Makić ned 29.9.2013 00:31

Tek danas sam uze ap nisma siguran, al brat mi ga je posla i nije ga ugasia, tako da je u stand byu bia više dana

pa po tome se da zaključit da je bolja. Jedino šta je stvarno razočarenje to je prednja kamera, čisti je užas, dok

s glavnom nisam puno slikava. Za koji dan dat ću malo opširnije o uređaju.

propuhmajstor ned 29.9.2013 17:45
Makić kaže...

Evo danas uzea Xperiu SP, nisam valjda jedini na forumu?! {#}

Znači kao u svim ostalim temama, ako imate kakve novosti, bugove i sve ostalo

napišite ode pomoć ćemo ako se može i tako!

Nisi jedini na forumu. Taj mobitel nije neko čudo popularnosti u Hrvatskoj, a nudi ga tek jedan domaći operater (Tele2). T-Mobile je na svojoj Facebook stranici nedavno u jednom odgovoru korisniku napisao da ga neće prodavati. Za VIP ne znam.

 

O novostima, bugovima i svemu ostalom pročitaj na: http://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-SP/bd-p/22065

 

To je trenutno najbolje mjesto na kojem se možeš informirati o tom mobitelu.

 

Drugo mjesto je: http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=2333

 

Glavni problemi:

 

- podrška za wifi je katastrofalna; jako slabo hvata signal wifi mreže i jako teško održava vezu čim jačina signala padne ispod 40%. Moj stari Sony Ericsson Live with walkman nema s tim problema. Jučer sam na poslu sjedio s laptopom u krilu spojen na lokalni wlan, a xperia sp je konstatirala da je signal jačine cca 40% (što god to značilo) i nije se htjela spojiti

 

- stražnja / glavna kamera: ne očekuj čuda. Kamera ima 8MP, ali fotografije ponekad obiluju šumom. Neki vlasnici ovog mobitela preporučuju neku drugu aplikacijau za slikanje u zamjenu za onu koja dolazi s mobitelom.

 

- ekran: loša vidljivost na suncu. U ostalim uvjetima nemam primjedbi na vidljivost sadržaja ekrana. Nakon upgradea na firmware 2.254 ponekad mi se dogodi da stisnem gumb za uključivanje mobitela i da se uključi samo pozadinsko svjetlo ekrana ali se ne prikaze sadržaj ekrana. Ako gumb stisnem još jednom ekran se normalno probudi. To se događa kad mu se sprdne.

 

- LED-ice na dnu mobitela: jedan od glavnih adutra u prodaji ovog modela. Nekima rade kako treba nekima ne rade. Djelomično ovisno o verziji firmwarea. Ako imaš firmware koji završava s 1.257 drži ga se još neko vrijeme. Ja sam prešao na 2.254 isključivo zbog nade da će problem s wifi-jem biti riješen, ali se to nije dogodilo.

 

Tako, mene su neki od tih problema jako razočarali. Inače, mobitel je zbilja brz, sve na njemu je napravljeno kvalitetno...

 

Makić ned 29.9.2013 18:21

Da ugl isto kod tebe, wifi je stvarno softwerski loše odrađen, sa starom xperia S, bez problema

sam svugdi oko kuće i u kući ima signala, kod sp-a se događaju dropovi neiđeni, također

to da neće spoji uopće.

 

Jbga stavaia sam update sinoć nisam ni gleda druge stvar, ledic radi dobro, morat ću potražit koju

drugu aplikaciju šta se tiće kamere, svjetlost ekrana na suncu me ne brine toliko, znači čekat jedino

update.

 

Vidia sam da su ljudi na xda riješili problem za wifi, al opet to je za rootane uređaje!

propuhmajstor pon 30.9.2013 17:10
Makić kaže...
propuhmajstor kaže...

Misliš na treshhold iliti prag osjetljivosti?

nisam te skužia..

Na Webu se može pronaći rješenja za ovaj problem i uglavnom se svodi na promjenu parametara za wifi u raznim config fileovima uz uvjet da je mobitel rootan.

 

propuhmajstor pon 30.9.2013 17:13
Makić kaže...

