Razvoj web-stranica

Coworking prostor, zašto ne? Ima li nas?

bozoou čet 14.3.2019 18:20

Pozdrav,

 

ako slučajno niste čuli za pojam coworking, u najkraćim crtama to je povezivanje ljudi zajedničkih interesa preko zajedničkog radnog prostora.

U kontekstu ove teme, pod zajedničkim interesima se smatra računalni rad: programiranje, dizajn ...

Znači podjele se troškovi radnog prostora i dobije se poslovni prostor povoljnije, ali osim toga coworking nosi sa sobom puno benefita:

- lakše je postići radnu disciplinu izvan svoje sobe
- u okruženju ste s ljudima koji se bave sličnim stvarima kaoi vi, pa postoji raspodjela znanja
- postoji fini potencijal udruživanja zajedničkih snaga za određene projekte
- svoje klijente možete dovesti na prezentaciju/sastanke u poslovni ambijent
- i u društvu je uvijek zabavnije

 

..vjerovatno ima još dosta prednosti, nisu mi sada sve na pameti.

Uglavnom, želja mi je uskoro otvoriti coworking prostor, pa se čisto malo raspitujem da vidim kako drugi dišu.

Na pameti mi je sljedeće:

Prostor bi bio open-space. Znači jedna ili više zajedničkih prostorija..sa ne previše načičkanim ljudima.
Prostor bi morao imati sobu za sastanke i prezentacije.
Pored toga, prostor bi imao sobu za druženje. To je znači "razuzdana" soba u kojoj bi se smjestio makar biljar/stolni nogomet/pikado. (Kosa crta nije ili nego **I** )

To je osnovno što vidim da prostor mora imati:
- Prostor za druženje i puno pričanja
- Radni prostor gdje će biti strogo radna atmosfera i tišina. Tko to neće znati poštivati dobit će pedalu bez puno prethodnih upozorenja.
- Prostor za prezentacije i sastanke.

 

E sad, ono što me zanima.

Koliko vas ima da vas interesira tako nešto? I koliko bi to mjesečno bili spremni platiti?

Molit ću da se javite na email "bozoou@gmail.com" ako vam je ideja zanimljiva i javite max iznos koliko bi bili spremni mjesečno za to izdvojiti? Izjasnite se od 200kn mjesečno do 1000kn?

 

Naravno, cijena ovisi od ljepote i elegancije prostora ...pa pretpostavite da je to jedan jako divan prostor i da mu ništa ne zamjerate. I prema tome riktajte onda cijenu.

Eto, hvala na sudjelovanju....samim sudjelovanjem pomažete da se jednog dana unutra možda stvarno i sretnemo

Ali ako vam je ideja zanimljiva, ali znate da niste realni kandidat za prostor...onda nema potrebe da se javljate i zbunjujete mi brojkice.

Važno napomenuti, ovo se odnosi na Zagreb. Tako da ako niste iz Zagreba slobodno komentirajte i sudjelujte na temi, ali nema potreba da se javljate na email kao realan kandidat.

 

P.S. nadam se da ovo smije biti na ovom podforumu, ipak je publika koja radi razvoj weba ciljana publika.

 

Hvala još jednom.

MrBlc čet 14.3.2019 20:39

Samo se dobro raspitaj može li to uopće funkcionirati s pravne strane. Kad radiš od doma kao freelancer, nitko te ne dira. Kad si firma, onda ti nad vratom vise razni inspektori, moraš imati ateste...

 

Ovo je nešto između, ni vamo ni tamo i moglo bi otvoriti puno mogućih tumačenja koja ti ne idu u prilog.

 

Možda bi prošla formalizaciju kroz udrugu koja svojim članovima daje mogućnost korištenja prostora.