D.Bradley čet 16.12.2010 07:52

Odlučio sam se da kupim djevojci 450D jer ju zanima fotografija pa me zanima vaše mišljenje da li sam pogriješio?

Naravno, u vezi aparata, ne djevojke^^

 

P.S. Ne znam ništa o fotoaparatima pa me također zanima kakve memorijske kartice koristi?

crocro23 pet 17.12.2010 15:10

Googlaj za kartice :)

 

Šala

 

Pa evo, sd,sdhc kao i vecina canona 

 

Baterije su LP E5 sto ti je super jer na njuskalu imas po 99kn komad a jedna drzi 2h-3h znaci uz orginal koji dobijes uzmes 1 za 99kn i imas dovoljno za sve svrhe.

Kartica 16gb sdhc klasa4 ti je 200kn sto je odlicno i stana ti tisuca i pol fotki u naj kvaliteti.

Kvaliteta fotografija za tu cijenu je odlicna, video pak nije, mozda da dodas 500kn i uzmes mocniji 500D....?

eterna luchar pet 17.12.2010 15:17

Koristi CF kartice isprike SD/SDHC i nisi pogriješio, 450D je solidan DSLR aparat s kojim nećeš pogriješiti ako ga kupiš... Al evo doći će i netko drugi s Pentaxom, Nikonom, Sony-em pa će ti predložiti još ponešto... od mene preporuka za 450D

Floyd pet 17.12.2010 15:31

Ja imam bas EOS450D i skroz sam zadovoljan. Preso sam na njega sa malo jaceg Panasonic Lumix-a i razlika je nebo i zemlja (u korist Canona naravno).

 

Na www.dpreview.com mozes vidjeti detaljne testove/specifikacije i 450D i 500D pa vidi da li ti se isplati uzimat 500D. Ako nista drugo razliku u cijeni od 450D do 500D stavite na stranu pa jednom kad se skupi investirati u neki objektiv jer onaj standardni 18-55mm koji se dobije sa tijelom aparata ce biti okej ispocetka ali kasnije skuzis da bi dobro doso i neki zoom objektiv i mozda neki macro/portretni ili 50mm prime itd.

 

Glede baterija to je definitivno dobar savjet, uvijek imati bar 2 komada (iako i jedna traje dosta dugo).

 

xDinichx pet 23.3.2012 19:28

Pozdrav,

 

Naime, još nisam kupio svoj prvi DSLR, a imam priliku uzeti ovaj apart sa 700 okidanja, a s njime dobijem EFS 18-55IS i EFS 55-250IS.

Pa ne zanima da li se isplati odnosno kakav je aparat za početnika koji nema previše iskustva s DSLRom, ali imam sa kompaktima i SLRom :)

xDinichx pet 23.3.2012 20:20
File kaže...

Za koliko novaca?

Objektivi su okej, koji dolaze u kitu i pokriven si s milimetrazom.. I jos imaju stabilizaciju..

  a kao prodaje se za 4k, ali dobio bih ga jeftinije + mogu ga u rata plaćati pa mi je to super :)

Inače se nadam da je kvalitetan Cannon i da će mi potrajati (naravno pod uvjetom da ne igram nogomet s njim, nego da ga čuvam :))