Neznam jel tebi radi, al ovo da se svjetlo ekrana samo prilagodi bome i ne radi baš,

malo sam po netu prigleda ispada da je to već poznati bug!

Uopće to ne koristim jer nisam bio zadovoljan tim dijelom softvera. Stavio sam svjetlo ekrana na 3/4 (dakle, skoro do maksimuma).

propuhmajstor pon 30.9.2013 17:14
Makić kaže...
explorer 4 kaže...

Frende, izgleda da si naletio na gori mob od xperie s

bogami ne izgleda obećavajuće!!

 

Svi smo loše prošli. Mada, s onim softverom 1.257 nisam imao toliko problema.


Danas mi se već treći put ekran neće uključiti do kraja kada stisnem tipku za uključivanje mobitela. Uključi se samo pozadinsko svjetlo.

Makić pon 30.9.2013 18:08

Krajem godine kako sam po netu nasa, a sad cisto sumnjam da ce biti tako!!

 

evo link

 

The Xperia SP firmware 12.0.A.2.254 is also a small update over the previous, that brought in the new transparent UI and enhanced

notifications panel. This release is a bug fix for the previous one, and brings in some minor performance tweaks as well. No sight of

Android 4.2 Jelly Bean yet, but then again, we already know that the Xperia SP will directly receive the Android 4.3 Jelly Bean update in November.

 

i odlomak

quickr pon 14.10.2013 09:15

Imam ga nešto kraće od mjesec dana i zadovoljan sam mobitelom. Za relativno male pare dobio sam vrlo dobar mobitel koji ima svojih mana ali i prednosti. Prednja kamera očaj, ali zašto se žaliti na to kad je ni ne koristim, tu i tamo me zna baciti na home screen bez da išta stisnem (najčešće dok surfam), kut vidljivosti displaya je isto kritično loš, kao i vidljivost pri jakom vanjskom osvjetljenju. Ali s druge strane baterija traje začuđujuće dugo s obzirom da se radi o smartphonu sa 4.7 displayom (2 dana komotno baterija drži, mogu je navući i na 3) i to mu je najveći plus uz odličnu brzinu procesora te odaziv displaya. 

 

Također, nemam problema sa spajanjem na WiFi ni padom signala kao što su se neki požalili {#}

propuhmajstor pon 14.10.2013 09:49

 

Blago tebi kad si zadovoljan. :) Ja ovaj mobitel ne bih ponovno kupio. Odlučio sam se za njega jer sam htio primjerak mobitela srednje klase, koja je na našem tržištu iznimno rijetka (gomila slabih mobitela i nekoliko razvikanih top modela) i koji će mi potrajati nekoliko godina. Drugi razlog zašto sam ga kupio je podrška za LTE koju tek sada ima veći broj mobitela na našem tržištu. Platio sam ga više od 3000 kuna i to nikako nije malo novca. A što sam dobio? Dobio sam (za sada) relativno brzi mobitel kojega softver još nije zagušio, s dosta dobrom baterijom ako ju se ne cijedi nemilice svime što mobitel nudi. Stražnja kamera nije savršena, ali ju se može iskoristiti na dnevnom svjetlu. Softver (Android) je bugovit, a konkretne probleme su pobrojali mnogi na http://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-SP/bd-p/22065 pa nema smisla sve to ponovno nabrajati. Podrška za wifi je loša i to sam već nebrojeno puta iskusio. Dok drugi koriste wifi, ja mogu samo tužno gledati svoj mobitel. U subotu sam u ruku uzeo Sony Z1 i puno je lakši od SP koji je dosta težak, što stvara probleme kod rukovanja zbog mogućeg pada na pod.

 

Eto, da ponovim, nisam sretan s tim mobitelom u prvom redu zbog wifi-ja koji je danas ipak važna komponenta mobitela, a potom i zbog lošeg softvera koji stvara svakakve probleme.

Makić pon 14.10.2013 10:52

Mogu se u svemu slozit s kolegom povise, ocekiva sam korak naprijed u odnosu na xperiu s, a dobia vise od jednog nazad. Jedino sta preostaje docekat 11-12 mis kad dolazi upadte i nadat se da ce otklonit ove bugove

quickr pon 14.10.2013 12:46
propuhmajstor kaže...

