Samsung

Samsung Galaxy S10/S10+

Mandak uto 15.10.2019 17:19
4mal kaže...

Mozes mi/nam objasnit postupak kako si to napravio? :-)

 Išao sam na ovu stranicu. Na njoj je objašnjenje tko može instalirati i kako.

 

Ja sam instalirao sa Samsung SDK Platform Tools methods. Prije toga treba imati instaliranu veliku nadogradnju od prije nekoliko dana gdje su dodate neke opcije od Note i nadogradnja gdje je Patch od 1. listopada.

 

https://www.androidsage.com/2019/10/14/download-android-10-for-exynos-galaxy-s10e-s10-s10-plus-one-ui-2-0-beta-ota-update/

 

Tko želi može pokušati, ali na svoju odgovornost.

 

 

tommek10 uto 15.10.2019 21:12

Može mi netko potvrditi da je ova akcija pri kupnji galaxy s10 da se dobije tablet gratis još uvijek aktualna. Uzeo bi uredjaj u tele 2 na produženje pretplate. Muči me ovo do isteka zaliha mogu li ja to gdje provjeriti? 

Svrzic sri 16.10.2019 23:49
Mandak kaže...
4mal kaže...

Mozes mi/nam objasnit postupak kako si to napravio? :-)

 Išao sam na ovu stranicu. Na njoj je objašnjenje tko može instalirati i kako.

 

Ja sam instalirao sa Samsung SDK Platform Tools methods. Prije toga treba imati instaliranu veliku nadogradnju od prije nekoliko dana gdje su dodate neke opcije od Note i nadogradnja gdje je Patch od 1. listopada.

 

https://www.androidsage.com/2019/10/14/download-android-10-for-exynos-galaxy-s10e-s10-s10-plus-one-ui-2-0-beta-ota-update/

 

Tko želi može pokušati, ali na svoju odgovornost.

 

 

 Jesi dobio android auto?
Na android 10 je preloaded, ali ne znam dali ce biti kod nas jer kod nas nije dostupan, pa ga moram rucno skidat.

Mandak čet 17.10.2019 12:00
Svrzic kaže...
Mandak kaže...
4mal kaže...

Mozes mi/nam objasnit postupak kako si to napravio? :-)

 Išao sam na ovu stranicu. Na njoj je objašnjenje tko može instalirati i kako.

 

Ja sam instalirao sa Samsung SDK Platform Tools methods. Prije toga treba imati instaliranu veliku nadogradnju od prije nekoliko dana gdje su dodate neke opcije od Note i nadogradnja gdje je Patch od 1. listopada.

 

https://www.androidsage.com/2019/10/14/download-android-10-for-exynos-galaxy-s10e-s10-s10-plus-one-ui-2-0-beta-ota-update/

 

Tko želi može pokušati, ali na svoju odgovornost.

 

 

 Jesi dobio android auto?
Na android 10 je preloaded, ali ne znam dali ce biti kod nas jer kod nas nije dostupan, pa ga moram rucno skidat.

 Jesam. Verzija je: 4.7.593824

 

Kod mene je jugoistočna Europa (SEE). Moj operator je Eronet u BiH i za njega nema prilagođen Android kao za operatere u Hrvatskoj.

Miki_16 sub 19.10.2019 19:17

Pozdrav!

 

Možda piše ovdje ali stvarno nemam vremena da sve čitam, tržeći malo po netu, našla sam da se putem good lock aplikacije može namjestiti svjetlo na rubovima prednje kamere kd poruka dođe, međutim ja njigdje tu aplikaciju ne vidim..da li vi znate kako namjestiti led lampicu za osvjetljenje? Always on Display mi je koma.. 

tommmyyy sub 19.10.2019 19:25
Miki_16 kaže...

Pozdrav!

 

Možda piše ovdje ali stvarno nemam vremena da sve čitam, tržeći malo po netu, našla sam da se putem good lock aplikacije može namjestiti svjetlo na rubovima prednje kamere kd poruka dođe, međutim ja njigdje tu aplikaciju ne vidim..da li vi znate kako namjestiti led lampicu za osvjetljenje? Always on Display mi je koma.. 

 Instaliraj si LINK. 

thebatman uto 22.10.2019 09:53

Uzeo sam S10 obicni. 

 

Testirat cu ga sada par dana za  procjenit kakva je bateria.

 

Koristit cu ovakve postavke:

- always on ukljucen uvijek od 7-22h

- dark mode

- crni wallpaper

- uspavane sve aplikacije koje ne korisitim 

- optimized režim baterije

- fhd+ rezolucija

- wifi na poslu i doma, 4g kad nisam tu

- bt sat spojen

- 3 maila, whatsapp. chrome, instagram/fejs, 30ak fotki i videa

 

Na ovaj ekran i ovaj kapacitet baterije na mi8 imam cca 5H SOT-a.

