Lacko sub 20.10.2012 13:52

svaka cast. bas cestitam ti.

razmisljo sam i ja o tome kad sam prvi put vidio tovju temu. ali fali mi znanje iz arudina.

elektronika nije problem. scheme spajanja itd itd to mi je najmanji problem ali s arudinom se nikad u zivotu nisam susreo.

AlienWare1 sub 20.10.2012 14:05

Kako si mapirao ploče da glume jogove? Napravio si nešto što ne mogu niti neki komercijalni proizvođači, uređaj praktički bez laga, jogovi rade savršeno, kao i equalizator. Koliko sam skužio, sa onom tipkom na sredini učitavaš pjesmu, a što ako napraviš 4 deck mapping, morat ćeš nekako napraviti da učitaš pjesmu na deck koji želiš.

paradajz ned 21.10.2012 12:22
AlienWare1 kaže...

Kako si mapirao ploče da glume jogove? Napravio si nešto što ne mogu niti neki komercijalni proizvođači, uređaj praktički bez laga, jogovi rade savršeno, kao i equalizator. Koliko sam skužio, sa onom tipkom na sredini učitavaš pjesmu, a što ako napraviš 4 deck mapping, morat ćeš nekako napraviti da učitaš pjesmu na deck koji želiš.

 

S onom tipkom na sredini palim browser {#} A stvar učitavam s onim bijelim tipkama lijevo/desno od tipke za browser. Ispod je ako si primjetio crna tipka koja služi kao shift pa jednostavno mogu složit 

 

Lijeva bijela - load on A

Desna bijela - load on B

 

Shift+lijeva bijela - load on C

Shift+desna bijela - load on D

 

Što se tiče diskova - oni imaju preko nekoliko uloga:

 

1) seek position

2) jog turn

3) tempo adjust

4) beatgrid alignment

5) gore/dolje na listi u browseru

5) seek position u preview playeru

 

To sam složio preko modifiera - svaki potenciometar uz standadarde CC poruke šalje modifier poruke. U prijevodu, svaki se može ponašati kao 3-way i 4-way switch. Zamisli si to tako da spektar 0-127 (standardna MIDI CC poruka) podijeliš na 3 ili 4 dijela i kad se pot nađe u jednom od ta 3 ili 4 dijela pošalje MIDI note poruku. Dobiješ modifier heaven. {#}   

 

Inače, kad ovo bude sve gotovo kompletan kod, shema i dokumentacija će bit online.

 

Hvala vam na komentarima BTW. {#}

Deus ex machina pon 18.3.2013 15:37

Svaka ti cast, naklon do poda.

Ja sam nesto malo prtljao sa AVR-ovima i Midi controllerima, tj. pokusavao sam moddati svoj FCB1010 sa LCD displayem koji bi prikazivao broj preseta... ali nikad se nije razvilo ni u sta.

 

Takodjer, dodatno postovanje sto si sve bacio u open projekt! Stvarno je lijepo vidjeti kad netko sposoban ostvari nesto i odluci ne zaraditi ogromne novce na samoj ideji.

paradajz pon 18.3.2013 16:40
Deus ex machina kaže...

Svaka ti cast, naklon do poda.

Ja sam nesto malo prtljao sa AVR-ovima i Midi controllerima, tj. pokusavao sam moddati svoj FCB1010 sa LCD displayem koji bi prikazivao broj preseta... ali nikad se nije razvilo ni u sta.

 

Takodjer, dodatno postovanje sto si sve bacio u open projekt! Stvarno je lijepo vidjeti kad netko sposoban ostvari nesto i odluci ne zaraditi ogromne novce na samoj ideji.

 

Zanimljiva je MIDI stvar ali treba vremena da se prouči specifikacija pa nešto implementira iz toga - petljam po tom već 2 godine a nije gotovo, nadam se da ću uspjet sve završit uskoro pošto mi je ovo i završni rad, ugodno s korisnim. {#} 

 

I hvala, cijela poanta ovoga je napravit najpotpuniji open source MIDI kontroler pa nek ljudi modaju kak ih volja. {#}

paradajz pon 25.3.2013 15:50

Mala anketa:

 

Da li bi htjeli imati ovakav kontroler doma, tj. imati ga ga kao primarni kontroler za DJanje (ako ima takvih ovdje)?

 

EDIT: ne samo to, nego da li bi htjeli imati svoj custom made kontroler? Dakle OpenDeck je samo neka od ideja koje imam pa ako bude dovoljno zainteresiranih nije problem napraviti kontroler po željama.