Mitch pon 30.11.2009 10:24

Fenomenalno !!

 

Prebrz...

Koristio sam ga u tele 2 jučer

 

Fotić je izvanredan možda ovih 12 mpix nije potrebno al je optika super

Softver radi ko švicarski sat

EDIT- al ima bugova  {#}

Sve pohvale !

cybershotman pet 4.12.2009 17:00

Kada je riječ o Sony Ericssonu,poznato je da su njihovi top-modeli kraljevi multimedije,sa odličnim fotografskim (CYBER SHOT), i glazbenim(WALKMAN) mogućnostima! Satio, kodnog imena Idou, tvorničkog U1, sadrži samo najbolje iz Cyber shot i Walkmen svijeta! Izvrsna kamera od 12mpx, sa Xenon bljeskalicom, izoštravanjem na dodir, svjetlom za video, daje tako oštre snimke, da će vas ljudi nerijetko upitati, sa kojim to fotoaparatom slikate, a tako se desilo i meni kada sam prvi put išao razviti fotke u foto-studiju fotograf je ostao zapanjen da slike dolaze iz mobitela, a ne fotoaparata!
Satio pogoni OS Symbian, što mnogim ljubiteljima Sony Ericssona (pa tako i meni) zadaje "slatke" muke, jer smo naviknuti na logičnost i jednostavnost OS SE, a što Symbian nije, no koliko god bio sustav "kompliciran"; ipak ima i nekih prednosti! No, vratimo se na same mogućnosti mobitela!Ekran ovog mobitela je izvrstan, oštar, brilijantnih boja (njih 16.777.216), klase nHD TFT, i rezolucije 640x360 pixela, veličine 3,5 inča, što u konačnici rezultira izvrsnim osjećajem prilikom pregledavanja fotografija i gledanju videa na samom uređaju!
Također,multimedija je izvrsna, pregledavanje videa na 16:9 zaslonu teče glatko, snima u Vga rezoluciji, sa glasnim zvukom, koji je doduše još bolji i čisći kada se na njega spoje izvrsne slušalice, HPM-77, koje se dobiju uz njega u paketu, a ne mnogo lošije koje su nacrtane na njegovoj kutiji, i koje se inače isporučuju korisnicima u Z.Europi! Također, kod nas Satio dolazi i sa 16gb karticom (u Z.Europi 8gb), mi dobivamo i kožnu torbicu za njega, usb stick koji služi i kao držač mobitela u vodoravnom položaju, te kabel za spajanje na TV! Zašto nas je Sony Ericsson "nagradio"; tolikom dodatnom opremom, neznam, no pretpostavljam da je to zbog toga što SE bilježi odlične prodajne rezultate u Z.Europi, no I.Europa im nešto malo "šteka". Beskrajno ćete se zabavljati i sa aplikacijama ugrađenim u uređaj, kao što su Facebook, Picasa Web, YouTube, Google Map, WorldMate, PlayNow arenom (koja će ubrzo omogućiti i skidanje do 60 filmova godišnje,formatiranih posebno za modele Sony Ericssona)! Tu je naravno i Wi-Fi te 3G i sve ostalo što top modeli posjeduju! Satio dolazi u 3 boje, crna, srebrna i bordo, no u HR su dostupne trenutno samo prve dvije. Stoga fotografirajte, pokazujte, pozivajte, komentirajte, kucnite, kliznite po njegovom zaslonu, uživajte i hrabro kročite u svijet sutrašnjice, sve to sa Sony Ericsson Satio!

Shai ned 27.12.2009 05:56

Postavlja se samo pitanje brzine i rada sa aplikacijama. Jeli brz i jesu li mu aplikacije dovoljno logički napravljene.

Odnosno za neki postupak trebaš pritisnuti par tipki da bi dobio rezultat( amožda je potrebno pritisnuti samo jednu tipku).

Mogu odmah reći da sam skeptićan prema njemu. Molio bih nekoga tko ima taj mob i koristi ga da napravi iskrenu recenziju.

A ne da mi rade recenziju ljudi koji su za to plaćeni!!!

Shai ned 27.12.2009 06:04

Evo, pročitao sam da mu je baterija vrlo loša i da drži samo 8 sati. Za tu klasu mobitela i tu cijenu je to kriminalno.

Uopće nije lijepo da se  tako ponašaju velike firme prema kupcima. Što će mi mob kojemu baterija drži samo 8 sati?

 

Gorshtak ned 27.12.2009 11:10

Evo isproban i mogu reći ovo:

Nije istina za bateriju, osim kad ga dobiješ i ne prestaješ radit na njemu 8 sati.

Baterija bi trajala 4-5 dana kada bi s njim radio kao s običnim mobitelom (razgovori, poruke),

ali budući da to nemožeš (iz objektivnih razloga), traje puno manje.

