BlackMoon čet 20.3.2014 19:19

Danas su mi uveli optiku i stavili ovaj router. Problem je što mi više nikako ne radi port forwarding. Sve sam podesio po uputama, ali pomoći nema. Ovo mi je bitno jer radim stream s dvije panoramske kamere. Sad se pitam da li negdje griješim,ili je ovo t-com-ovo maslo? Do danas je sve radilo u redu. Molim prijedloge i pomoć, hitno mi je zbog kamera....

BlackMoon sub 26.4.2014 07:37

Riješio sam ovo odavno. U stvari nije problem ni postojao, jedino router ne podražva NAT Loopback opciju, pa stream nisam vidio u lokalnoj mreži ukucavajući dinamičku adresu, već samo pingajući se na IP...

tiho13 sri 18.6.2014 21:04

Postovani, moze li molba da i meni pomognete ako ste rijesili prblem. Hocu da prikljucim wifi kameru. Sve vidim iznutra ali izvana ne mogu. Chekiram ruter i vidim da sam sve uradio po preporuci ali je port zakljucan. Kako ga otkljucati? Imam staticku adresu preko dyndns tako da je i to ok. Zovem tcom, nema sanse da mi pomognu...

ihush sri 18.6.2014 23:46
Ivanjino96 kaže...

Kako da složim na ovom ruteru da mogu sa bilo kojeg računala printati. Znači da printer preko USB-a spojim na ruter i onda kj treba narpaviti 

 - to ovisi o opciji uređaja, točnije o firmwareu (kojeg ISP obično 'ubije'..). Uđeš u router i vidiš. Postoje liste podržanih printera (koji moraju raditi, ostali samo možda rade) i RTFM. Kad imaš svoj router s takvom opcijom ili pravi print server takvi problemi su manji (ali ipak ne rade svi printeri), to se kupuje za konkretnu situaciju za koju se zna da radi.

 

tiho13 kaže...

Postovani, moze li molba da i meni pomognete ako ste rijesili prblem. Hocu da prikljucim wifi kameru. Sve vidim iznutra ali izvana ne mogu. Chekiram ruter i vidim da sam sve uradio po preporuci ali je port zakljucan. Kako ga otkljucati? Imam staticku adresu preko dyndns tako da je i to ok. Zovem tcom, nema sanse da mi pomognu...

-dali si otvorio prave portove? Provjeri nekim remoteom npr VNC s wlan-a dali možeš na lan. Provjeri u dokumentaciji kamere koje portove koristi (neki stariji soft npr ne dozvoljava iznad 9xxx, VNC je uobičajeno na 5500-5800-5900.. i pripaziti da se ne kolje s nekim standardnim portom (koje koristi OS-mreža..).

-opet ovisi o ISPu-firmwareu i modelu modema (routera).

 

(oba posta)

-neozbiljno je ovisiti o ISPu i njihovim hirovima za takve potrebe. Bilo koji update-reset ili zamjena uređaja (kvar, generacija ili drugi ISP), ISP ima pristup uz pravno ograničenje (ne smije se mijenjati software npr ddwrt) i bezbroj ovakvih problema uz to što nikakav support ne daju (kao što dosta toga onemoguće).

- Tad se kupi svoj router i eventualno traži bridge od ISPa. Cijene zadovoljavajućih uređaja su od 150-250kn (pa do par tisuća.. ako je potreban ozbiljniji firewall i sl.).

-takve stvari ipak treba raditi netko tko zna, ne samo klik-next... npr zašto onaj tko je postavio kamere nije obavio taj dio posla? Možda je, možda nema dokumentacije pa do (paranoja) dali mu se može vjerovati itd..

 

-jedna BTWovska: koristiš dyndns.. možda free? Tad već 2 mj. ne radi. Promjeni samo neki drugi servis (za test je dovoljno ručno vidjeti terenutnu vanjsku ip i spojiti se..).

BlackMoon pet 20.6.2014 03:28
tiho13 kaže...

Postovani, moze li molba da i meni pomognete ako ste rijesili prblem. Hocu da prikljucim wifi kameru. Sve vidim iznutra ali izvana ne mogu. Chekiram ruter i vidim da sam sve uradio po preporuci ali je port zakljucan. Kako ga otkljucati? Imam staticku adresu preko dyndns tako da je i to ok. Zovem tcom, nema sanse da mi pomognu...

