Razvoj web-stranica

Ima li netko otvoren obrt za web dizajn?

zoki07 sub 7.5.2011 10:00

ej bok

zanima me dali ima netko otvoren obrt za web dizajn kakva stručna sprema treba, koje su bitne stvari na koje se mora paziti i koje treba imati da otvoriš web dizajn.

dali na kompu stvr moraš imati sve legalne programe i sl.

može komentari

CroVandal sub 7.5.2011 10:01
zoki07 kaže...

ej bok

zanima me dali ima netko otvoren obrt za web dizajn kakva stručna sprema treba, koje su bitne stvari na koje se mora paziti i koje treba imati da otvoriš web dizajn.

dali na kompu stvr moraš imati sve legalne programe i sl.

može komentari

koliko ja znam moras imati legalne windowse i ostali software...

bed sub 7.5.2011 11:47

Potraži nacionalnu klasifikaciju djelatnosti. Tu su sve djelatnosti koje možeš registrirati, kao i potrebna stručna sprema za iste. A legalni software bi trebao imati bez obzira na obrt..

Robi sub 7.5.2011 18:31
CroVandal kaže...
zoki07 kaže...

ej bok

zanima me dali ima netko otvoren obrt za web dizajn kakva stručna sprema treba, koje su bitne stvari na koje se mora paziti i koje treba imati da otvoriš web dizajn.

dali na kompu stvr moraš imati sve legalne programe i sl.

može komentari

koliko ja znam moras imati legalne windowse i ostali software...

Ili kao neki koristiš opensource :) ... Ubuntu najčešće :)

zoki07 uto 10.5.2011 07:45

Evo imam još par pitanja jer sam se zbilja namučio da bi dobio odgovore na njih drugdje ali je bilo bez uspjeha.

Spika je u tome da sam se htio informirati o otvaranju web-dizajn obrta i pod koju klasifikaciju spada taj obrt.
Prvo sam gledao na netu, stranice od Ministarstva za obrt i Obrtničke komore; samo zakonici ali nikakve detaljnije informacije.


U N.N. sam saznao pod koju klasifikaciju to spada: 72.22.0 Ostalo savjetovanje i pribavljanje programske opreme (softvera)

Ali i dalje mi to ništa ne znači pa lijepo molim vas koji su već prošli tu proceduru da mi odgovore na par pitanja:

1. Prvo me zanima da li je potreban poslovni prostor? Načuo sam da nije jer spada pod slobodni obrt.

2. Nabavio sam neku knjigu o otvaranju obrta ali naravno u njoj nema nikakvih informacija o slobodnim obrtima; samo za vezane i povlaštene obrte. Ali u njoj se na više navrata spominje komisija koja dolazi na uvid.
Da li nešto takvo postoji i ovdje i ako da, koji su njihovi zahtjevi.

3. Porezi; kada i koliko?
Dobio sam NEPROVJERENU informaciju od jedne osobe da slobodni obrti plaćaju puno manje poreza ukoliko ne prelaze granicu zarade od 80,000 kuna godišnje, a ako prijeđu tu svotu stavlja im se PDV na svu zaradu. Sad me zbilja zanima koja je spika sa tim svime?

Zahvaljujem:D

daseparo uto 10.5.2011 08:29

Mislim da ti se to poopći.

 

Staviš nekako: obrt za prodaju informatičke opreme, usluga i servis informatičke opreme. I onda kroz to možeš provući masu informatičkog posla.

 

Neznam točno i lupetam ali radim analogiju sa građevinom, di imaš obrt za građevinsku djelatnost, a nemaš neznam obrt za zidove, obrt za pregrade i obrt za pivu i sendvič itd. itd.    

 

 

Bypass uto 10.5.2011 08:53
zoki07 kaže...

Evo imam još par pitanja jer sam se zbilja namučio da bi dobio odgovore na njih drugdje ali je bilo bez uspjeha.

Spika je u tome da sam se htio informirati o otvaranju web-dizajn obrta i pod koju klasifikaciju spada taj obrt.
Prvo sam gledao na netu, stranice od Ministarstva za obrt i Obrtničke komore; samo zakonici ali nikakve detaljnije informacije.


U N.N. sam saznao pod koju klasifikaciju to spada: 72.22.0 Ostalo savjetovanje i pribavljanje programske opreme (softvera)

Ali i dalje mi to ništa ne znači pa lijepo molim vas koji su već prošli tu proceduru da mi odgovore na par pitanja:

1. Prvo me zanima da li je potreban poslovni prostor? Načuo sam da nije jer spada pod slobodni obrt.

2. Nabavio sam neku knjigu o otvaranju obrta ali naravno u njoj nema nikakvih informacija o slobodnim obrtima; samo za vezane i povlaštene obrte. Ali u njoj se na više navrata spominje komisija koja dolazi na uvid.
Da li nešto takvo postoji i ovdje i ako da, koji su njihovi zahtjevi.

3. Porezi; kada i koliko?
Dobio sam NEPROVJERENU informaciju od jedne osobe da slobodni obrti plaćaju puno manje poreza ukoliko ne prelaze granicu zarade od 80,000 kuna godišnje, a ako prijeđu tu svotu stavlja im se PDV na svu zaradu. Sad me zbilja zanima koja je spika sa tim svime?

Zahvaljujem:D

1. Ne, možeš od kuće raditi, samo moraš imati označeno.

2. Otvaraš "normalan" obrt, ostali obrti idu prema tvojem školovanju.

3. Samo doprinosi (zdravstveno), sve dok  ne uđeš u sustav pdv-a. U sustav PDV-a ulaziš sa preko 70 i nešto tisuća kuna zarade.

mbaksa ned 22.5.2011 01:28

Što se tiče web-dizajna, tu uvijek možeš raditi na autorski ugovor ili ugovor o djelu. Nema potrebe otvarati obrt ili firmu za to što će netko tu i tamo napraviti neku web-stranicu (samo ćeš bezveze imati troškove - ako se posao razgrana, onda ima smisla). Osim toga, možeš dobiti dobar dio plaćenog poreza natrag.

Nix ned 22.5.2011 19:41
zoki07 kaže...

dali imate kakve primjere tih programam gdje je najeftnije, znaći win , dreamweaver, photoshop ?

ili sl.

:)

 

Profesionalci rijetko rade na klik, bilo da se radi o dizajnu ili kodiranju.

Stoga instaliraj sebi neku linux distribuciju kao besplatan OS, Ubuntu, kubuntu, opensuse (koristim godinama),...

za Raster/vector web dizajn: GIMP / video,

za vector dizajn: Inkscape / video

za kodiranje npr Aptana / video

ftp: filezilla

serveri: apache ili cherokee, lighthttpd, nginx,..

 

na ovaj način ćeš sebi uštediti novce.