Sat i pol razgovora ne pomakne stanje baterije ni za jednu crticu, ali onda odete na net, pa

slikate, ..., i kako sad reči da baterija nevalja?

Mobitel je super, kamera više nego savršena, a o izgledu da ne govorim.

I da napomenem, ovo je još uvijek mobitel (za razliku od Iphone-a) ili ako hoćete,

vrhunski fotić sa mogućnostima mobitela.

cybershotman uto 29.12.2009 19:16

SHAI,ja nisam plaćen za recenziju o Satiu,samo ga imam prvi od 27.10. i zato sam dao recenziju,inače običan sam korisnik kao i ti...Nije dovoljno par minuta da ga upoznaš,jer to nije obični telefon i pogotovo stoga što je na Symbian platformi...To što kažeš za bateriju,obična je laž,kada je se baterija ustabilizirala,traje mi do 2 dana,a stalno slikam,pišem poruke,pa idem i na fejs sa njega(usput rečeno ima dva fejsa u sebi,jedan koji je sličan kao na kompu,i taj je ugrađen u njega,a drugi sam nadogradio sa sonyericsson.hr,i jako je zanimljivo napravljen)...

ALEN-C,problem je bio softverske prirode,i obična nadogradnja je sve riješila...

Shai sri 30.12.2009 17:20

Ispričavam se ako tako stoje stvari!

Inaće je pun net pohvala na neke proizvode i mobitele. mislisliš da je iskrena recenzija, a ono prijevara, kada nabaviš uređaj i imaš ga u rukama.

Tako sam ja prošao sa SE G900 modelom koji mi sada leži u ladici a kada je izašao nije bio nimalo jeftin.  A mobitel je zadnje smeće.

Sada koristim SE  K 800i i mogu reći da je mob zakon i više od toga. A fali mi Simbyan i njegove mogućnosti.

nadam se da ću uspjeti ubosti neki mob koji će mi zadovoljiti sve mogućnosti koje me interesiraju po tom pitanju.

primi ljepe pozdrave u moje ime i isprike:

 

   Shai

cybershotman sri 30.12.2009 18:33

Shai,nema problema,nema frke,recenzije su ionako samo kozmetičke,teško je naći u njima baš sve najbitnije sto te zanima,stoga po meni najbolje da ga uzmeš malo od nekog tko ga ima,malo ga pregledaj,bar one bitne stavke koje te zanimaju,ili to pogledaj u trgovinama...ja nikad ne vjerujem reklamama dok ga sam ne isprobam...No ako voliš Symbian,(ja baš i ne,jer je prekompliciran u odnosu na SE OS),isti je u njemu kao i u Nokia N97,ili Omnia!!!Meni je bitnije da je multimedija pod kontrolom Sony Ericssona,a tako je u Satiu...

southy pet 8.1.2010 15:29

Po svemu što sam vidio najvjerojatnije ću uzeti ovaj mob umjesto C905 kad mi istekne pretplata, no moram priznati da nisam oduševljen Symbianom. Prije sam cijelo vrijeme želio Symbian, a kad sam ga počeo koristiti uopće ne vidim čemu tolka strka oko njega. U principu sam razočaran sa OS-ovima na mobitelima, osim sa iPhone Macom. Bilo bi sjajno da uređaj ovakvih hardverskih karakteristika dolazi sa Androidom, koji iako nisam uživo probao izgleda da puno obećava.

Inače, mobitel je što se slika i multimedije tiče stvarno odličan.

surki uto 19.1.2010 09:09

Za 4300 kupim bolji fotoaparat, bolji mp3 player i mobitel (za autonavigaciju je i onako neupotrebljiv a rucna mi ne treba), pa kad mi jedno crkne  imam ostaje mi ovo drugo. Izgleda da nas velike tvrtke kompanije ne smatraju dostojnima dobrog all in 1 uredjaja koji ce biti jeftiniji od svih uredjaja zasebno (koji ce jos imati i dobru svjetiljku, laserski metar, ispitivac struje i biti univerzalni daljinski. Naravo da ne bi bilo lose i da ima otvarac za boce, nozic, kacavidu, kombinirke.....

Šef uto 19.1.2010 09:50

Možda i hoćeš kupit 3-4 različita uređaja za iste novce, ali stvar je u tome da su ta tri uređaja su ukomponirana u jedan. Ako ćemo po tome: Što će ti išta drugo na mobitelu osim poziva i poruka? Kamera ti netriba, imaš fotoaparat, mp3 player ti isto tako netreba, imaš ipode, walkmane,... Zašto se netko uopće sjetio napravit švicarski nožić kad umjesto njega može sa sobom posebno nosit nož, kacavidu (šarafciger), otvarač, čačkalicu,...

bericus pet 5.2.2010 09:01

cyber, 1 pitanje ------ od prije 10-tak dana sam zamijenio iphone sa satiom i neusporedivo je, po meni bolji satio, ali se pojavio i problem; kad slikam, jednu -dvije fotke, u jednom trenutku mi blokira mob. i nemrem niš' napraviti, niti na jednu funkcijsku tipku ne reagira, već moram izvaditi bateriju i ponovno ga pokrenuti jedino na taj način, što se dogadja!?? kupljen je legalno, a njihovi tehničari mi ne mogu odgonetnuti zašto, predlažu da reklamiram u pošaljem na servis u ZG.