Ako vidiš kameru u lokalnoj mreži, radi ti i preko dyndns-a, samo je ne vidiš, jer ovaj router jednostavno ne podržava NAT loopback. Ja sam prije par mjeseci izludio s ovim problemom i skoro dobio inkfart, dok mi prijatelj nije javio da on sliku s kamere normalno vidi. Jako čudno, jer ovo mi je do sada prvi ruter s tim problemom, a promijenio sam ih ohoho...Problem još nisam riješio. Evo primjera: Vi vidite live stream, ja ne!

 

http://www.sibenik-meteo.com/kamera-krvavice

 

Sve ovo pod uvjetom da si normalno proslijedio potrebne portove. Ako ti ne dozvoljava, problem je u admin ovlastima. Moraš ući u ruter kao administrator, user ti je administrator, a pass pronađi na netu, ide neka kombinacija znakova plus ona šifra s naljepnice, koliko se dobro sjećam

skoosha pet 20.6.2014 08:38
BlackMoon kaže...
tiho13 kaže...

Postovani, moze li molba da i meni pomognete ako ste rijesili prblem. Hocu da prikljucim wifi kameru. Sve vidim iznutra ali izvana ne mogu. Chekiram ruter i vidim da sam sve uradio po preporuci ali je port zakljucan. Kako ga otkljucati? Imam staticku adresu preko dyndns tako da je i to ok. Zovem tcom, nema sanse da mi pomognu...

Ako vidiš kameru u lokalnoj mreži, radi ti i preko dyndns-a, samo je ne vidiš, jer ovaj router jednostavno ne podržava NAT loopback. Ja sam prije par mjeseci izludio s ovim problemom i skoro dobio inkfart, dok mi prijatelj nije javio da on sliku s kamere normalno vidi. Jako čudno, jer ovo mi je do sada prvi ruter s tim problemom, a promijenio sam ih ohoho...Problem još nisam riješio. Evo primjera: Vi vidite live stream, ja ne!

 

http://www.sibenik-meteo.com/kamera-krvavice

 

Sve ovo pod uvjetom da si normalno proslijedio potrebne portove. Ako ti ne dozvoljava, problem je u admin ovlastima. Moraš ući u ruter kao administrator, user ti je administrator, a pass pronađi na netu, ide neka kombinacija znakova plus ona šifra s naljepnice, koliko se dobro sjećam

>.<, a ja se cijelo vrijeme pitam, što sam krivo poštelao da mi FTP ne radi u uredu, a od doma uredno radi  >.<

 

izgubio cijeli radni dan, da bih došao doma i skužio da sve šljaka >.<

zlatkor čet 4.9.2014 15:29
mariocroatia78 kaže...
McWinner kaže...

Zna neko koji je username i password za navedeni router?

username:user

pass: serijiski broj broj,na kraju naljepnice iza rutera,pocinje...dsl..ztee....ovo dsl ili adsl ne pises

na nalji ima jedno 3-4 različita broja a nijedan nema DSL...koji broj?

Tony1999 sub 22.11.2014 17:54

Pozdrav. Dobio sam ovaj router prije nekoliko dana pa me zanima nekoliko stvari:

1. Za sto sluze usb portovi?

2. Kako pojacati wifi signal?

3. Dal bi se mogao staviti wifi usb u usb utor na routeru?

4. Dal se moze shareat usb storage putem wifia?

TTCO čet 4.12.2014 21:36

Bok. Evo da ne otvaram novu temu, jedno pitanje u vezi dotičnog routera. Jeli tko uspješno spojio "USB Storage" na isti? Prvi puta to radim, a stvari koje sam do sada pokušavao ne prolaze.

Dakle na USB port sam spojio externi hdd (lg, 500gb, ntfs), u routeru vidim da se isti uspješno prepoznao. Enableao sam i "DMS" u routeru, no sad nisam siguran kako mu pristupiti i dali treba možda još nešto podesiti.

 

Pokušavao sam slijediti dio uputa iz ovog videa https://www.youtube.com/watch?v=MPeIZHi83o8 , no preko \\192.168.1.1 ne dobijem ništa, samo nakon nekog vremena error... problem je manje-više identičan (kao i router UI, obojan naravno u pink) onome opisanom na http://www.routertech.org/viewtopic.php?f=16&t=5914 (samo što sam ja na win 7).

