jollyb pet 28.9.2012 15:07
Krtislav1 kaže...

Nema podrške za microSD karticu, veliki nazadak, ali zato USB OTG spašava stvar :) (ali opet :S)

jesi isprobao na svojem ili to drugi napisali da radi? jer kod mojeg htc evo 3d, radi samo ako usb ima vanjsko napajanje ili usb hub napaja usb stick ili disk - kod nexusa isto tako ili može i tablet napajati usb?

bionda sub 29.9.2012 19:21

Kod mene je slijedeca situacija: imam taj OTG kabel, instaliranu aplikaciju nexus media importer, formatirala sam usb stick (4 gb) u fat 32, stavila sam na njega za probu neki film u mp4 formatu. Aplikacija je odmah prepoznala stick i mogla sam pokrenuti film (MX player) ali je slika uzasno spora a i ton nije bas nesto. Sve je usporeno i uopce nije gledljivo. Citala sam sta se pise po forumima i svi kojima je nexi prepoznao stickove su mogli gledati filmove, slusati mjuzu bez problema. Neki su se zalili na ton a neki da im aplikacija ne prepoznaje stick.

 

Da li netko mozda ima nekih ideja zbog cega se film tak sporo otvara/vrti?

Huurux ned 30.9.2012 08:28
bionda kaže...

Kod mene je slijedeca situacija: imam taj OTG kabel, instaliranu aplikaciju nexus media importer, formatirala sam usb stick (4 gb) u fat 32, stavila sam na njega za probu neki film u mp4 formatu. Aplikacija je odmah prepoznala stick i mogla sam pokrenuti film (MX player) ali je slika uzasno spora a i ton nije bas nesto. Sve je usporeno i uopce nije gledljivo. Citala sam sta se pise po forumima i svi kojima je nexi prepoznao stickove su mogli gledati filmove, slusati mjuzu bez problema. Neki su se zalili na ton a neki da im aplikacija ne prepoznaje stick.

 

Da li netko mozda ima nekih ideja zbog cega se film tak sporo otvara/vrti?

 

 

Moguce da ti je stick spor,probaj sa nekim brzim stickom.

bionda ned 30.9.2012 10:48

Evo sad sam uzela ovaj stick http://www.amazon.de/Verbatim-Store-PinStripe-Speicherstick-schwarz/dp/B002W5GM9E/ref=sr_1_1?s=ce-de&ie=UTF8&qid=1348994732&sr=1-1  i imam ovaj OTG kabel   http://www.amazon.de/gp/product/B006TCXLF4/ref=s9_simh_gw_p23_d0_i2?pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=12BJGHXCJ97SZB5BDP17&pf_rd_t=101&pf_rd_p=463375173&pf_rd_i=301128, jedan filmic od 20tak minuta sam konvertirala  u mp4 format u najmanjoj kvaliteti (sad ima oko 70 kb) i opet ista prica.

 

Da li je mozda kabel prespor? U koji bih jos format mogla konvertirati da ga galaxy 2 i nexus 7 mogu citati?

 

 

Evo sad sam nesto konvertirala u avi format i radi puno bolje. {#} 

jollyb ned 30.9.2012 15:45

Ekipa, da imate mogućnost do 12 mjeseca (novogodišnjih praznika) kupiti Galaxy Nexus 7 u Americi i/ili Europi (točnije Njemačka), gdje biste se odlučili?

 

U nedoumici sam, jer prijatelj dolazi iz SAD krajem 12 mj., a rodbina isto tako iz Njemačke - zanima me stanje s rješavanjem garancije i slično, imate li iskustva/znanja vezano uz to?

Cijena u SAD je 199$ (cca 1200kn), a u njemačkoj 199€ (cca 1500kn), razlika 300kn.

 

Nekako mi se čini da ću probati dobiti Nexus 7 iz SAD...

jollyb uto 2.10.2012 18:04

Naletio sam na hrpu postova i tema, o raznim kvarovima s kojima Nexus 7 dolazi kao isporučen ili nastaju nakon kratkog vremen, od dizanja stakla, pa do magla efekta kad je ekran ugašen ili crn, pa do pojavljivanja crta, pa titranja svjetlosti, pa lakog pucanja ekrana...

i to nije malen broj tema i postova. hrpa tih tema ima na xda...

recimo, da su me malo uplašili s tim problemima, pa nisam siguran sad da ga uzimam sto posto...

fakEEE čet 25.10.2012 15:05

Planiram uzeti Nexus 7, no imam par nedoumica .... 

 

Posto je od 8gb iskoristivo samo 5,2gb, zanima me kako staviti 720p video na njeg ? Da li postoji neki converter koji bi smanjio velicinu filma sa 5-6gb na barem upola ili kako? Jer ne zelim izgubiti na kvaliteti slike, zelim HD film gledati kakav je i ekran Nexusa ako me razumijete :)

Evo to mi je onako jedna velika boljka koja me muci, pa me zanima kako rjesiti taj problem ......

antimadridista čet 25.10.2012 16:38
fakEEE kaže...

Planiram uzeti Nexus 7, no imam par nedoumica .... 

 

Posto je od 8gb iskoristivo samo 5,2gb, zanima me kako staviti 720p video na njeg ? Da li postoji neki converter koji bi smanjio velicinu filma sa 5-6gb na barem upola ili kako? Jer ne zelim izgubiti na kvaliteti slike, zelim HD film gledati kakav je i ekran Nexusa ako me razumijete :)

Evo to mi je onako jedna velika boljka koja me muci, pa me zanima kako rjesiti taj problem ......

postoji OTG funkcija, kupiš ovakav adapter (ili kabel) i staviš film na USB stick, spojiš ga na tablet i on će ti učitati sve sa USB-a. Ja koristim to na svom mobitelu i radi bez greške. Dosta korisna stvar ne samo za filmove, nego i za ostalo.