 

Blago tebi kad si zadovoljan. :) Ja ovaj mobitel ne bih ponovno kupio. Odlučio sam se za njega jer sam htio primjerak mobitela srednje klase, koja je na našem tržištu iznimno rijetka (gomila slabih mobitela i nekoliko razvikanih top modela) i koji će mi potrajati nekoliko godina. Drugi razlog zašto sam ga kupio je podrška za LTE koju tek sada ima veći broj mobitela na našem tržištu. Platio sam ga više od 3000 kuna i to nikako nije malo novca. A što sam dobio? Dobio sam (za sada) relativno brzi mobitel kojega softver još nije zagušio, s dosta dobrom baterijom ako ju se ne cijedi nemilice svime što mobitel nudi. Stražnja kamera nije savršena, ali ju se može iskoristiti na dnevnom svjetlu. Softver (Android) je bugovit, a konkretne probleme su pobrojali mnogi na http://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-SP/bd-p/22065 pa nema smisla sve to ponovno nabrajati. Podrška za wifi je loša i to sam već nebrojeno puta iskusio. Dok drugi koriste wifi, ja mogu samo tužno gledati svoj mobitel. U subotu sam u ruku uzeo Sony Z1 i puno je lakši od SP koji je dosta težak, što stvara probleme kod rukovanja zbog mogućeg pada na pod.

 

Eto, da ponovim, nisam sretan s tim mobitelom u prvom redu zbog wifi-ja koji je danas ipak važna komponenta mobitela, a potom i zbog lošeg softvera koji stvara svakakve probleme.

Kao da nemamo isti mobitel. Ja osobno sam ga uzimao u opciji produženja pretplate pa mi je račun u konačnici bio dosta manji (imao sam i nekakav dodatni popust), na to sam mislio kad sam rekao "relativno malo para". Ne patim na kvalitetu kamere niti okidam 100 slika dnevno tako da mi taj aspekt mobitela nije bitan (toliko). Wifi, kao što sam rekao, radi dobro, bez prekida ili pada/gubljenja signala, težina mobitela je kod mene plus, osjetim ga u džepu i u ruci što mi se sviđa.

 

Osim WiFi-ja ( s kojim ja nemam problema) sve ostalo su mi trivijalne stvari, manje bitne. Najvažnije mi je da baterija dugo traje ( u usporedbi sa ostalim smartphonovima), da je display kvalitetan sa dobri odazivom i precizan, te da je procesor brz. 

propuhmajstor pon 14.10.2013 17:07
quickr kaže...

Kao da nemamo isti mobitel. Ja osobno sam ga uzimao u opciji produženja pretplate pa mi je račun u konačnici bio dosta manji (imao sam i nekakav dodatni popust), na to sam mislio kad sam rekao "relativno malo para". Ne patim na kvalitetu kamere niti okidam 100 slika dnevno tako da mi taj aspekt mobitela nije bitan (toliko). Wifi, kao što sam rekao, radi dobro, bez prekida ili pada/gubljenja signala, težina mobitela je kod mene plus, osjetim ga u džepu i u ruci što mi se sviđa.

 

Osim WiFi-ja ( s kojim ja nemam problema) sve ostalo su mi trivijalne stvari, manje bitne. Najvažnije mi je da baterija dugo traje ( u usporedbi sa ostalim smartphonovima), da je display kvalitetan sa dobri odazivom i precizan, te da je procesor brz. 

Očito nemamo isti mobitel. :) Ja sam ga kupio u trgovini informatičkom opremom, mimo bilo kakvih pretplata jer mi ne pada na pamet potpisat neki ugovor za pretplatu dok se operateri malo ne zbroje. Bio sam na pretplati preko desetljeća i trenutno uživam u telefoniranju na bonove. Evo, Simpa do kraja veljače 2014. nudi 100% iznosa prve mjesečne uplate (za 25 kuna dodatnih 25 kuna i sl.). Na pretplati nisam NIKADA NIŠTA dobio osim bezveznih plus bodova kojih nisam nikada imao dovoljno za bilo kakav bolji mobitel.

