Razvoj web-stranica

SEO optimizacija - preporuka

deelight pet 17.8.2012 18:24

Dakle, 

 

tražim ponude onih koji sami znaju ili znaju za ljude koji se razumiju u SEO optimizaciju i sve vezano uz to, pa stoga molim da mi se jave u inbox. Na internetu ima svakakvih koji nude svakakve pakete, a raspon cijena je velik.

 

Hvala!

maximum pon 21.1.2013 11:50

Bolje je rješenje da odeš na google.hr, upišeš pojmove kao što su seo optimizacija, seo ili optimizacija web stranica. Pogledaš koje firme su u prvih 5 mjesta pa ako su se u struci izborili za tako visoke pozicije onda će svakako moći i znati odraditi potreban posao.

sasa pet 15.2.2013 01:58
mestro67 kaže...

Ako su dobri - skupi su. 
Jedni od kvalitetniji su bar o referencama i aktivnostima na društvenim mrežama i medijima.

SEO. hr

prvomjesto

Seek and hit

Escape studio

webiny @chande

-- 

samo mala korekcija ovih agencija:

trenutak.hr / seo.hr / seekandhit  -> to je way to go

escape je marketinška agencija kao i mnoge druge, a ovi gore navedeni rade samo SEO

sasa pon 18.3.2013 01:32

SEO je skup ako se gleda apsolutni iznos. Ali, to se realno tako ne gleda. Prate se razne metrike, analiziraju KPIevi, postavljaju ciljevi te na temelju toga možemo vidjeti što je isplativno, a što nije (gdje je pozitivan ROI, a gdje ne) - nema tu "skupo" ili "jeftino", jer cijena varira o puno parametara.

Pravi SEO stručnjaci ne koriste "crnu magiju" već iznimno skupe alate koji mogu mjesečno koštati poprilično (i više od 1.000$) pa onda i krajnja usluga ne može biti kao da ju radi netko tko tek uči ili misli da je SEO neki plugin za WP ili Joomlu.

ako netko treba SEO neka se slobodno javi na PM

Syke pon 28.9.2015 17:41

Pa kad ste tako pametni što si onda sami ne napravite?

 

Da se razumijemo, ne podržavam bilo kakvo varanje ali nije sve mačji kašalj. A i većina ljudi ne želi čekati 6 mjeseci da se nešto organski napravi nego hoće sve odmah i za 500 kn...

WiCkED pon 28.9.2015 18:01
Božoo kaže...

Ovaj je uzeo 1400 kn za 15 dana posla. Da postavi 2-3 linka ka mojoj stranici.. Neš ti posla... Samo postoji opasnost da mi google banuje stranicu jer se tako brzo digla...

 Upravo su klijenti poput tebe razlog zašto ne radim uopće SEO s domaćim tvrtkama. Kad su sve stvari tako jasne i jednostavne, ne znam čemu uopće onda uposliti nekog da to radi za tebe.

 

Ne ulazim u kvalitetu rada / nerada navedene tvrtke, ali taj stav mi je izrazito iritantan. Od onog "pa i susjedov mali može napravit takvu stranicu za 500kn, zašto bih tebi platio 5000" (web designeru), do "ma taj logotip sam mogao i ja nacrtati za par sati, što me tražiš par tisuća kuna" (designeru) i na kraju "par linkova u 15 dana, neš ti posla" (SEO stručnjaku). Svi znaju sve u ovom kraju svijeta, zato i radim samo sa strancima zadnjih par godina. Ljudi znaju cijeniti rad i trud, susjedovi klinci im ne znaju sve za $100...

Syke pon 28.9.2015 18:13
Božoo kaže...

Ovaj je uzeo 1400 kn za 15 dana posla. Da postavi 2-3 linka ka mojoj stranici.. Neš ti posla... Samo postoji opasnost da mi google banuje stranicu jer se tako brzo digla...

 

Da i ? ako je 2-3 linka bilo potrebno da napravi ono što tražiš od njega onda onda ne vidim čuđenje oko cjene. Cjena i opseg posla se dogovara prije početka rada.

anelko ned 11.2.2018 08:35
Kolacic kaže...
anelko kaže...

Kao dugogodisnji clan foruma da postavim link za svoje usluge SEO optimizacije u slucaju da budu nekome trebale.

http://www.webmajstor.ba/seo-optimizacija/

 lijepo stranica izgleda.

