Samogradnja - općenito

Elektroničara, čovjeka vještog s lemilicom tražim

dankec sri 6.2.2019 11:49

Dakle, tražim Elektroničara iliti čovjeka vještog s lemilicom i Touch displayem.


Naime radi se o tome da touchscreen android uređaja iz auta (Made in China) ima problema valjda s hladnim lemom ili tko zna čime pa touch ne radi dok ga ne zviznem s desne strane. Onda proradi i radi normalno, a onda opet ista procedura.


Čak sam snimio i video: http://sendvid.com/frtsbvwr


Pretpostavljam da je neka glupost, ali užasno je iritantno! Budući da kinezi ne žele čuti za granciju, ne žele prodati zasebno novi display, nema mi druge nego pomoć potražiti ovako.


Inače, stvar se vrlo lako otvara i kada se otvori izgleda ovako:


[IMG]http://i68.tinypic.com/2571zmc.jpg[/IMG]


Ovaj mali kablić je kablić od digitizera koji zeza. E sad, ako ima koja dobra duša da pomogne izludjelom korisniku kineskog proizvoda molim da se javi.


Hvala unaprijed!

dankec sub 9.2.2019 17:10
robisierra92 kaže...
Nazovi 0955333178, to je Vidmar servis na Novoj cesti. Svašta mi je popravljao, nije skup, mislim da mu ovako nešto ne bi bilo problem riješiti.

 

Nazvao, čovjek se potrudio ali ništa. Mislio je da je nešto od elektronike, ali stvar upućuje na touch panel koji se pak teško odvaja od ekrana, a nigdje na njemu ne piše tip. Uglavnom, zajebata situacija.

 

dankec pon 25.2.2019 14:54

Dakle postoji mogućnost kupovine samo rezistivnog touch panela kojeg bi onda trebalo zalijepiti na ekran nakon što se stari skine.

Zna li netko da li ut takve toucheve dolazi neko ljepilo ili treba posebna tehnologija (UV lampe i ostalo)?

hrka11 pon 25.2.2019 15:34
dankec kaže...

Dakle postoji mogućnost kupovine samo rezistivnog touch panela kojeg bi onda trebalo zalijepiti na ekran nakon što se stari skine.

Zna li netko da li ut takve toucheve dolazi neko ljepilo ili treba posebna tehnologija (UV lampe i ostalo)?

Predpostavljam da je to kao i kod mobitela,samo vjerovatno nekvalitetnije uradjeno.

Trebas ga zagrijat i oprezno skinit...vidi sa servisima mobitela da ti to odrade,isti je prncip skidanja i stavljanja,ali ne radi to svaki servis.

Mislim da vecina zamjeni kompletan ekran nece s tim da se zajebava ali ima ih koji to i rade.Imaju posebnu lampu ili ko mala komora di se zagrije ekran i onda se odvaja stari,zajebano je jer se more lako display sprcit.