 

Wifi je i dalje koma i nema rješenja tog problema. Ljudi pišu svašta po forumima, međutim, rješenja za sada nema.

 

Display je tako, tako. Na suncu mu se vidljivost jako smanji.

 

Pretežak je i klati se u džepu tanje jakne. :)

 

quickr pon 14.10.2013 18:04

Kako nikad ništa? {#} Evo ja u tele2 od kad postoji ta firma u hrvata, imam oko 20% popusta na mobitel prilikom produženja ugovora plus dodanih 250kn zbog vjernosti koje se povećava svake godine. I cijelo vrijeme na pretplati i prezadovoljan. {#}

explorer 4 pon 14.10.2013 18:09
propuhmajstor kaže...
 Bio sam na pretplati preko desetljeća i trenutno uživam u telefoniranju na bonove. Evo, Simpa do kraja veljače 2014. nudi 100% iznosa prve mjesečne uplate (za 25 kuna dodatnih 25 kuna i sl.).

 

Kako ovo funkcionira?

Jel se treba šta aktivirati?

propuhmajstor pon 14.10.2013 20:18
quickr kaže...

Kako nikad ništa? {#} Evo ja u tele2 od kad postoji ta firma u hrvata, imam oko 20% popusta na mobitel prilikom produženja ugovora plus dodanih 250kn zbog vjernosti koje se povećava svake godine. I cijelo vrijeme na pretplati i prezadovoljan. {#}

Nažalost, nisam divlje trošio, pa nisam nikada skupio dovoljno bodova za bolji mobitel (srednja klasa i više od toga). Neki jesu, ali ti su već kroz svoje račune odavno otplatili i preplatili te nove mobitele. :)

 

Lijepo je znati da netko dobije u startu 20% popusta i još nagradu za vjernost. Ja za preko desetljeća vrijednosti nisam dobio ništa.

 

propuhmajstor pon 14.10.2013 20:23
explorer 4 kaže...
propuhmajstor kaže...
 Bio sam na pretplati preko desetljeća i trenutno uživam u telefoniranju na bonove. Evo, Simpa do kraja veljače 2014. nudi 100% iznosa prve mjesečne uplate (za 25 kuna dodatnih 25 kuna i sl.).

 

Kako ovo funkcionira?

Jel se treba šta aktivirati?

Za prvu mjesečnu nadoplatu bonovima od 25 do 200 kuna dobiva se još jednom iznos bona kojim je doplćen račun tj. 100%. Za svaku sljedeću nadoplatu u tom istom mjeecu dobiva se 10% vrijednosti bona.

 

Ne treba ništa aktivirati ALI to sve vrijedi za brand Simpa, ali ne i za korisnike T-Mobilea na bonove!

 

Detalji: https://www.simpa.hr/pogodnosti/svima-duplo

 

Nadopuna: treba paziti KAKO tj. KOJIM KANALIMA se KUPUJE BON!

 

Ne dobiva se dodatak za kupovinu u običnoj trgovini, na kiosku ili internetskim bankarstvom. Nadoplata se dobiva za: https://www.simpa.hr/bonovi/kako-kupiti-bon

 

Da ne bi bilo nismo znali...

 

Tomislav95 pet 25.10.2013 22:52

Pozdrav! Može mi netko tko je uzeo ovaj mob ili neki drugi na Tele2 objasniti kako radi pretplata kod njih? Ja bi radije platio puni iznos uređaja nego otplaćivao na rate, a nigdje u webshopu im ne piše kako se to isključi da vidim cijene uređaja ako punu cijenu platim odmah.

explorer 4 pet 25.10.2013 23:13
Tomislav95 kaže...

Pozdrav! Može mi netko tko je uzeo ovaj mob ili neki drugi na Tele2 objasniti kako radi pretplata kod njih? Ja bi radije platio puni iznos uređaja nego otplaćivao na rate, a nigdje u webshopu im ne piše kako se to isključi da vidim cijene uređaja ako punu cijenu platim odmah.

 

Ne kupuj ovaj mob, budi razuman.

Za tu cijenu nudi jako malo, pa xperia s se ispostavila kao bolji uređaj, koji je brat bratu bija poluproizvod.