Sve ispod toga na s10 koji košta 3 puta više smatram failom.

thebatman uto 22.10.2019 17:56
mariolla79 kaže...

Ja nisam imao aod..bt sat i 3 maila..samojedan i bez whatsuppa pa jedva 6 sota navukao

 3h17min sot, baterija 5%.

Na žalost ovaj telefon nije za mene.

Samsung se ruga EU vec duze vremena sa Exynos procesorima, al ovo je previše.

 

3dfx uto 22.10.2019 18:44
thebatman kaže...
mariolla79 kaže...

Ja nisam imao aod..bt sat i 3 maila..samojedan i bez whatsuppa pa jedva 6 sota navukao

 3h17min sot, baterija 5%.

Na žalost ovaj telefon nije za mene.

Samsung se ruga EU vec duze vremena sa Exynos procesorima, al ovo je previše.

 

a ta brojka nam govori sto tocno?

 

niti znamo sta si radio tih 3h sa ekranom, niti znamo koliko ti je ukupno trajanje baterije bilo

 

nije isto 3h sot, u 48 sati trajanja baterije, i 3h sot u 16h trajanja baterije

 

ono wtf, jebo vas vise taj SoT, najdebilnije mjerilo trajanja baterije, kada svatko roka drugacije telefon

 

ili testiras full batery drain, ili napisi sve brojke

 

thebatman uto 22.10.2019 18:59
3dfx kaže...
thebatman kaže...
mariolla79 kaže...

Ja nisam imao aod..bt sat i 3 maila..samojedan i bez whatsuppa pa jedva 6 sota navukao

 3h17min sot, baterija 5%.

Na žalost ovaj telefon nije za mene.

Samsung se ruga EU vec duze vremena sa Exynos procesorima, al ovo je previše.

 

a ta brojka nam govori sto tocno?

 

niti znamo sta si radio tih 3h sa ekranom, niti znamo koliko ti je ukupno trajanje baterije bilo

 

nije isto 3h sot, u 48 sati trajanja baterije, i 3h sot u 16h trajanja baterije

 

ono wtf, jebo vas vise taj SoT, najdebilnije mjerilo trajanja baterije, kada svatko roka drugacije telefon

 

ili testiras full batery drain, ili napisi sve brojke

 

 Pricas pizdarije. Pogledaj dva posta poviše i ne budi fanboy. Baterija mu je smece i što god ti pišeš i dalje je smece. 

SHELBY_09 uto 22.10.2019 19:04
thebatman kaže...

 Pricas pizdarije. Pogledaj dva posta poviše i ne budi fanboy. Baterija mu je smece i što god ti pišeš i dalje je smece. 

 Ja imam s10e i mogu potvrdit isto. Kad sam ga uzeo, bila je čak ok. Nakon zadnjih updateova ovo je užas živi. Nekom ko nije puno vani i koji ga može bar jednom dnevno utakati u struju na 20ak min bit ce dobar.
Krenuo ga prodavat, a vidim na njuskalu da je već otišao u bescjenje. Mobitel je odličan, al baterija ajme. 

3dfx uto 22.10.2019 20:02
thebatman kaže...

 

 Pricas pizdarije. Pogledaj dva posta poviše i ne budi fanboy. Baterija mu je smece i što god ti pišeš i dalje je smece. 

samo trazim da kada nesto tvrdis onda to i podkrijepi 

 

nitko nigdje ne tvrdi da mu je baterija vrhunska, ima sasvim prosjecnu bateriju, neki uredaji imaju bolju neki losiju

 

ti tvrdis da je smece, pa dokazi

 

hrpa postova u ovoj temi od ljudi koji imaju taj telefon i pokzali su koliko im traje baterija

 

sad odjednom je smece, jer si ti tako rekao, pricas lovacke price

 

da sad 10 ljudi tu stavi screen shot sa trajanjem baterije, svi bi imali razlicito i razlike bi bile drasticne

 

moj S10 ima 6h SoT, i sta bi sad trebao tvrditi da je vrhunska baterija, a da je tebi uredaj defektan

 

gtfo

 

Sil sri 23.10.2019 05:56

Anegdota... Jučer bio kod kolege u trgovini. Skužio da imam novi mobitel i pita kakav je. Kažem ja, napokon baterija izgura jedan dan. A on i cura u smijeh... "Pa nama svaki drži dva, tri dana." Neki ljudi koriste mobitel samo za pozive. :)

thebatman sri 23.10.2019 09:37
3dfx kaže...
thebatman kaže...

