Samsung

Samsung Galaxy S10/S10+

Mandak čet 13.2.2020 10:19
Mant kaže...

Ima netko da je na bonbon i ne dobija OTA updates?

 

I dalje sam na december update koji sam napravio preko samsung switcha, jedini put kad sam dobio OTA update je kad sam kupio mobitel i prvi put ga upalio u rujnu prosle godine, od tad nikad nisam dobio OTA i sve radim preko samsung switcha, evo sad je proslo 2 mjeseca i nisam dobio ni january ni february update.

Mob (S10) je kupljen preko Mobileshop webshopa i CSC je mađarski, ima li to neke veze zasto ne dobijam update ili mozda jer sam prosli update napravio preko switch a ne ota.

 Ja sam na Eronet BiH. Na mobitelu je došao SEE (South East Europe) i ja uvijek dobijem nadogradnju preko OTA. Ručno sam instalirao sve Beta verzija,  kad je izašla finalna verzija instalirao sam ju preko Odina. Naravno, opet sam instalirao SEE i opet imam nadogradnju preko OTA. Prije instalacije preko Odina treba sve važne podatke negdje spremiti jer će biti obrisani. 

3dfx uto 18.2.2020 10:07

Trebam info u vezi S10+, a ne mogu naci podatak

 

Ova nasa verzija sa Exynos chipom, kakav je DAC na tome uredaju, da li je dovoljan za 80ohm slusalice, da li ce moci gurati takve sluske bez beda?

 

ako netko zna neka napise

 

hvala unaprijed

wenclino uto 18.2.2020 12:44
3dfx kaže...

Trebam info u vezi S10+, a ne mogu naci podatak

 

Ova nasa verzija sa Exynos chipom, kakav je DAC na tome uredaju, da li je dovoljan za 80ohm slusalice, da li ce moci gurati takve sluske bez beda?

 

ako netko zna neka napise

 

hvala unaprijed

Vjerojatno NE,jer u prijašnjim verzijama poseban DAC je bio Snapragon feature

Mozda sam u krivu

apowe čet 20.2.2020 09:11

Pojavljuje mi se obavijest od Pronađi moj mobitel, vidi se na slici.

Dali netko zna iz kojeg razloga?

Nisam sam ni na koji način utjecao na to da se pojavi ova obavijest, mobitel samo stoji na stolu i dolazi obavijest.

Stoja čet 20.2.2020 09:21
apowe kaže...

Pojavljuje mi se obavijest od Pronađi moj mobitel, vidi se na slici.

Dali netko zna iz kojeg razloga?

Nisam sam ni na koji način utjecao na to da se pojavi ova obavijest, mobitel samo stoji na stolu i dolazi obavijest.

 Meni se isto jutros pojavila notifikacija, identičan tekst. Prvi put do sada, i za sada nije se više ponovilo...

thebatman sub 22.2.2020 08:22

Ekipa dva pitanjaca:

 

1) kako pogledati sot u one ui 2? Nigdje naci opciju.

2) kad promjenim neki drugi launcher umjesto stock, automatski mi se isključe android 10 navigacijske geste i ukljuci se nav bar, moze li se to kako zaobici pa da imam android 10 geste + nova launcher?

 

TibzzX sub 22.2.2020 10:29

SOT ti je između ona dva grafa u Battery usage. Ali taj SOT je sranje jer prati sav screen on time tog dana, znači i kad si na punjaču.

 

Nije mi jasna ta odluka, kome je ta informacija uopće korisna?

Mandak sub 22.2.2020 15:43
thebatman kaže...

Ocekujem +6h SOT, ovo je sada a cijelo jutro sam na jakom suncu u kameri. 

 

S10+

 

Nakon s9 i note 9 serije pravo osvježenje od Samsunga. 

 Na ovoj aplikaciji kod mene Calculating traje puno vremena i nema nikakvih podataka kao kod Vas na slici. 

 

P.S.

 

Proradilo. 

thebatman pon 24.2.2020 09:20

Evo ovako, kao veliki ljubitelj samsunga do s7, a onda veliki mrzitelj s8 i s9, najviše radi baterija usranih i nikakvih pomaka u kameri, bio sam skeptican kad mi se ponudio s10+.

No ajde, volim te mobitele probavat pa sam mu dao šansu.

 

Moram priznat da sam preugodno iznenađen.

 

Da  odmah kažem, da kamera je inferirona drugim kamerama iz tog ranga kad se radi o nocnim uvjetima, jebiga mal senzor i sramotan night mode i moš se jebat. Po danu je odlicna, raznovrsna, video genijalan.

95% korisnika ce bit zadovoljno s time i to je dobro.

 

Sve osim te boljkice s kamerom me oduševljava na telefonu.

 

Baterija - 5h SOT sa svim uključenim.

One UI 2.0 je lijep i ima napokon prave geste.

Video snimanje je na najvišoj razini i kvalitetom i stabilizacijom i svime.

