azmoo ned 25.3.2012 10:13

komponente koje sam koristio za ovo:

- limena kutija od nekih bombona

- stari usb kabelod nekog mobitela

- sklopka (prekidac) od starog napajanja

- crna boja u spreju za metal plastiku

- AMD K6 procesor iz 1997 {#}

 

uglavnom prica ide ovako na procesoru dijagonalno na jednom kraju su pinovi uzemljenja na drugom napona ako je to uopce bitno za ovo. spojimo crvenu (napon) i crnu (uzemljenje) na procesor i on se grije. naljepimo to ispod povrsine na koju se moze stavit solja za kavu i to je to. ne grije se previse. taman dovoljno da odrzava velku solju kave toplu.

evo slike skoro ce i video

 

 

azmoo ned 25.3.2012 13:36
crni pauk kaže...

Zato i pitam,jer nemam lemilice,a ne vjerujem da bi bilo dobro s moment ljepilom zaljepit.

ja sam lemio al mislim da mozes probat i da zaljepis. nemas sta izgubit ako probas :)

 

azmoo ned 25.3.2012 13:43
Steel123 kaže...

Može mala pomoć? Imam doma intel celeron 600 i nemogu nać gdje trebam spojit napon i uzemljenje..

Proc izgleda ovako

Ty

 

 

hmm evo trazio sam malo al nikako da najdem. probaj gornji desni kut kao uzemljenje i dojnji ljevi kao napon..ako ne bude onda probaj obratno..ljevi desni kako je na slici toj mislim. ima ovdje podataka al ne kuzim na stranicama 58 pa na dalje. ne mislim da mora bit tocno jedan pin samo spojen :) bar na ovom k6 su u grupama naponski i uzemljenje pinovi tako u kutevima

Lacko ned 25.3.2012 22:56

problem je sta moze po meni spalit usb port ako proc vuce malo vise ;) jer usm daje 5v  i 500mA ispravite me ako grijesim

 

btw moze meni tko naci + i - za amd k5 pr100 100mhz

ili za intel pentium sy022 a80502133

jer imaju veliku bazu :P ahhaha a i to mi je ko ukras doma samo steta sta procevi rade XD

doktor85 ned 1.4.2012 18:43

Dobro govoriš da se može spalit USB port jer svaki može dati snagu od 2,5W(5V x 0,5A). Uvijek se može kombinirati sa više USB kabela u paralelu kao što imaju neki externi hardovi ali koliko ja znam intelovi atomi troše prema aidi oko 2 W, ostali, da tako kažem punokrvni, troše deseterostruko više pa mi nije jasno kako ovaj tip nije spalio USB port. Ili procesor jer na njega ne bi trebao dolaziti napon od 5 V.

CroNk3r ned 1.4.2012 20:56
doktor85 kaže...

Dobro govoriš da se može spalit USB port jer svaki može dati snagu od 2,5W(5V x 0,5A). Uvijek se može kombinirati sa više USB kabela u paralelu kao što imaju neki externi hardovi ali koliko ja znam intelovi atomi troše prema aidi oko 2 W, ostali, da tako kažem punokrvni, troše deseterostruko više pa mi nije jasno kako ovaj tip nije spalio USB port. Ili procesor jer na njega ne bi trebao dolaziti napon od 5 V.

Inace procesor se jace zagrijava zato jer mu je preveliki napon, a to je i svrha ovog procesora...

doktor85 pon 2.4.2012 15:00

Ma nemoj mi reći da se jače zagrijava jer mu je preveliki napon?! Kako taj procesor ne bi trebao dobivati veći napon od 3,5 V, a maksimalno troši oko 30W pretpostavljam da USB port ima zaštitu da se iz njega ne može povući više od 0,5 A.  Neka proba spojiti taj procesor na 5 V od power supplya pa da vidi kako će se zagrijati i koliko dugo će raditi.