 

Trenutna konfiguracija:

http://i.imgur.com/bu3gJHh.png

http://i.imgur.com/ToQBuSn.png

 

Pokušavao sam između ostalog (neki pokušaji su možda besmisleni, networking mi nije jača strana):

\\192.168.1.1

\\192.168.1.1\FileServer

\\FileServer

 

Any ideas?

exx22 sri 4.3.2015 20:17

Pozdrav,

nije bas problem više pitanje ako se netko susreo. Susjed ima ZTE ruter t-coma i znam wifi sifru ali kad kliknem na njega na kompu onda mi izbaci windows was unable to connect to ZTE. sifru wifia mi ni ne ponudi da upisem. a mobitelom se normalno spojim.

djigibao uto 17.3.2015 13:51

Interesira me par postavki u ovom ZTE ruteru:

 

1. Wi-Fi Restrictions - cemu ovo i da li treba nesto namjestat (slika)?

 2. Da li se moze (gdje i kako) stavit svoje DNS postavke (npr. Open DNS)? Da li je to ovo sa slike ili nesto drugo?

 3. Firewall postavke - da li je korisno ukljuciti opciju "Anti-Hacking Protection" ili to ne radi nista? Postavke firewall-a sam stavio na "Middle" jel to OK ili stavim na "Low"?

 

bumbak ned 26.4.2015 14:14

Evo da se nadovezem sa jednim problemom.. Nijedsn repeater ne radi sa ovim routerom jer router nezeli dodjeliti ip adresu preko dhcpa ako se uredjaj (notebook, mobitel, sta bilo) spaja direktno na repeter.. Ako se spoji prvo na router dobit ce ip adresu bez problema i onda ce se spajat i preko repetera dok traje dodjeljena adresa.. Ili ako se ardresa rucno upise uredjaju koji se zeli spojiti na repeater isto ce radit bez problema, ali ako triba odma preko repetera sa automatskom dodjelom adresa nista od toga..

kpark sri 20.5.2015 13:03

Imam jedan problem ako može netko pomoći oko postavki ovog routera.
Radi se o spajanju AppleTVa preko žice.
Kada se AppleTV spaja preko wirelessa na ovaj router mogu normalno sa svih iPada i iPhonea streamati sadržaje na njega.
Problem nastaje kada AppleTV spojim žicom na router. On se uredno spoji na mrežu, ali streamanje sa uređaja koji se na istu mrežu spajaju preko wifi-a (iPad, iPhone) prema AppleTVu više ne radi. I dalje je vidljiv na mreži (iPad ga prepoznaje kada odaberem Airplay) ali kada se pokrene streamanje ništa se ne događa.
Koliko se meni čini problem je u nekim postavkama routera. Izgleda kao da ne propušta podatke sa wifi uređaja (iPad) na ethernet uređaj (AppleTV).
Streamanje ethernet->ethernet (iTunes na PC-u -> Apple TV) radi uredno.
Problem je dakle stream wifi -> ethernet. Kao da LAN ne daje pristup WLAN-u, a na istoj su mreži.
Jel ima neka opcija u routeru koja bi mogla utjecati na ovo?
Zahvaljujem na pomoći.

BlackMoon pet 22.5.2015 23:58

Da, kada ukucaš ddns adresu s defaultnim portom (80) dobiješ sučelje rutera. Sve što ti ide preko dinamičkog servera i određenog porta ne možeš vidjeti u lokalu. Odspoji se mobitelom s wifi-ja i utipkaj ddns adresu na njemu, pa vidi radi li. Strašno iritantan problem taj ZTE ima oko toga, ali na žalost, pomoći nema. To se zove NAT loopback ili hair pin.

kpark uto 26.5.2015 13:34
ihush kaže...

-ima i ako je to uzrok, jedino preko swicha.. (npr AMIS ima firewallane LAN portove, između njih ne radi fileshare, to ovisi o ISPu i firmwareu).

 

Probao sam isključiti firewall u postavkama routera, također sam pokušao i preko switcha spojiti na router ali ništa ne pomaže.

Ne kužim zašto ali streamanje sa wifi mreže na ethernet mrežu (a isti je subnet) ne funkcionira. Wifi->wifi hoće. Ideas?

ihush uto 26.5.2015 15:29
kpark kaže...
ihush kaže...

