rops84 uto 6.9.2011 10:11

E sad... dao se ja u razmisljanje o vodenom hladenju...

 

Pa ako tko zna od vas ovdje postoji li mogucnost da se kupi od EK-a direktno u Sloveniji u njihovom nekom ducanu ili nesto slicno...tako da mi ne opale carinu i porez ako bi narucivo postom jer kad se sve zbroji bit ce to pozamasna cifra {#}...

 

A i ako netko ima nekakva iskustva o njima koja bi htio podijelit neka se slobodno izjasni! {#}

 

I da, ne zanimaju me iskustva s obzirom na preformanse nego iskljucivo ona vezana uz kupovinu, dostavu i takve slicne stvari...

cinco44 uto 6.9.2011 10:37

O kojim ciframa govorimo ovdje? Ako je do, otprilike, 500 eura, skokneš do Slovenije, kupiš, dođeš na granicu, pečatiraš i vratiš si cca 15% vrijednosti bez da plaćaš Hrvatskoj porez ili carinu. A, ako je cifra veća, onda ti ne gine plaćanje poreza i/ili carine, osim ako poznaješ nekoga na granici pa da te pusti...

 

To se odnosi na kupovinu direktno kod njih. Ako ti šalju s poštom, morat ćeš ili platit poštaru carinu kad ti donese ili prvo platit carinu i onda podignut paket u nekoj carinarnici odakle ti je došlo da moraš platit.

 

Tako nekako, otprilike.

rooswelt1991 uto 6.9.2011 10:43

Najjeftinije ti je otići do slovenije busom- 100ak kn iz zagreba karta- i kupiš što trebaš te vratiš na granici porez....

Najskuplja ti je naručivati poštom, jer će te ovi naši oderati "kao mladog majmuna".

Postoji i srednja mogučnost, da ti pošalju u najbližu slovensku poštu paket, pa ga ti tamo pokupiš i riješiš se carine

rops84 uto 6.9.2011 10:50
cinco44 kaže...

O kojim ciframa govorimo ovdje? Ako je do, otprilike, 500 eura, skokneš do Slovenije, kupiš, dođeš na granicu, pečatiraš i vratiš si cca 15% vrijednosti bez da plaćaš Hrvatskoj porez ili carinu. A, ako je cifra veća, onda ti ne gine plaćanje poreza i/ili carine, osim ako poznaješ nekoga na granici pa da te pusti...

 

To se odnosi na kupovinu direktno kod njih. Ako ti šalju s poštom, morat ćeš ili platit poštaru carinu kad ti donese ili prvo platit carinu i onda podignut paket u nekoj carinarnici odakle ti je došlo da moraš platit.

 

Tako nekako, otprilike.

 

Radi se o nekih 300€ (pod vodu bi stavo CPU i VGA s malo vecim radiatorom), par € gore-dole... tako nesto da odem sam sam i mislio(skoknut na izlet na 1 dan i usput kupit i ovo), a i znam za taj povrat njihovog PDV-a

 

Znaci postoji mogucnost da se direktno od njih kupe u Slo komponente?Nisam to mogao nac na njihovoj stranici...

 

I jos da pitam; ne smijem prijavit na nasoj granici da imam tu robu kod sebe, jeli tako?

 

jer ako prijavim svejedno ce mi opalit i PDV i carinu, sto nije tako? To je uvijek rizik koliko ja znam...

 

 

rops84 uto 6.9.2011 10:52
rooswelt1991 kaže...

Najjeftinije ti je otići do slovenije busom- 100ak kn iz zagreba karta- i kupiš  što trebaš te vratiš na granici porez....

Najskuplja ti je naručivati poštom, jer će te ovi naši oderati "kao mladog majmuna".

Postoji i srednja mogučnost, da ti pošalju u najbližu slovensku poštu paket, pa ga ti tamo pokupiš i riješiš se carine

  ...i bus je opcija...definitivno...

cinco44 uto 6.9.2011 11:06

Ako se ne može kupiti direktno od njih (probaš zvat, kažeš da ti se tako najviše isplati ili bilo što, možda naprave iznimku; ja sam tako kupio matičnu, isto u jednoj slovenskoj trgovini), neka ti pošalju kod nekog poznanika u Sloveniji (ako imaš nekoga). Ili to, ili poštom + poštarina + carina...

Jakovp uto 6.9.2011 11:15
cinco44 kaže...

Ako se ne može kupiti direktno od njih (probaš zvat, kažeš da ti se tako najviše isplati ili bilo što, možda naprave iznimku; ja sam tako kupio matičnu, isto u jednoj slovenskoj trgovini), neka ti pošalju kod nekog poznanika u Sloveniji (ako imaš nekoga). Ili to, ili poštom + poštarina + carina...

Ne rade iznimke.