Samsung

Samsung S8000 JET mali problem

Tomo25 uto 4.9.2012 11:14

Pozz ljudi imam jedan mali problem pa ako mi netko moze pomoci bio bih jako zahvalan.

 

Naime imam navedeni mob iz naslova i stavio sam ga na njuskalo na prodaju i bilo je jako puno upita za zamjene i za prodaju za kes ali sam ga povukao iz prodaje jer sam otkrio da mi je jednom prilikom punjenja baterije izbacio poruku da je punjenje privremeno prekinuto jer je temperatura baterije previsoka ili pre niska. Trazio sam rijesenje po netu i nasao sifru koja se ukuca da se udje u postavke software-a i tamo se narikta ispod i iznad koje temperature da se mob nepuni jer je tvornicki krivo nariktano. Znaci to sam napravio i mob normalno puni i radi bez ijedne mane ali problem je u tome kad se mob ugasi pa se ponovo upali treba se opet nariktati to sve jer inace opet pocne izbacivati istu gresku.

 

Znaci nije nikakav kvar jer se rijesi za minutu ali nebih ga takvog htio prodati jer ce ljudi misliti da sam ih zavaljao a to nezelim.Moje pitanje je dali ikako mogu to nariktati i da te postavke ostanu nakon sto se mob ugasi i upali jer bi ga htio zamjeniti za neki mob koji ima normalnu tipkovnicu a ne ekran na dodir.

 

Molim za pomoc {#}

Bass uto 4.9.2012 11:58

probaj s custom romom (sto ti bas i ne bi preporucio) ili ti je jednostavnije objasnit ljudima da mob radi bez greske samo nek ga ne gase jer ce morat zrtvovat 30sec zivota da to opet namjeste.

 

OPREZ!

ljudi, kakvu gadovi jesu jel, zbog toga sitnog, ajd recimo "kvara", ce ti probat spustit cjenu za par stotica i neces ih moc uvjerit u drugo jer ce se drzati ko pijan plota da je mob pokvaren i da ima gresku u sebi.

Tomo25 uto 4.9.2012 12:13

Ma znam ja da ce htjeti spustiti cijenu,ja sam ga stavio za 500kn bio jer imam samo punjac uz njega ali mob na sebi nema niti jednu jedinu crticu i javljalo se puno ljudi ali kad bi ja isao nekom laiku objasnjavat da to nije kvar rekao bi da muljam jbg,ja znam koji god mob uzmem ako mjenjam 1 za 1 ce biti slabiji od ovog jer nece nijedan imati amoled ekran,ni 2 gb interne ni 301 ppi pixel density,ni 800 MHz cpu (makar znam da to nije uopce puno ali barem nesto).Ali meni ide na zivce ekran na dodir i radije imam mob s normalnom tipkovnicom ili barem qwerty... 

 

Da idem raditi ovo sto si mi predlozio to nebih radije jer se ne kuzim bas u to pa mogu vise pokvarit nego sto mogu popraviti,znaci nema druge solucije neke?

Bass uto 4.9.2012 12:28

onda napuni mob i prodaj ga. ako se pocne javljat taj problem kupcu, reci mu da je kod tebe sve radilo i neka googla, nije panj. ne znam sto da ti drugo jos predlozim. servis ili nesto deseto?

Tomo25 uto 4.9.2012 12:31

Hmm ma vidjet cu,kazem znam da nije to nikakav kvar ali opet neda mi se da me netko stalno zovika,servis mi nepada na pamet jer mi je to neisplativo,ako stvarno nista drugo onda cu ga zadrzati i nekako se prisilno priviknuti na ekran na dodir :D

Pricekat cu jos mozda je netko imao isti ili slican problem pa mozda ima neko rijesenje a tebi jos jednom hvala

Bass uto 4.9.2012 14:24

kad sam presao s LG KC550 na t-mobile move (alcatel ot-908), u prva 3 mjeseca sam bio tolko furstriran ekranom na dodir da sam htio prodat mob. sad nejdem na tipke da je ne znam kakav mob. pusti tipke, svaki mob ce drzat barem 5god ako ne igras s njim nogomet.

Tomo25 uto 4.9.2012 15:59

Ma znam kolega svi preferiraju mob sa ekranom na dodir ali sve je to stvar ukusa i navike,ja vise volim klasicnu tipkovnicu jer pisem hrpu poruka dnevno pa mi je radi toga lakse,ja nemam sta skrivat tu sam javno napisao koji je problem na mobu i to kad bi ga prodao ili mjenjao nebi sigurni skrivao jer nezelim nikog zavaljati ali nekome tko se ne kuzi u mobitele nemozes obijasniti da to nije neki kvar,jer ako se mob negasi onda puni normalno.

Ovaj sam uzeo radi surfanja po netu i jer ima odlican ekran ali eto vratio bih se radije na klasiku sta ces :D

Tomo25 čet 6.9.2012 18:38

Za sve one koji imaju ili ce tek imati isti problem evo rijesenje

 

Ukuca se ova sifa *#197328640# ona otvori Root debug menu,onda se odabere "DEVICE" pa zatim "battery,power info,charging temp" i na kraju se odabere "Charging temp" i tu se narikta koja je minimalna a koja maximalna temp za punjenje aparata,to je sve,minuta posla i mob puni normalno.

 

Eto nadam se da ce pomoci nekome,a kodoe bas za ovaj model (mozda su isti i za druge samsunge) ima na ovom linku:

 

http://darkforestgroup.com/forum/index.php?topic=5278.0

Tomo25 pon 10.9.2012 18:09

Ici ce ja mislim ipak ovkav kakav je na prodaju tu ili na njuski pa ako ce koga mob zanimati slobodno posaljite PM koliko bi ponudili,tu na forumu sam dobio procjenu 500kn pa eto nek to bude okvirna cijena.
Za one koji nisu citali uz mob ide samo punjac (tako sm ga ja uzeo) a stanje je mint,radi na sve mreze