Zvučnici su najbolji koje sam probao do sada (za usporedbu u zadnjih 18 mjeseci sam imao na testu p20, p20 pro, p30 pro, mate 20 pro, s9+, s8+, note 9, mi9, mi9t, mi9t pro, realme x2 pro, a70, xr 8+ i još 7-8 midrangera i sl.)

Ekran = divota jedna. Dakle iako se zbog kamere planiram prebacit opet na p30 pro, toliko me vuce ovaj ekran od s10+ da je to bolesno.

 

Ugl, bravo samsung, sprao sam si ljagu zvanu s9+s uma i sad sam miran. Možda piknem i s20 ultra dogodine :)

 

hardcoree pet 28.2.2020 19:34

Pozdrav. Ne nalazim temu pa ću napisati ovdje. Molim moderatore da prebace ili obrišu ako je off. 

Počeo sam gledati Samsung s10 LITE (i note, ali on ima stariji procesor pa me odbija, a i ne treba mi olovka ). Imam pitanja. 
Nisam baš na ti sa samsungom pošto otkad znam za smartphone vrtim Xiaomie. 
Čini mi se kao solidan mobitel. Muči me šta ima "samo" gg 3 zaštitu, a meni mobitel voli pasti. Hoće to biti problem?

Kakvi su uređaji? Uređaj, u biti, više gledam s10 lite, nego note. 
Izgleda ok na papiru. Velika baterija i ok ekran, solidne kamere, dobar procesor. Sve djeluje ok. Ne volim samsung UI, ali valjda bi se naviknuo. Imao sam ga u ruci, čini se ok. 
Ima li netko iskustva? Treba mi onaj jedan "super je kupnja, uzmi" da se odlučim. Uzeo bi preko njuškala. 

Druge opcije su mi mi Xiaomi mi 9t pro, Samsung A71, redmi k30 pro kad ga bace u global verziju (ako uđe u budžet do 3000kn max., ako ne onda globalni k30 vulgaris)...

Gledao sam i realme x2 pro...

Uglavnom, da ne offtopičarim, je ok taj s10 lite?

Najbitnija mi je baterija, pa kamera pa fluidnost/operativni sustav pa ekran. Bilo bi ok da je izdržljiv. Ono, da ne padne dvaput i ćao. Mišljenja.

 

Zokisan sub 7.3.2020 12:00

Uzeo ženi S10 Lite nedavno, prije toga nam kroz ruke prošlo sve i svašta; od iPhone 3GS, 4S, Note 3, S9+, LG V10, OP5t, Pixel 2XL, P20Pro...i ono što ti mogu reći jest da mobitel jako lijepo izgleda (izvana je kao ova nadolazeća s20 serija), ekran prekrasan, fluidno sve, baterija odlicna (nekih dan i pol-dva koristenja izdrzi bez problema ili 8-9h SOT). Kamere takodjer dobre, shutter speed nije za pohvaliti (nakon Pixela svi drugi su osjetno sporiji)...i da se naci za 3000kn na njuskalu, što je odlicna cijena za ono sto S10 Lite nudi. Zaštita ekrana (GG3) je i meni mali razlog za brigu, ali vjerujem da ce biti sasvim dobro uz normalno koristenje i brigu.

john142 sub 14.3.2020 18:31

Na to pitanje odgovor znas samo ti :)

Koja korist od toga da netko napise kako se isplati ako tebi ne odgovara velicina, cijena, kamere...

Meni se ne bi isplatilo, vrlo mali napredak za puno previse love.

 

mersimh ned 15.3.2020 12:12
Yaj kaže...

Isplati li se prebacivat sa s10 na s20+

 ja sam presao sa S10 na S20+

iskreno jeste bolji telefon,bolja baterija, veci ekran i bolja kamera pogotovo nocu.

 

i 120Hz je sada novi must have, kad uzmem s10 u ruke koji je sada kod zene imam osjecaj da je lag uzasan.

 

aaaliiii opet realno nema smisla mijenjat.

Ja sam samo mijenjao jer radim za Vodafone i besplatno sam dobio taj telefon, htio sam obicni S20 ali S20+ sam uzeo samo zbog Buds+

 

S10 je super telefon jedino mu neb skodila malo jaca baterija

Lelouch ned 15.3.2020 12:31

Ili bolja optimizacija softvera (ako je moguće), jer Exynos soc troši više baterije nego Snapdragon u standby modu.

 

Možda slijedeće godine Snapdragon bude na S seriji i u Europi sa AMD-ovim grafičkim čipom.

Oldy pon 16.3.2020 15:39

Sumnjam, jer je CDMA uglavnom u vlasništvu Qualcomm-a, pa Qualcomm uvjetuje Samsungu rad na CDMA svojim SOC-om. Kad već tako moraju plaćati Qualcommu za Ameriku zbog CDMA, sumnjam da će drugdje tj. na GSM-u propustiti priliku smanjenja troškova sebi. I tamo gdje mogu koristiti svoj Exynos opet plaćati Qualcommu za Snapdragon.