Samogradnja - općenito

Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

bobica257 sub 3.3.2012 14:44

Evo jedne teme di možemo djeliti savjete, projekte ideje, napraviti nekvi BUG dev team itd... Moja je ideja s njim složiti komp u autu s kontrolom grijanja i sličnih stvari, wlan, madia centrom, Spojenim na cloud itd... Podjelite vi vaše ideje.

LGA775 pon 21.5.2012 18:00

Čini se da češ ti prvi nabaviti jer ovi ništa ne pišu o tome kad će toćno doći,samo slike stavljaju...već dva tjedna im piše "We are expecting to receive our next delivery very shortly" na RS Components...a i Element 14 nešto mulja.

 

Ja si s tim planiram napraviti media centar u sobi,već  sam si naručio preko e-baya mini wireless tipkovnicu koja je veličine daljinskoga.

 

Također probat ću mu napraviti kučište u koje se stave baterije (valjda bude radil na 3 obične AA baterije) i spojiti ga s prijenosnim TV-om pa ću tako gledat filmove ili igrat neku igricu dok idem na more

LGA775 pon 21.5.2012 20:21
GRDI-146 kaže...

e a koji bi os stavljali gore ? 
Raspberry Pi ima ak se sjecam 256 mb rama.

Damn small linux ?  

Predviđeno je za Fedoru,može i debian a kako Ivan kaže i XBMC

 

Uglavnom,torent mašina bi bila perfektna,ne troši puno struje i ne grije se jako

 

LGA775 pon 21.5.2012 20:32
Ivan_hacker kaže...

I ja sam ga zamislio kao multimedijski centar sa XBMC-om i kao torrent mašinu (po meni kao stvoreno za ovo). Čekao sam i ja tako, kada sam vidio da ga nema ovamo, rekao sam prijatelju da se pobrine za to {#}

Sry za dupli post

 

OpenELEC running on Raspberry Pi

 

znači da radi sasvim dobro s XBMC-om

 

Blago tebi što imaš prijatelja u SAD

LGA775 uto 22.5.2012 21:25

Još su u proizvodnji,trebali bi doć u prodaju idući mjesec,a ovi koji su to prijavili su naručili još u veljači kad je bila prva serija od 10 000 ili 100 000 (ne sjećam se točno) komada,to se rasprodalo u prvih 5 minuta,a tek su ih ovaj mjesec počeli slati