- slažem se da baterija ipak malo kraće izdrži, bez obzira koliko ga koristio, inače sam prezadovoljan, puno, puno toga u jednom....

HVALA, pozzzz.

guardian92 pet 5.2.2010 13:04

Dobar dan, imam Satio negdje mjesec i pol. Dosta sam istraživao o njemu i imao raznih problema s njime, no uatoč tome mogu reč da je mobitel fenomenalan. Jedina primjedba je što je SE postavio Symbian umjesto Android OS-a.

Ako je netko zainteresiran za hakiranje mobitela i mogućnost dobivanja na stotine aplikacija koje inače nisu besplatne te isto tako igrica nek mi se javi na "guardian92@gmail.com".Lijep pozdrav

guardian92 pet 5.2.2010 13:08
surki kaže...

Za 4300 kupim bolji fotoaparat, bolji mp3 player i mobitel (za autonavigaciju je i onako neupotrebljiv a rucna mi ne treba), pa kad mi jedno crkne  imam ostaje mi ovo drugo. Izgleda da nas velike tvrtke kompanije ne smatraju dostojnima dobrog all in 1 uredjaja koji ce biti jeftiniji od svih uredjaja zasebno (koji ce jos imati i dobru svjetiljku, laserski metar, ispitivac struje i biti univerzalni daljinski. Naravo da ne bi bilo lose i da ima otvarac za boce, nozic, kacavidu, kombinirke.....

I da, molim neinformirane osobe poput ove koja je napisala ovo da ne pišu nešto što prije toga nisu provjerili. Naime, GPS radi ko švicarski sat, bez ikakvog povezivanja. Treba se malo informirat i naučit se služit vlastitim uređajem. Napominjem, ako ikome treb bilo što nek se javi na naveden mail, sve ćemo srediti pa isto tako i GPS.

cappy čet 25.2.2010 22:31

Evo ovako rođo mi ga nabavlja iz Njemačke.

Pa ima li ko kakav savijet i iskustva sa mobon.

I ovo sta se tice baterije ako stvarno traje 8h to je odlično.

Ovi K770i sta ga trenutno iman ako non stop radin na njemu baterija ce trajat 5h.

cappy pet 26.2.2010 11:20
cappy kaže...

Evo ovako rođo mi ga nabavlja iz Njemačke.

Pa ima li ko kakav savijet i iskustva sa mobon.

I ovo sta se tice baterije ako stvarno traje 8h to je odlično.

Ovi K770i sta ga trenutno iman ako non stop radin na njemu baterija ce trajat 5h.

 Pita san ga sta sve ide uznjega pa mi je posla ovu sliku evo dole.

A sta se tice kartice kaže da nezna da je najvjerovatnije 8 Gb,ali donit ce mi od 16Gb.

cappy uto 2.3.2010 15:29
Z3r0C0ol kaže...

Što mislite jel bi netko prihvatio razmjenu za satio??npr. Nokia n96 za satio uz neku manju nadoplatu??

Ima ljudi,al teško češ nač ikoga,moraš baš bit uporan.

I i da nađeš ko zna kakvog bi ti satia da.

cybershotman pon 8.3.2010 09:55
bericus kaže...

cyber, 1 pitanje ------ od prije 10-tak dana sam zamijenio iphone sa satiom i neusporedivo je, po meni bolji satio, ali se pojavio i problem; kad slikam, jednu -dvije fotke, u jednom trenutku mi blokira mob. i nemrem niš' napraviti, niti na jednu funkcijsku tipku ne reagira, već moram izvaditi bateriju i ponovno ga pokrenuti jedino na taj način, što se dogadja!?? kupljen je legalno, a njihovi tehničari mi ne mogu odgonetnuti zašto, predlažu da reklamiram u pošaljem na servis u ZG.

- slažem se da baterija ipak malo kraće izdrži, bez obzira koliko ga koristio, inače sam prezadovoljan, puno, puno toga u jednom....

HVALA, pozzzz.

da,čest problem,no stigla je i nova nadogradnja za njega,inačica R2AK006,koja to ispravlja,ponekad će ti opet bljeskalica bljeskati,no neće ti blokirati ni kameru ni mob,no kad budeš imao vremena,odi na servis i nek ti to isprave...