Da bi ste shvatili šta SEO zapravo znači, analiziraćemo njene elemente:

Sta nebi trebalo biti analizirat ćemo.

ps dosadno mi je.

 Hvala puno na sugestiji vjerujem mi da se u jednom momentu oduzilo sa izradom stranice i kasnije kada smo pokusali sve da stignemo doslo je do toga da se desavaju ovakve greske

minamina pon 13.8.2018 13:09
tricky73 kaže...

bok, može li mi netko dati barem okvirnu informaciju o cijeni SEO-a? Čitam ovakve članke o cijeni seo optimizacije, ali nikad ništa konkretno ne saznam. Nemam pojima radi li se o 200-300 kn ili 5-6 tisuća. Očito vi tu radite u takvim agencijama kad se reklamirate pa mi valjda može netko reći barem nešto :P

Znam da je stari post, ali mozda odgovor pomogne nekome u buducnosti.

Cijena SEO-a ovisi o jako puno faktora. Najvise o tvojim vlastitim mogucnostima. Kao prvo treba odluciti koju strategiju zelis koristiti - uloziti hrpu vremena za optimizaciju same stranice, sadrzaja, tehnickog SEO-a gdje rezultate vjerojatno neces primjetiti u slijedeca 3 mjeseca ili platiti Google AdWords za svaki klik i od prvog dana biti na visokoj poziciji (koja ce ti opet ovisit o tome kakva ti je stranica, sadrzaj itd.) - vise o tome na https://morningscore.io/push-vs-pull-marketing-case-study/

 

Tema je komplicirana, ali nije nemoguca za skuzit, osobito ako imas znanje engleskog. Tu ti se otvara cijeli svijet blogova, tutoriala i alata sa probnim rokom do 2 tjedna i sa malo vremena mozes za 0 kn napraviti svasta. 

Ili platis hrpu love da ti drugi to naprave i nadas se da vjerujes pravoj osobi. Mozda je taktika glupa, ali meni tu ide ona "Kol'ko para, tol'ko muzike"

Zveron sub 18.8.2018 11:12

Pozdrav svima, moj drugi post na ovom forumu, molim vas za pomoć i mišljenje.

 

Btw., nadam se da sam odabrala pravi topic za moja pitanja jer izrada web stranica i sve oko njih nije moje područje, pa se, lijepo molim, nemojte smijati terminologiji.

Naime, pred tjedan dana uz poprilične sam muke izradila svoju web stranicu koristeći Squarespace platformu.

(Link sam, da ne spamam ovdje, postala na temi "Review vaših web stranica".)

 

Pararelno surfam po netu i čitam o toj SEO optimizaciji, kako Google indeksira stranice i sl.
U međuvremenu sam shvatila da Squarespace možda i nije bio najbolja opcija, ali što je, tu je... U tom sam pretraživanju naišla i na neke web stranice koje nude besplatno testiranje vaše stranice po različitim parametrima, zacijelo znate na što mislim: upišete adresu svoje stranice i onda vam oni izlistaju koje performanse funkcioniraju okej, a gdje su neke greške koje je potrebno ispraviti.

To sam i učinila, a uz to oni nude i neke savjete kako greške ispraviti. Moj je problem što ja, uz moje nikakvo znanje o materiji, tek ponegdje uspijevam naslutiti gdje bi bio problem, a da ne spominjem da mi mozak već krvari od različitih informacija i dosadašnjeg rada na stranici.

 

Dakle, trebao bi mi netko pogledati i ispraviti te greške. Ne znam koliko bi to koštalo, ne znam spada li to u tu SEO optimizaciju, ne znam uopće može li se to učiniti budući da je stranica sklopljena u Squarespaceu?


Napominjem da imam Google analytics i u prosijeku 3-4 posjetitelja preko Googlea, u tjedan dana koliko stranica postoji.Dragi Lastane, je li to normalno?

 

Eto. Imate li kakvu informaciju ili savjet po tim pitanjima, bila bih vam zahvalna.

rc-game čet 10.1.2019 11:31

Pročitat malo backlinko blog i to je to. Tamo se nađe hrpa savjeta i konkretnih primjera i metoda kako poboljšati SEO. Treba se malo igrati i eksperimentirati. Većinu toga možeš odradit i sam (on-page seo). Ostalo ti je jedino pisat kvalitetni sadržaj i dobivat kvalitetne linkove (za ovo treba vremena). Ništa ne dolazi preko noći, pa tako ni kvalitetni SEO