Sigurnosni softver

Kombinacije i konfiguracije sigurnosnih programa

kingmedo pet 30.7.2010 17:26

Evo otvaram temu kako biste napisali koje sve kombinacije koristite te kako ste konfigurirali iste.

Da se sve ne trpa u temu "koji je najbolji antivirusni program" ovdje možemo pobliže raspraviti o konfiguraciji i određenim kombinacijama programa.

Nadam se da će biti onih koji će biti voljni napraviti tutorijale za početnike kako bi se i oni što lakše snašli, ali i one malo bolje upućene.

U sličnim temama (točnije temama o AV-ima) se najčešće spominje Comodo, kako njegov sam Firewall, tako i izvrsni Defense+ i sve više njegov AV, odnosno kompletan CIS.

Što želim reći? To da korisnici ovog foruma najviše konfiguriraju upravo ovaj program te kažu kako je upravo on najbolji.

Za početak, ovdje je rambox napisao kako konfigurirati Aviru, ništa komplicirano, naprotiv, jednostavno.

BTW. Avast/Avira+Comodo+WOT (tko ne zna što je, pogledati ovdje)+Malwarebytes/Super anti spyware (samo povremeni scan)- to je sasvim pristojna zaštita. (Naravno ne i Avast i Avira, nego samo jedno od tog dvoje, da se nebi našao neki genijalac koji nije shvatio Smijeh)

Nautilus pet 30.7.2010 17:55

ESET NOD32+Outpost Firewall Pro+SUPERAntispyware Pro i obavezno Sandboxie dok surfam

E posto imam i licencu za Aviru Premium nekada po svojoj zelji je ubacim na mjesto NOD32.

Vec 2 godine imam ovaj setup i nemam nikakvih problema niti imam namjeru nesto mijenjati u doglednom periodu.

Uz sve ovo obavezan backup jednom sedmicno.

To bi bilo to.

GigaGirl pet 30.7.2010 18:07

Avira + Default Vista Firewall + WOT + Spybot S&D

 

Znam da možda i nije najbolja zaštita, ali za moje potrebe i više nego dovoljna. Nisam imala nikakvih problema do sada, a WOT sam dodala na savjet Bug-ovih forumaša i za sada radi super.

Inače ne posjećujem upitne stranice i download-am stvari sa provjerenih stranica (većinom en.softonic.com).

kingmedo pet 30.7.2010 18:09
GigaGirl kaže...

Avira + Default Vista Firewall + WOT + Spybot S&D

 

Znam da možda i nije najbolja zaštita, ali za moje potrebe i više nego dovoljna. Nisam imala nikakvih problema do sada, a WOT sam dodala na savjet Bug-ovih forumaša i za sada radi super.

Inače ne posjećujem upitne stranice i download-am stvari sa provjerenih stranica (većinom en.softonic.com).

Je li Spybot u rezidentnoj zaštilti ili samo kao skener?

GigaGirl pet 30.7.2010 18:11

Samo skener. Koristim ga u prosjeku dva do tri puta mjesečno i pročistim računalo s njim, ali mi rijetko kad pronađe nekog trojanca ili slično. Općenito nemam problema s virusima i malware-om tako da mi jača zaštita i nije potrebna.

kingmedo pet 30.7.2010 18:13
GigaGirl kaže...

Samo skener. Koristim ga u prosjeku dva do tri puta mjesečno i pročistim računalo s njim, ali mi rijetko kad pronađe nekog trojanca ili slično. Općenito nemam problema s virusima i malware-om tako da mi jača zaštita i nije potrebna.

SAS i MBAM su puno bolji od Spybota. Probaj Namigiva

deadman pet 30.7.2010 18:44

Već neko vrijeme imam kombinaciju Avast + Comodo firewall.

Uz to, dvaput mjesečno odradim full scan Malwarebytesom i SUPERAntiSpywareom.

