Samsung

Samsung Galaxy S10/S10+

Marinero90 čet 7.5.2020 00:48

Pozdrav iz Crne Gore, ovo je moj prvi post. Duže vrijeme sam želio neki dobar telefon a kamera i brzina su mi najbitnije stvari. Vec mjesec dana sam vlasnik Samsunga S10, tel je mašina ali sam u kamere malo je reći razočaran. Htio bih da mi samo neko kaže da li ima nade za nekom softverskom ispravkom jer su slike katastrofalne. Glavna kamera po lijepom sunčanom danu pravi dobre fotke, ali live focus kao da je pokvaren, selfi takodje, slike su nevjerovatno mutne a boje isprane, pod vještačkim svjetlom užas, uporedjujem sa drugovima, iPhone 8, Xiaomi mi 8, Huawei P30, isti kadrovi (pogotovo face ljudi) znači šiju moj S10. Ubjedljivo najgori. Bruka

Igor666 čet 7.5.2020 12:02
Marinero90 kaže...
Pozdrav iz Crne Gore, ovo je moj prvi post. Duže vrijeme sam želio neki dobar telefon a kamera i brzina su mi najbitnije stvari. Vec mjesec dana sam vlasnik Samsunga S10, tel je mašina ali sam u kamere malo je reći razočaran. Htio bih da mi samo neko kaže da li ima nade za nekom softverskom ispravkom jer su slike katastrofalne. Glavna kamera po lijepom sunčanom danu pravi dobre fotke, ali live focus kao da je pokvaren, selfi takodje, slike su nevjerovatno mutne a boje isprane, pod vještačkim svjetlom užas, uporedjujem sa drugovima, iPhone 8, Xiaomi mi 8, Huawei P30, isti kadrovi (pogotovo face ljudi) znači šiju moj S10. Ubjedljivo najgori. Bruka

 resetiraj postavke kamere, ocisti leću, ukljuci da ti forcea hdr. postaj ovdje koju sliku da vidimo, ako je stvarno tako lose moguce da nesto nije u redu s mobom. imam s10+ i slike su odlicne.

Marinero90 pet 8.5.2020 14:22

Evo prilažem slike, mada je još gora kad slikavam ljude. Na Samsung community i jos nekim stranim forumima ima more komentara o ovome, nije problem glavna kamera već ova za live focus, pogledajte koliko su boje drugačije, isprane, slika pikselizovana i nikakva. Razlika je ogromna.

zuper pet 8.5.2020 14:32

Zato jer za live focus koristi zoom kameru koja je mnogo lošije kvalitete od glavne. Pogotovo kad se koristi sa manje svijetla ili unutra.
Tu pomoći nema, jednostavno slab hardver za uvjete...

Marinero90 pet 8.5.2020 19:27

Izgleda da bas pomoci nema iako se ja svakim updateom nadam da ce biti nesto.. Ono sto mene najvise nervira i nije mi jasno kako telefoni mojih drugara, razni jeftini xiaomiji, stari huawei, stari iphone, svi prave neuporedivo bolje slike od ovog mog, Samsung "premium flagship" telefona, ma ajde... Vani isto tako. Koje je onda objasnjenje sto je moj stari Samsung A6 plus pravio bolje fotke? To ne kapiram...

DiRT sub 9.5.2020 00:43

Sad sam probao sa S10e koji nema telephoto kameru. Ocito ista stvar da je obicna fotka bolja i detaljnija i ostrija neg live focus fotka. Al to zapravo za instagram i ostalo nije ni bitno... I jedna i druga izgledaju dovoljno dobre za vecinu ljudi. Meni fali taj zum, nekad bi mi dobro dosao, taman S20...al nis.

Marinero90 sub 9.5.2020 01:28

Da, mislio sam prvenstveno na live focus. Standardna kamera je dobra. Ja inače volim fotografisanje, i siguran sam da ova S10 serija ima hardverski problem sa live focusom. Vjerovatno mislite da cjepidlačim, ali evo dovoljno je da kažem za boje, boje u live focusu su nerealno blijede, ubiju svaku živost u slici, ljudi izgledaju kao da nemaju kapi krvi u sebe. 

