Dema94 sri 24.7.2013 17:55

Pozdrav, planiram upisat visoku školu Inženjerska Informatika, www.empirica.ba, zanima me vaše mišljenje. Kako da znam da njihova diploma važi u Evropi i USA. Postoji li neki način da se to provjeri. Visoka škola empirica nudi besplatno polaganje CCNA cetirfikata i dvojnu diplomu, njihovu i iz Slovenije. Izgledaju mi pouzdano, ali opet nisam siguran. šta vi mislite o ovome?

redneck sri 24.7.2013 20:32

Trebaš gledati i situaciuju same države..Ne kažem da ne bi dobio znanje,no upitne su diplome država,koje niti same nisu pravno profilirane,nestabilne su,politički i ekonomski..

 

Primjer,nekadašnji fakulteti u Jugi su bili prilično kvalitetni,ali pošto je država bila komunjarska,zatvorena,ekonomski krahirana,niti diplome nisu neš vrijedile..

 

Opet,čim je spomenuta kombinacija bosna-Slovenija,to me podsjetilo na brojne manipulacije,gdje su naivni investirali hrpetine love,a ostali i bez gaća na sebi za ništa..

 

Jako dobro pazi,ne govorim o spomenutoj školi,nego općenito..

redneck pon 5.8.2013 17:01

DOBRO se raspitaj,prije svega da li te diplome vrijede šire..

 

U Hrvatskoj je nedavno bio slučaj gdje su ljudi nakon faksa utvrdili das te diplome niti sama Hrvatska ne priznaje..Ljudi izgubili više desetaka tisća kuna..

Dema94 pon 5.8.2013 17:15

Nedavno su bile neke provjere na privatnim fakultetima u Brčkom, kod njih je bilo sve uredu, za razliku od Internacionalnog i Evropskog fakulteta u Brčkom gdje su savjetovali studentima da nastave školovanje na svoju odgovornost. Oni tvrde da njihova diploma važi u cijeloj evropi, postojili neki način da se provjeri ova informacija na nekoj evropskoj web stranici. 

ezacro pon 5.8.2013 17:23

@Redneck

Možeš to malo bolje objasnit....mislim zar država ne treba prvo dat dopuštenje da netko uopce izdaje diplome i kako ako ona nešto odobrila zatim ne priznaje

Dema94 pon 5.8.2013 19:48

Kada sam kontaktirao visoku školu empirica i pitao ih kako mogu biti siguran da će mi njihova diploma biti priznata, dobio sam odgovor da su svi fakulteti i visoke škole na ovoj listi priznate u BiH. Na listi se nalazi i Internacionalni univerzitet za koji znam da ne radi po propisima, i da možeš dobit diplomu za 40.000 kuna i da ne ideš na fax. Tako da ne vjerujem ovoj listi, pa me zanima dali postoji neki način na koji se može provjerit dali će mi diploma važiti recimo u Njemačkoj.