Programe skidam samo sa CNET-a, odnosno službenih stranica proizvođača.

Iako često googlam i klikam na razne stranice, još nisam imao problema sa virusima.

ihush pet 30.7.2010 18:45

- uvjek se zaboravi njvažniji dio, najbolja zaštita ... -sam korisnik i 'zrno soli'.

Zatim, čist (i legalan OS) i razni crackovi ugl. za igre ili popularne aplikacije, koji su također većinom trojanci.

Naravno klasične AV treba koristiti, ali nisu svemogući, rizično ponašanje povećava mogućnost zaraze, pravilo vrijedi i na računalima.

BlackFoot pet 30.7.2010 20:12

U pravilu koristim NOD 32 AV + Outpost Firewall Pro + WOT te MBAM i SuperAntispyware ( portable ) za povremena skeniranja.

 

Trenutno se malo igram pa koristim NOD 32 AV + SpywareBlaster 4.3 free + WinPatrol free + WOT + Sandboxie 3.46 ( za surf po malo " škakljivim " stranicama).   

uss pet 30.7.2010 20:23

Može li se Malwarebytes sa rezinentnom zaštitiom koristiti samostalno bez antivirusa? Često sam skenirao sumnjive datoteke sa njim i otkrivao je infekciju, tako da mislim da može poslužiti i bez antivirusa.

kingmedo pet 30.7.2010 20:25
uss kaže...

Može li se Malwarebytes sa rezinentnom zaštitiom koristiti samostalno bez antivirusa? Često sam skenirao sumnjive datoteke sa njim i otkrivao je infekciju, tako da mislim da može poslužiti i bez antivirusa.

On ne sadrži antivirus u sebi, tako da je dobro kombinirati ga sa Avirom/Avastom ili bilo kojim drugim antivirusom koji ti odgovara.

Naravno da se može koristiti, ali nije dobro bez AV-a.

torrente sub 31.7.2010 08:17

bilo bi nekorektno da ja ne sudjelujem Belji se

 

desktop vista sp2 = bitdefender internet security

laptop win7 = avira premium security suite

 

sve legalno.

jest da su tu kod mene nema sto kombinirat,ali na topicu ce biti masu zanimljivosti za sve one zeljne free rjesenja.

kingmedo sub 31.7.2010 10:02
torrente kaže...

bilo bi nekorektno da ja ne sudjelujem Belji se

 

desktop vista sp2 = bitdefender internet security

laptop win7 = avira premium security suite

 

sve legalno.

jest da su tu kod mene nema sto kombinirat,ali na topicu ce biti masu zanimljivosti za sve one zeljne free rjesenja.

Ma ne može nikako bez tebe, hehe. pozdrav Namigiva

seneka uto 3.8.2010 19:06
Winko kaže...

Imam Free Avast + COMODO firewall + Ad-Aware + Spybot i jako sam zadovoljan.

Comod je malo dosadan na početku, ali brzo uči :) 

Neodlučanviše mi se ne da mantrat o spybotu,a ni taj ad aware nije nešto,malwarebytes je jači..
ali ako si zadovoljan,božemoj..

žeto uto 3.8.2010 19:41

Avast4 + Malwarebytes`Anti-Malware +Spybot S&D +SuperAntspyware.Sasvim dovoljno i učinkovito. Ah, da. I smetlarski CC Cleaner + Disc Cleaner u Your Uninstalleru Pro.+ Wise Registry Cleaner 4 Pro.

kingmedo uto 3.8.2010 19:50
žeto kaže...

Avast4 + Malwarebytes`Anti-Malware +Spybot S&D +SuperAntspyware.Sasvim dovoljno i učinkovito. Ah, da. I smetlarski CC Cleaner + Disc Cleaner u Your Uninstalleru Pro.+ Wise Registry Cleaner 4 Pro.

Bolje da si umjesto spybota stavio neki firewall, a i imaš previše svega. Što će ti 3 skenera?