onda uzeo matematički smijer?? 

DamageHigh pet 1.4.2011 22:09
pirat01 kaže...
DamageHigh kaže...

E onda si izabrao vjerojatno najbolju podlogu..=)

Sad se sam potrudi da se ne provučeš taj 8. razred s 5.0, nego da baš sve skužiš, jer te bude koštalo u srednjoj..opekao sam se sam tako.

Koliko vas je u razredu odlicno? koliko ima 5 iz mat, a koliko ih pada iz istog?

Lol...niko ne pada...

Prosjek razreda nam je bio na polugodištu 4.47.

Koliko ih ima 5 i mat stvarno ne znam. 2 su prošli s 5.0.

pirat01 pet 1.4.2011 22:11
DamageHigh kaže...
pirat01 kaže...
DamageHigh kaže...

E onda si izabrao vjerojatno najbolju podlogu..=)

Sad se sam potrudi da se ne provučeš taj 8. razred s 5.0, nego da baš sve skužiš, jer te bude koštalo u srednjoj..opekao sam se sam tako.

Koliko vas je u razredu odlicno? koliko ima 5 iz mat, a koliko ih pada iz istog?

Lol...niko ne pada...

Prosjek razreda nam je bio na polugodištu 4.47.

Koliko ih ima 5 i mat stvarno ne znam. 2 su prošli s 5.0.

Onda s pravom kazu da je streberska skola, jer ipak da niko ne padne iz mat u (koliko sam ja skontao jednoj od tezih skola u hrv) nije slucajno, takodje prosjek skoro pa 5

ilija2010lukic pet 1.4.2011 22:16
pirat01 kaže...
DamageHigh kaže...
pirat01 kaže...
DamageHigh kaže...

E onda si izabrao vjerojatno najbolju podlogu..=)

Sad se sam potrudi da se ne provučeš taj 8. razred s 5.0, nego da baš sve skužiš, jer te bude koštalo u srednjoj..opekao sam se sam tako.

Koliko vas je u razredu odlicno? koliko ima 5 iz mat, a koliko ih pada iz istog?

Lol...niko ne pada...

Prosjek razreda nam je bio na polugodištu 4.47.

Koliko ih ima 5 i mat stvarno ne znam. 2 su prošli s 5.0.

Onda s pravom kazu da je streberska skola, jer ipak da niko ne padne iz mat u (koliko sam ja skontao jednoj od tezih skola u hrv) nije slucajno, takodje prosjek skoro pa 5

matematika se kuži (ona se ne štreba, za razliku od ostalih predmeta) i koliko ja znam u tu školu idu najbolji učenici...i to što to neko zove štrebanje nema veze s vezom... ti ljudi koji izađu iz te gimnazije idu na najbolje fakultete... tamo su djeca pametna za razliku od ostalih škola...(konkretno moja: pa nikoga ništa ne zanima, večina su budaletine koje su nezrele i ne razmišljaju svojim mozgom, stvarno me zanima što će oni jednog dana biti???) 

FiCoO pet 1.4.2011 22:18
pirat01 kaže...
DamageHigh kaže...
pirat01 kaže...
DamageHigh kaže...

E onda si izabrao vjerojatno najbolju podlogu..=)

Sad se sam potrudi da se ne provučeš taj 8. razred s 5.0, nego da baš sve skužiš, jer te bude koštalo u srednjoj..opekao sam se sam tako.

Koliko vas je u razredu odlicno? koliko ima 5 iz mat, a koliko ih pada iz istog?

Lol...niko ne pada...

Prosjek razreda nam je bio na polugodištu 4.47.

Koliko ih ima 5 i mat stvarno ne znam. 2 su prošli s 5.0.

Onda s pravom kazu da je streberska skola, jer ipak da niko ne padne iz mat u (koliko sam ja skontao jednoj od tezih skola u hrv) nije slucajno, takodje prosjek skoro pa 5

nije bezveze bodovni prag 61 bod

DamageHigh pet 1.4.2011 22:41

Škola nije uopće toliko teška koliko se priča, ali ja već sada u prvom razredu mogu reći da ćeš steći ogromno znanje. I to ti je i glavna prednosti MIOC-a kao škole..

A mislim..neka mi netko definira "štreber" pa ćemo raspravljat jesu li ljudi štreberi ili nisu...ovako može svako svoje..