 

 Pricas pizdarije. Pogledaj dva posta poviše i ne budi fanboy. Baterija mu je smece i što god ti pišeš i dalje je smece. 

samo trazim da kada nesto tvrdis onda to i podkrijepi 

 

nitko nigdje ne tvrdi da mu je baterija vrhunska, ima sasvim prosjecnu bateriju, neki uredaji imaju bolju neki losiju

 

ti tvrdis da je smece, pa dokazi

 

hrpa postova u ovoj temi od ljudi koji imaju taj telefon i pokzali su koliko im traje baterija

 

sad odjednom je smece, jer si ti tako rekao, pricas lovacke price

 

da sad 10 ljudi tu stavi screen shot sa trajanjem baterije, svi bi imali razlicito i razlike bi bile drasticne

 

moj S10 ima 6h SoT, i sta bi sad trebao tvrditi da je vrhunska baterija, a da je tebi uredaj defektan

 

gtfo

 

 Da dobiješ 6h sota ako osakatiš mobitel.

Tako možeš nosit i s5 na fhd rezoluciji i sa svim stvarima pogašenima.

Da ne govorim da korisnici preko bare sa SD procesorima imaju i preko dvostruko bolju bateriju, a i koliko vidim kameru. 
Također mogu i gcam stavit.

Samo ti guštaj u samsungu. Ja odo na 1+7pro, bude li i on smeće ima drugih. 

Samsungu cu opet dat šansu jedino ako daju i nama SD procesore.

Ne budi fanboy. 

apowe pet 25.10.2019 00:01

Bok ekipa, evo moj danasnji status koristenja i baterije.

Molio bih nekoga ako moze reci kako mu se ovo cini.

 

Radi se od S10 modelu.

 

Zadnjih dana slabije koristim mob, istina je da je na bateriji 14h. 

Ali Sot od 2:43 i da je pao vec na 26% mi se cini malo.
Optimiziran način baterije

(skoro)Sve appove  sta mi netrebaju sam pogasio.

Kod intenzivnog koristenja, ne znam dali sam imao ikad veci sot od 4h.  Vidim gore da ima jedan član čak 7h sot, i 18h ukupno. To mi je nezamislivo da odradim na svom S10...

Sve u svemu, prezadovoljan sam snjim, imam ga od 3.mj, mob leti. Ali baterija... Od prvog dana ista stvar.

 

Dali je to normalno ili da nosim mob na servis?

 

Ne znam, brine me to praznjenje baterije.

 

Ako slucajno sta snimam malo dulje vani po suncu i imam brightness do kraja, bude mob bas ugrijan jako, a baterija pada ko luda...

 

 

Hvala unaprijed.

MatijaZG pon 28.10.2019 10:43

Otvorim jednom svakih tjedan dana forum i provrtim teme. Ovdje se razglaba o maskicama, "sporim" software updateovima i baterijom. Ja imam S10e od prije ljeta. Koristim ga sa dvije kartice. 4 emailova, Whatsapp i Whatsapp business, Viber, Telegram, Messenger, Instagram su na push notifikacijama. Ostalo je iskljuceno. Svakodnevno imam po sat i pol/dva poziva. Svakodnevno slikam, snimam, vrtim drustvene mreze. Uglavnom, mobitel mi ne stoji na stolu cijeli dan. Ujutro ga iskopcam iz struje izmedu 8 i 11, ovisno o tome kada se probudim i navecer ukopcam oko ponoci. Tokom dana ga pretezno jednom spojim na 15 min, pola sata. Nije mi se nikada dogodilo da strepim hocu li imati baterije. Hebe mi se za SOT jer nemam volje niti vremena se time zamarati.

Jakovp pon 28.10.2019 10:48
MatijaZG kaže...

Otvorim jednom svakih tjedan dana forum i provrtim teme. Ovdje se razglaba o maskicama, "sporim" software updateovima i baterijom. Ja imam S10e od prije ljeta. Koristim ga sa dvije kartice. 4 emailova, Whatsapp i Whatsapp business, Viber, Telegram, Messenger, Instagram su na push notifikacijama. Ostalo je iskljuceno. Svakodnevno imam po sat i pol/dva poziva. Svakodnevno slikam, snimam, vrtim drustvene mreze. Uglavnom, mobitel mi ne stoji na stolu cijeli dan. Ujutro ga iskopcam iz struje izmedu 8 i 11, ovisno o tome kada se probudim i navecer ukopcam oko ponoci. Tokom dana ga pretezno jednom spojim na 15 min, pola sata.Nije mi se nikada dogodilo da strepim hocu li imati baterije.Hebe mi se za SOT jer nemam volje niti vremena se time zamarati.

 Očito imaš kad ga puniš extra tokom dana. 

 

Probaj ga ne puniti pa ćemo vidjeti hoćeš li strepiti ili ne. Koja logika...

digitall pon 28.10.2019 20:02

dost dobra provala, meni izdrži cijeli dan, al na punjaču.. lol

 

fala bogu pa sam ove godine preskočio s seriju, pa imam napokon mob kojem bateriju ne mogu potrošiti u jednom danu sve i da hoću, i to bez punjača... :D

 

mogu na posao otići s 30% baterije bez straha da ću do kraja radnog vremena ostati bez baterije