Škola - osnovna, srednja, faks

Besplatan prijevoz za srednjoškolce još u planu?

footballer pon 27.8.2012 14:16

Pozdrav!

 

Pošto sam srednjoškolac (sad ću 4.) me zanima dali je besplatan prijevoz još uvijek u planu. Dali netko zna? Ja sam samo našao stranicu na kojoj piše da je u planu ali neznam dali će to biti 100%. Isto tako, kako bi se to pravo ostvarilo, samo donesem potvrdu iz škole ili?

kameni_zg pon 27.8.2012 14:32

Nadam se da ce se taj plan i ostvariti, koliko samo srednjoškolaca nije upisalo željeni smijer radi visoke cijene pokaza(karti).. Ja sam jedan od njih, tu u svom gradu sam morao upisat neku od jadnih obrtnickih skola, zato kaj ništa drugo nema. A pokaz za Zagreb mi je bio 1200kn + popust zato što putujem u školu nekih 20% ali i to su sad ukinuli kolko cujem. Sedmi sam prošo s 5, osmi s 4. hebiga opustio se ali kakve veze ima, ionako nikad nisam učio u životu. 

cuspajz pon 27.8.2012 20:50
kameni_zg kaže...

Nadam se da ce se taj plan i ostvariti, koliko samo srednjoškolaca nije upisalo željeni smijer radi visoke cijene pokaza(karti).. Ja sam jedan od njih, tu u svom gradu sam morao upisat neku od jadnih obrtnickih skola, zato kaj ništa drugo nema. A pokaz za Zagreb mi je bio 1200kn + popust zato što putujem u školu nekih 20% ali i to su sad ukinuli kolko cujem. Sedmi sam prošo s 5, osmi s 4. hebiga opustio se ali kakve veze ima, ionako nikad nisam učio u životu. 

Al zato si ti kuću platio puno jeftinije nego oni u Zagrebu. I mogo si otić tamo u dom, sestrična mi studentski plaća 200kn mjesečno u Zagrebu

mar123 pon 27.8.2012 22:24

oni oce rec da nemos imat i ovce i novce, tj platio je jeftinije stanovanje ali nije u centru svega nego mora putovat i placat put.

 

neznam kako ce sad ic ali prosle godine je meni skola(grad) placala 40%. postupak je da odes u referadu, kazes da ti daju papir za to i to i ispunis ga(ime, prezime, relacija) i zaljepis gore sliku za pokaz, to odneses kod prijevoznika i on ti odma na licu mjesta napravi pokaz i ti to sve poplacas i svaki mjesec kad odes kupit mjesecnu kartu on te ima u listi i samo se potpises i imas taj popust.

doky01akablava uto 28.8.2012 10:47
Luxy2501 kaže...

Ja sam cuo da je prva godina besplatna za kartu za vlak u slavonskom brodu, neznam jel to vrijedi il je to samo ovdje

 

Ne znam gdje si to cuo,imam frendove iz Sibinja,Bartolovaca itd. i uvijek su placali,a koliko cujem i njihova braca koja su prosle godine krenula u prvi razred srednjih skola.

Alfa1234 pet 31.8.2012 13:46

Ja cu sad u 1. razred u Tesli. Da bi dobili taj "popust" trebate pitati u (mojem slucaju) kod zet-a za taj neki papir pa ga ispunis i odvezes u svoju skolu da ga tamo izstambiljaju. Onda ga odvezes nazad i i daju ti popust od 50-ak posto. S tim da sam ja trebao taj list popunjavati 2 puta {#}(jedan za Samoborcek i jedan za ZET).

Rasho pet 21.9.2012 10:34

to sam skuzio, nije da zivim 30 km od skole :P

 

nego to sam otisao ovjeriti u skolu, potpisali su starci, ali ovi majmuni u zetu kao neznaju nista o tom papiru -.-''

 

naravno, za 9. mjesec sam morao platiti punu cijenu, sumnjam da ce itko tu lovu vratiti natrag..

MARKOcVp pet 21.9.2012 19:17

ja zivim 10km os skole, prije sam iso vlakom, sad idem busom(karta inace 600kn, da dobro ste culi, sad je besplatna), vlak je kosto 170kn i jos opcina dala 100, pa me dolazio 70 prosle godine, ali je belaj sto ga nema cesto, a bus ima svakih pola sata, u ksoli napiso da sam dalje od 1.5km od stanice i da nije prilagodeno rasporedu i idem busom