BMK pet 26.10.2012 19:01
Bruno Matejcic kaže...
BMK kaže...

2300kn dode 8Gb.


Da bar dode na oko 1500-1800kn, njam!

Cekaju se oglasi na njuskalu:) Valjda ce se do bozica prodavat po 1800-2000kn

 

U ducanu ih ima za 1880kn, jamstvo 24mj, dakako 8Gb verzija, ali super super cijena. ( Svijet Medija )

 

A sto se tice HD filma, kolega fakkeeee, nije mi jasno ,ja kaj god skinem 720p film, imaju mi po 2Gb i to na plazmi izgleda famozno, a kamoli na 720p Nexusovom ekranu.

 

Uvijek mozes upalit AIRDROID, i preko WIFI mreze prebacit file s kompa na tablet, trebat ce neko vrijeme, brzina ti je oko 5-10 megabajta/s, ali ostavis ga 5-10min, tj koristis ga i pustis da se ovo prebacuje i voila, bez kabla za 0 kn rijesio si problem.

=) 

fakEEE pet 26.10.2012 20:18
BMK kaže...
Bruno Matejcic kaže...
BMK kaže...

2300kn dode 8Gb.


Da bar dode na oko 1500-1800kn, njam!

Cekaju se oglasi na njuskalu:) Valjda ce se do bozica prodavat po 1800-2000kn

 

U ducanu ih ima za 1880kn, jamstvo 24mj, dakako 8Gb verzija, ali super super cijena. ( Svijet Medija )

 

A sto se tice HD filma, kolega fakkeeee, nije mi jasno ,ja kaj god skinem 720p film, imaju mi po 2Gb i to na plazmi izgleda famozno, a kamoli na 720p Nexusovom ekranu.

 

Uvijek mozes upalit AIRDROID, i preko WIFI mreze prebacit file s kompa na tablet, trebat ce neko vrijeme, brzina ti je oko 5-10 megabajta/s, ali ostavis ga 5-10min, tj koristis ga i pustis da se ovo prebacuje i voila, bez kabla za 0 kn rijesio si problem.

=) 

Nista, onda cu uzeti ovaj od 8gb verziju, ne isplati mi se niti sam u prilici da uzimam za 300kn vise ovaj od 16gb .. 

Ma dobro, isto mi je onda jel prebacujem prek kabla, samo mi je jos brze prek kabla .. ako se ne varam ... ?

Kolega, imas PP ;)

kuleee ned 28.10.2012 22:35

Nisam joj ga još preoteo na neko detaljnije pregledavanje, trenutno je ona opčinjena njime (što meni ostavlja vremena da joj prčkam po S3 što je opet dobro). U petak uzimam godišnji da spojim s vikendom i praznikom, pa ću onda napisati malo detaljnije sve doživljaje dok se poigram s njime na nekoliko sati uz nezaobilazno rootanje i to sve kao inače :D

fakEEE ned 28.10.2012 22:40
kuleee kaže...

Nisam joj ga još preoteo na neko detaljnije pregledavanje, trenutno je ona opčinjena njime (što meni ostavlja vremena da joj prčkam po S3 što je opet dobro). U petak uzimam godišnji da spojim s vikendom i praznikom, pa ću onda napisati malo detaljnije sve doživljaje dok se poigram s njime na nekoliko sati uz nezaobilazno rootanje i to sve kao inače :D

Aha, hehe, dobro .. Ocekujem onda neki review makar na PP {#}

A ovako na prvu, kakve su ti boje ? Crna je crna i duboka, bijela plavkasta ili bijela-bijela ? :D

kuleee sub 3.11.2012 18:46

Nexus je došao sa Androidom 4.1.2 s kojim sam se namučio k'o budala da ga rootam uspješno, na kraju sam popustio i spustio ga na 4.1.1, rootao i stavio jučerašnji Cyanogenmod, koji je ujedno i 4.1.2 Android sa brdo poboljšanja naspram stock-a. Kod toga mislim na hrpetinu dodataka u postavkama na koje sam navikao kod Android telefona, a nedostajale su mi kod tableta na stocku. Što se tiče covera, ovaj sam ja kupio curi još pred mjesec dana, kada sam ovaj i naručio. Ona si je odabrala uzorak (T-3210)... A što se tiče Nexusa 10, mislim da će doći oko Božića i koštati će 4000kn minimalno, to vam garantiram... Jer ako je Nexus 7 koštao 1000kn više nego vani, znači da će i Nexus 10 koštati 1000kn više nego vani. Možda glupa računica, ali ne nadam se našima da budu obazriviji. Bitna je marža ne zadovoljenje kupaca. Btw Mislim da ću kupiti Nexus 4 do Božića (ovaj put iz Amerike nadam se) i onda će to biti mali kompletić sa Nexusom 7 {#}

chakotay sri 21.11.2012 01:25

Planiram narucit ovaj tablet iz USA..pa bih molio za pomoc...da mi netko objasni da li ima flaash player da mogu gledat prijenose tekmi putem stream-a..? i ne kuzim ovo sa google play..ne mogu se skidat aplikacije sa marketa..ili..? hvala unaprijed