Samogradnja - općenito

Pomoć oko izgradnje magnetnog pištolja

enloz pon 1.11.2010 21:57

uf.. pa tebi se je netko opako zamjerio{#}

 

zavojnice ručno napraviti (postoje software-i koji točno izračunaju kolika ti treba jezgra, fi bakrene žice i koliko navoja)

nabaviti par starih crt monitora (jer oni stvaraju voltažu od 20kV) i rastavit ih... i akumulator od skutera? sve ostalo je estetika

 

po meni dosta skup projekt... a da se počneš baviti airsoftom? 

dantex pon 1.11.2010 22:01

a da

aj sam ja isti počeo radit XD

ja imam 2 kondića kakve ojn ima sam što su crveni - za 50 kuna na hrelićuu ih našao inače su ti oko 100$ po komadu

to ti je jaako skupo - ovaj njegov je c ca 500-750 dolara koštao

enloz pon 1.11.2010 22:19

svakako skup i kompliciran projekt...  a da probaš nešto skemijat da nije portabilan? tj da pucaš okolo priključen na gradsku mrežu?

( sory al neznam dal imash tehničku školu / FER - prepostavljam da ne.... mislim na razinu znanja u elektrotehnici, NHF) 

tu ti svakakve stvari mogu poći krivo, em to nisu to male sile i voltaže s kojim se sam tak možeš igrat

 

za neki DIY projekt je malo overkill - ukoliko misliš napraviti identičan pištolj, kakvog si postao u videu

Cooler Master pet 12.11.2010 21:28
enloz kaže...

svakako skup i kompliciran projekt...   a da probaš nešto skemijat da nije portabilan? tj da pucaš okolo priključen na gradsku mrežu?

( sory al neznam dal imash tehničku školu / FER - prepostavljam da ne.... mislim na  razinu znanja u elektrotehnici, NHF)

tu ti svakakve stvari mogu poći krivo, em to nisu to male sile i voltaže s kojim se sam tak možeš igrat

 

za neki DIY projekt je malo overkill - ukoliko misliš napraviti identičan pištolj, kakvog si postao u videu

  Znam da ako pipnem kondenzatore mogu odma crknut...

dantex pon 15.11.2010 16:10

ja sam odlučio da ću za inovatore radit tu pušku u suradnji sa par profesora

javljam napredak

 

i B.T.W. nećeš odma umrjet ako kondiće takneš samo ćeš se gadno šokirat al za dučlji period od 10 sec pa na dalje bi moglo biti smrtno

betmen pon 15.11.2010 16:15

Ako je točno ono što ti piše u profilu (da imaš 12 godina), nemoj ovo raditi.

Ja sam u 18-oj i školujem se zadnje 4 godina za tehničara za elektroniku, pa svejedno nisam dovoljno stručan za igranje s ovakvim stvarima...

bed pon 15.11.2010 16:59
dantex kaže...
i B.T.W. nećeš odma umrjet ako kondiće takneš samo ćeš se gadno šokirat al za dučlji period od 10 sec pa na dalje bi moglo biti smrtno

Vrijeme pražnjenja kondenzatora se mjeri u milisekundama i snaga pada u odnosu na vrijeme s kvardatom ili čak i više. Što znači ako izdržiš prvih nekoliko milisekundi, možeš ga držati viječno. Sjedi, jedan..

Skibac pon 15.11.2010 17:05

moj dobar frend je u 3. srednje krenul radit isto i nije najveci problem bil u nabavci kondenzatora, nego u nabavci jednog tiristora koji bi trebal izdrzati stuju kad se puste kondici na zavojnicu, ak se ne varam, kostal je oko 800kn, a i nije se mogel nabaviti samo tak u hrvatskoj... a kaj se znanja tice, ne diraj to dok ne znas jako dobro osnove elektrotehnike i magnetizma i dok ne skupis iskustva s elektronikom...