Sigurnosni softver

Avira antivir and eset smart security

miks čet 1.1.2009 16:56

zanima me samo da li dobro funkcionisu ova dva mocna sugurnosna programa.da li imaju konflikte i da li su ucinkoviti zajedno.molim strucna misljenja i predloge drugih sugurnosnih programa kao dobru zastitu na internetu.unaprijed hvala i sretna svima nova 2009 godina

UPDaTEa ŽeljaN čet 1.1.2009 17:17

Nikad nesmiješ koristit više antivirusnih programa od jednog, zato što svaki antivirus ima rezidentnu zaštiti koja uvijek skenira hard, i sad zamisli da imaš dva antivirusa koja rade jedno te isto.Samo 1 antivirusni program!!!

miks čet 1.1.2009 17:23
UPDaTEa ŽeljaN kaže...

Nikad nesmiješ koristit više antivirusnih programa od jednog, zato što svaki antivirus ima rezidentnu zaštiti koja uvijek skenira hard, i sad zamisli da imaš dva antivirusa koja rade jedno te isto.Samo 1 antivirusni program!!!

 znam to ali nasao sam na forumu da neki korista vise sigurnosnih programa

the_tux čet 1.1.2009 17:30
miks kaže...
UPDaTEa ŽeljaN kaže...

Nikad nesmiješ koristit više antivirusnih programa od jednog, zato što svaki antivirus ima rezidentnu zaštiti koja uvijek skenira hard, i sad zamisli da imaš dva antivirusa koja rade jedno te isto.Samo 1 antivirusni program!!!

 znam to ali nasao sam na forumu da neki korista vise sigurnosnih programa

Samo instaliraj sve moguće sigurnosne programe, imat ćeš sigurniji kompjuter, ako će raditi nešto sporije ili će ti javljati greške u radu to zanemari. Bolje spriječiti nego liječiti.

Antivirusni program pristupa nekim kritičnim dijelovima sistema, ukoliko imaš više antivirusnih programa instalirano, svaki od njih pristupa tim fileovima i može akciju drugoga antivirusnog programa detektirati kao virus i dolazi do (mogućeg) konflikta.