Damir22 pon 30.9.2019 20:50

Pozdrav!

 

Nisam znao gdje postati, nema veze s nicime, pa se nadam da ne smeta ovdje...

 

Ustvari trebam misljenje/savjet oko debljine stakla za police u regalu... 

 

Nista pretjerano tesko nece stajati na njima, mozda neka boca pica, case....klasika....

 

Pa me zanima ako netko ima slicne regale u dnevnoj, sa staklenim policama, ili je mozda sam radio, da pomogne oko debljine stakla potrebnog za takvu policu, da ne idem na neko extra debelo staklo, a opet da eventualno ne pukne pod  teretom. Islo bi obicno float staklo - takvo imam, razmisljao sam o 10mm debljini, mislim da bi to cak bilo malo i overkill, ali.....

 

Tnx!

Damir22 pon 30.9.2019 21:09

Tnx....

 

Stakla imam, 3,4,6,8,10 i 12mm, staklo nije problem. Obicno je, nije kaljeno, zato bi i isao na nesto deblje.

 

Nemogu se pouzdati da netko nece neku zdjelu ili nesto staviti na to, zato me nekako strah ici na tanje staklo, 10mm na tu dimenziju bi moralo moci drzati poprilican teret, rijec je o nekoj 40x40 polici....

Damir22 pon 30.9.2019 21:47

Tnx!

 

Da, i to mi je palo na pamet - okupiti ukucane, nek donesu sve sto misle da ce stajati na tim policama, naci otprilike jednaku tezinu u ciglama ili slicnom i testirati, no, mislim da 10mm staklo nece bas tako lako puci od savijanja....

fer-de-lance pon 30.9.2019 21:52

Nema šanse, 10 sigurno ne bude puklo, samo pitanje jel bude dobro izgledalo.

Ja sam na jednom stolu cca. 120x60 imao staklo 4 mm debljine, a bilo je milijun stvari gore i nije puklo, bez ikakvih potporanja, samo usidreno na ćoškima.

Ali je to vjerovatno bilo neko staklo baš za takve namjene, ali svejedno sumnjam da bi ti i 3 mm puklo ispod 10 kila tereta ak je 40x40.

 

 Edit: ne, krivo, stol je bio poduprt i po sredini, imao je metalnu nogu oko koje se izvlačila mala polica van.

 

 

 

 

Damir22 pon 30.9.2019 21:55

budem probao prvo sa 6mm varijantom, da vidim koliko kila ce izdrzati prije nego pukne, onda cu lako korigirati matematiku i izabrati tanje-deblje staklo po potrebi

 

kaljeno staklo ima nesto vecu cvrstocu na savijanje (pucanje) nego float, pretpostavljam da se bas takvo staklo koristi na gotovim "proizvodima", stolovima i regalima.....

zalman1 pon 30.9.2019 22:04
Damir22 kaže...
Nista pretjerano tesko nece stajati na njima, mozda neka boca pica, case....klasika....

 Za tako nešto je 4mm sasvim dovoljno, i ako i dođe do puknuća neće puknuti staklo nego držači police.

Ne znam kakve imaš ali oni prvi pucaju, tako da trebaš i o tome voditi računa.

Damir22 pon 30.9.2019 22:07

Jos nikakve, ali planirao sam klasicne drzace staklenih polica, ono, metalni dio koji se zabija u drvo, krajevi sa silikonskim drzacima samog stakla....

 

Mislis da bi 4mm float drzao par kg tezine bez savijanja? mislim, svakako mi je lakse rezati 4mm nego 10mm....

Posmatrač uto 1.10.2019 07:41
Damir22 kaže...

ispravljam netocan navod - polica je ustvari 40x28cm....

 

dali to sto mjenja pricu?

 Pod teretom nece puknuti ni to od 4mm. Ali ako ce ga neko udariti necim ostrim uknuce i najdeblje. Ipak je to staklo. Kod mene je mislim i tanje od 4 mm i na njemu stoji sudje kao i kod tebe i nista nije puklo do sada....

 

Stavi to od 4 mm i miran si.....