Sigurnosni softver

Android - Antivirus/antimalware

50w755c sub 2.6.2018 18:52

Da li mi netko može preporučiti nekakav program koji može očistiti zaraženi Android uređaj?

Reset na tvorničke postavke ne pomaže, i dalje iskaču raznorazne gluposti i reklame.

 

Isprobavao sam razne antiviruse za Android, međutim niti jedan ne pronalazi baš ništa, a probao sam ih jedno desetak.

Koji su najbolji anitvirusni programi za Andorid?

mbaksa sub 9.6.2018 22:34

Malware ti je možebitno integriran u sam OS - to bi objasnilo zbog čega vraćanje na tvorničke postavke ne pomaže. Potražni alternativne firmwareove pa instaliraj neki od njih (koji je korisnicima OK).

Anđeo bez falinge sub 9.6.2018 22:47
50w755c kaže...

Da li mi netko može preporučiti nekakav program koji može očistiti zaraženi Android uređaj?

Reset na tvorničke postavke ne pomaže, i dalje iskaču raznorazne gluposti i reklame.

 

Isprobavao sam razne antiviruse za Android, međutim niti jedan ne pronalazi baš ništa, a probao sam ih jedno desetak.

Koji su najbolji anitvirusni programi za Andorid?

 Android "uređaj" ?

Je li to mobitel, tv s androidom, tv box s androidom, što ?

Mogao bi pomoći i regularni firmware koji jednostvno pregazi stari.

Isto kao i kod instalacije novih Windowsa.

 

Ako je mobitel zaražen za početak isprobaj ovaj savjet. https://www.tportal.hr/tehno/clanak/mobitel-vam-je-zarazio-virus-ovo-prvo-napravite-foto-20170904

Avensac pon 11.6.2018 14:29

Ako reset na tvorničke ne pomaže, jedina opcija je flashati službeni firmware jer ćeš se inaće teško riješiti tog malwera. Naravno, ako je dostupan za tvoj mobitel.. LG, Samsung itd. imaju tu opciju, ako je neki kinez nepoznati onda good luck s eventualnim pronalaženjem nekog custom rom-a...