Sigurnosni softver

McAfee - dovoljna zaštita?

niq uto 13.9.2011 13:04

Pozdrav bugovcima!

 

Citatelj sam Bug magazina, a sada se eto prvi put pojavljujem na forumu.

 

 

Pa imam pitanje; kupio sam Dell XPS L702X 17.3" laptop kojeg ću koristiti u poslovne svrhe i dobio sam s njim McAfee sigurnosni program.

 

Moram još kupiti Office, ali mislio sam kupiti i NOD32, a sad više nisam siguran da li mi treba. McAfee kaže:

 

Real-Time Scanning: On, Updates: On, Firewall: On, Virus and Spyware Protection active, Web and Email Protection active,

Data Protection active itd...

 

Je li McAfee dosta da budem siguran da neću surfajući nešto pokupiti ili bi komercijalni softver bio potreban?

seneka uto 13.9.2011 13:38

u principu,ali taj mcafee će ti prepostavljam nakon određenog vremena blokirati i tražiti da ga kupiš
kad i ako se to desi,nemoj ga kupovati nego se javi ovdje
edit: uostalom ako si zadovoljan,možeš ga i kupiti
stavi si ovo na browsere koje koristiš
i dodatni skener za provjeru

niq uto 13.9.2011 20:08

Hvala na odgovoru i preporukama, seneka.

 

Ima tko s iskustvima iz prve ruke?

 

 

 

Ispričavam se na pogrešnom mjestu, sad sam vidio da postoji pod-forum Sigurnosni softver

RUNNER pon 19.9.2011 17:17

Pozdrav

 

Prvo bih trebao pogledati na opciji ''subscription'' do kada ti taj mcafee traje?

 

Nisi spomenuo koji je konkretno kod tebe mcafee  ? 

1. McAfee AntiVirus Plus

2. McAfee Intrnet Security, ili

3. McAfee Total Protection ?

 

Ovaj prvi -McAfee AntiVirus Plus- ima  ''Firewall'' ali jednosmjerni firewall, blokira ''dolazece stvari'' a ne blokira ''odlazece stvari'', a to nije bas nesto vrjedno, bolje je njegov firewall sklonuti i instalirati nesto puno bolje. Druga dva su uredu imaju dvosmjerni firewall.

 

Potrebno je vidjeti  koji ti je racunar, tj. kolika je snaga kompa,  jer poznato je da mcafee prilicno gusi rad kompa u odnosu na neka druga antivirusna rijesenja. Prilicno uzima RAM...ako gusi rad, treba to odnmah sklonuti i mjenjati s necim drugim.  Ali ti najbolje znas kako stvari stoje.

Njegova HIPS detekcija ne stoji bas dobro u odnosu na neke druge firewall programe, pa i na to obratiti pozornost.

 

Sve u svemu ako si zadovoljan s njim ne diraj nista nek stoji dok traje.

 

 

 

 

 

 

niq pon 26.9.2011 20:53

McAfee mi ne gusi rad, sve je ok, al istina, javlja mi da za par dana istice zastita i da trebam odrijesiti kasu (40 funti).

 

I tako sam ja, da skratim muke, kupio Kaspersky Internet Security 2011.

 

Jel ce to biti ok?

siketa uto 27.9.2011 08:20
niq kaže...

McAfee mi ne gusi rad, sve je ok, al istina, javlja mi da za par dana istice zastita i da trebam odrijesiti kasu (40 funti).

 

I tako sam ja, da skratim muke, kupio Kaspersky Internet Security 2011.

 

Jel ce to biti ok?

Hoće, ali ga dodatno podesi po ovim uputama....