Volio bih da sam prebacio sliku od susjeda da vam mogu pokazati, slikao sam ga uporedo sa njegovim obicnim iPhone X i sa mojim S10. Ljudi ja sam se frapirao koliko je slika na iPhone ispala bolja, za 2 klase. 

zuper sub 9.5.2020 02:03

Velim, na S10 je live focus vezan uz zoom kameru koja nije ni blizu kvaliteti glavne kamere. Neki modeli koriste glavnu kameru i softver pa ponekad ispadne bolje, a eto Samsung se odlučio za ovakvu kombinaciju.
Inače, meni je live focus i ostali portrait mode-ovi totalni gimmick na mobitelima. Na S10 sam jedanput probao i nikad više. Ali dobro, za svakog ponešto

ALVIN sub 9.5.2020 08:09

Slažem se sa ovim da je live focus, odnosno portrait mode, kako ga isto zovu, bezvezna stvar. Prava stvar je da se osim pojedinca na slici vidi i okruženje, atmosfera....a ne kao da si iz nekog oblaka izronio.

 

Kako su vam baterija i kamera na androidu 10 u usporedbi sa ranije ? 

 

 

Marinero90 sub 9.5.2020 11:59

Iako većina kuka zbog baterije, ja se ne bih žalio. Izgura mi lagano preko 6h SOT-a. Standard mi je, kad se probudim ujutru oko 10 skinem ga s punjača a opet ide na punjač uveče oko 8,9h posto mi nije non stop u rukama.

ALVIN sub 9.5.2020 13:49

Ja koristim minijaturni Galaxy A3 (2017) koji ima samo 2350mAh, zadovoljan sam autonomijom i sada nakon skoro 2.godine. Dva dana laganog korištenja komotno. Sot oko 3-3.5 sati, ovisno koliko sam telefonirao.

 Najviše guta ako si pod direktnim suncem pa nabije osvijetljenje na max. Stavio sam si fiksni brightness na oko 45%, AOD ne koristim.

 

Imam drugi mob koji mi služi za nabijanja SOT-a i mrcvarenje, ovaj A3 nosim svugdje sa sobom, ali ne surfam na njemu, eventualno na trenutak ako trebam nešto provjeriti preko browsera ili fejsa, a igrice ne igram. Koristim Viber, telefoniranje, sms. Općenito mobiteli sa malim ekranima niti nisu idealni za surf, ni za power korisnike. Za žestoko i poslovno korištenje uzeo bih obavezno nešto sa moćnom autonomijom, jer ne volim paziti na bateriju, ni štediti ako mi treba. Za takvu upotrebu i malo veći ekran nego na s10e ne bi loše došao.

 

S10e bi trebao imati bolju izdržljivost bar pri stand-by, jer A3 (2017) je isto exynos ali uz manju bateriju.

 

DiRT ned 10.5.2020 10:11

Sad je S10 serija na akciji u elipsu, iako se to da za još niže nabavit sigurno. Al vjerojatno bi uzo S10 običan da sad uzimam jer mi je ipak ljepši mob od S10e i ima telephoto koja bi mi dobro došla koji put.

Scorp21 ned 10.5.2020 11:51

Ja i žena imamo s10 kupljen istog dana u istoj trgovini. Ja sa svojim dobijem jako lijepe i žive slike dok je na ženinom sve blijedo i isprano. Sve postavke su na oba mobitela identične. Nisam do sada nikako uhvatio vremena da istražim u čemu je problem ali razlika je velika u kvaliteti slika.

MRSKI sri 13.5.2020 09:04

Kad sa početnog zaslona smanjujem zvukove onda mi se uvijek smanjuju zvukovi medija umjesto dolaznih poziva i poruka, bez obzira što sam "unčekiro" upotrebu tipke za glasnoću medija u onom klizajućem izborniku. prije je to OK radilo ali mislim da su to sjebali zadnjim updejtom. Da li se još nekome to događa i kako to ispraviti? 

john142 sri 13.5.2020 17:33
MRSKI kaže...

Kad sa početnog zaslona smanjujem zvukove onda mi se uvijek smanjuju zvukovi medija umjesto dolaznih poziva i poruka, bez obzira što sam "unčekiro" upotrebu tipke za glasnoću medija u onom klizajućem izborniku. prije je to OK radilo ali mislim da su to sjebali zadnjim updejtom. Da li se još nekome to događa i kako to ispraviti? 

 Na s10 sa zadnjim updateom radi normalno.