Promster sri 6.6.2018 11:10

Naime prije nekoliko dana sam nabavio 4K HDR TV (LG C7), pa reko hajde da pogledamo neki 4K HDR filmić, i odlučio se za Thora nabrzaka (Thor.Ragnarok.2017.2160p.UHD.BluRay.REMUX.HDR.HEVC.Atmos-EPSiLON). Probao sam i sa VLC i sa 5K playerom, ali uvijek dobijem trzavu/"choppy" reprodukciju. Mislim da bi ova konfa pod "Moj PC" trebala to gurati bez problema. Probao sam sve 3 postavke za Hardware-Accelarated decoding u VLC-u, ali rezultat je isti. Ima tko kakvu ideju...?

Uran 11 sri 6.6.2018 11:18

Ja sam kupio Philips 4k hdr tv i povezao s hdmi kablom s kompom.

Odmah problemi s videom ,trzanja na gotovo svim filmovima.

Več sam planirao kupnju jačeg kompa(sad imam Phenom 965 s Radeon r7 205).

Probao sve, drugu grafičku ,mjenjanje os-eva...

Na kraju sam bezveze uključio opciju na tv-u da mi služi ko monitor.

Problem riješen.

Nemora biti kod tebe tako ali vrijedi probati.(ovo je uostalom savjet za druge koji imaju sličan problem)

Sretno!

Ps. ako neide,uvijek imaš opciju prikopčavanja vanjskog diska direktno na tv,to mora raditi.

JozoBozo121 sri 6.6.2018 11:30
Promster kaže...

Naime prije nekoliko dana sam nabavio 4K HDR TV (LG C7), pa reko hajde da pogledamo neki 4K HDR filmić, i odlučio se za Thora nabrzaka (Thor.Ragnarok.2017.2160p.UHD.BluRay.REMUX.HDR.HEVC.Atmos-EPSiLON). Probao sam i sa VLC i sa 5K playerom, ali uvijek dobijem trzavu/"choppy" reprodukciju. Mislim da bi ova konfa pod "Moj PC" trebala to gurati bez problema. Probao sam sve 3 postavke za Hardware-Accelarated decoding u VLC-u, ali rezultat je isti. Ima tko kakvu ideju...?

 Jesi probao prebaciti na prijenosni disk i pustiti film preko media playera na TV-u?

Promster sri 6.6.2018 11:34
Silent horror1992 kaže...

Možda je do kabela ?

 

Probao sam dva, ali mislim da nije do tog pošto baš imam dropane frameove.

JozoBozo121 kaže...
Promster kaže...

Naime prije nekoliko dana sam nabavio 4K HDR TV (LG C7), pa reko hajde da pogledamo neki 4K HDR filmić, i odlučio se za Thora nabrzaka (Thor.Ragnarok.2017.2160p.UHD.BluRay.REMUX.HDR.HEVC.Atmos-EPSiLON). Probao sam i sa VLC i sa 5K playerom, ali uvijek dobijem trzavu/"choppy" reprodukciju. Mislim da bi ova konfa pod "Moj PC" trebala to gurati bez problema. Probao sam sve 3 postavke za Hardware-Accelarated decoding u VLC-u, ali rezultat je isti. Ima tko kakvu ideju...?

 Jesi probao prebaciti na prijenosni disk i pustiti film preko media playera na TV-u?

U procesu sam kupnje prijenosnog HDD-a. Nebi ovo ni radio da ga imam kod sebe, svakako bi s njim bilo lakše.