-ima i ako je to uzrok, jedino preko swicha.. (npr AMIS ima firewallane LAN portove, između njih ne radi fileshare, to ovisi o ISPu i firmwareu).

 

Probao sam isključiti firewall u postavkama routera, također sam pokušao i preko switcha spojiti na router ali ništa ne pomaže.

Ne kužim zašto ali streamanje sa wifi mreže na ethernet mrežu (a isti je subnet) ne funkcionira. Wifi->wifi hoće. Ideas?

-ISPova oprema i firmware.. uzaludno je isključivati npr firewall.

-kroz swich je radilo (svi PCji na swichu, ne kroz router-swich). Ako je u tome problem. Ako je u postavkama OSa.. npr moraš u GPO dopustiti ping, kreirati usera+pass da bi bio vidljiv na mreži, shrare, permision.. i opet može npr antivirus i sl. blokirati. Svi OSevi su isti, sve to je mreža, ali previše 'sitnica' koje mogu blokirati, kao defaultne postavke. Ping, pa korak po korak..

Syke ned 7.6.2015 16:24

Nedavno sam dobio navedeni router i imam problem oko uparivanja s D-Link DAP-1320 range extenderom. Setup se odvrti do kraja, D-Link prepozna mrežu ali nakomn svega piše da nije spojen. Probao sam preko WPSa i ručno, ista stvar. Mobiteli, laptop i PC s WiFi sticokm su uredno spojeni. D-Link je uredno radio na starom routeru.

 

Ima netko iskustva? Rješenje?

Devilock pon 15.6.2015 11:49

Poštovani,

Nedavno mi je T-com dostavio router ZTE ZXDSL 931VII, zbog povećanja brzine (Turbo 30). Tom prilikom su uklonili Siemens SX763, s kojim sam bio potpuno zadovoljan, ali na žalost ne podržava brzinu iz ponude. I tu počinju problemi.

Laptop koji koristim ima karticu Qualcomm Atheros AR9285 Wireless Network Adapter (b/g/n). Koliko znam, radi se o kvalitetnoj kartici. Igrajući online igre primjećujem kostante oscilacije latencije (pinga) koja svakih 5-10 sekundi "skaču" sa 35 na 160 do 260 ms (server igre je u Njemačkoj). Nakon toga sam laptop priključio ethernet kablom na router i oscilacije su se kretale u granicama normalnog za igranje (35-70). Idući korak je bio priključenje eksterne USB wireless kartice na laptop. Riječ je o nekoj LogiLink USB kartici staroj 5 godina. Spajanje putem nje je u potpunosti riješilo problem oscilacije pinga u igri, ali mi je na đalost otvorilo pitanje, što nije u redu u komunikaciji moje interne kartice i routera. Drugim riječima, ne vidim razlog korištenja vanjske USB kartice, pored kvalitetne interne. Da li netko zna u čemu bi mogao biti konflikt i kako ga riješiti.

Problem sam između ostalog prijavio i T-Comovoj Službi za korisnike, ali ne znam koliko oni tu mogu pomoći.

gumiman ned 20.9.2015 22:51

Bok društvo,

nedavno sam dobio ovaj ruter i ne mogu aktivirati opciju usb Storage.  Vidim USB u administraciji, nudi mi path " /mnt/usb1_1"  , ali ne mogu nikako doprijeti do njega na način kao File Server.  Možda mi netko od iskusnijih može pomoći!

kizo2703 pon 21.9.2015 10:55
gumiman kaže...

Bok društvo,

nedavno sam dobio ovaj ruter i ne mogu aktivirati opciju usb Storage.  Vidim USB u administraciji, nudi mi path " /mnt/usb1_1"  , ali ne mogu nikako doprijeti do njega na način kao File Server.  Možda mi netko od iskusnijih može pomoći!

 Prijavi se kao administrator, lozinka je ''!tc0MhtZTEEserijski'', i onda u Application redom uključi: UPnP, DMS i FTP Application.

 

Sada imaš pristup usb-u preko ftp-a u file exploreru, adresa je ftp://192.168.1.1/usb1_1.

 

Za pristup preko ftp-a, defaultni user je admin, lozinka je također admin.